کد خبر 1044519
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
نفت نمایه

هرچند قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی کاهش یافت اما نفت برنت طی هفته گذشته ۲ درصد و نفت خام آمریکا ۲.۶ درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات روز جمعه، به علت نگرانی در مورد تقاضا برای نفت خام ناشی از تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود یک درصد کاهش یافت.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۰ سنت کاهش ۵۳.۳۸ دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با ۸۱ سنت کاهش ۵۸.۵۰ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

هر دو شاخص نفتی دومین هفته متوالی افزایشی را ثبت کردند. از آنجاییکه که نگرانی در مورد تاثیر ویروس بر تقاضا در اوایل هفته پس از افزایش کمتر از انتظار ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت، نفت برنت افزایش ۲ درصدی و نفت خام آمریکا افزایش ۲.۶ درصدی را ثبت کردند.

اوله هانسن، استراتژیست ارشد ساکسو بانک، گفت: «ما باید تایید کنیم که داریم با بزرگ‌ترین شوک تقاضا از بحران مالی تاکنون دست و پنجه نرم می‌کنیم... تازمانیکه ببینیم چین به حالت عادی بازگشته، این ویورس مرکز توجه اصلی است.»

در آخرین نشانه‌های اقتصادی که با خسارت مواجه شده است، فعالیت تجاری آمریکا در تولیدات و بخش خدمات در ماه فوریه متوقف شده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت نگرانی‌ها در مورد این ویروس تا حد زیادی بر ریسک‌های عرضه، از جمله توقف تولید در لیبی سایه افکنده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس