کد خبر 1044083
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۷
کرونا نمایه

دشمنان ایران برای قطع پیوند ملت با انقلاب و ساختارهای مبتنی بر مردم‌سالاری دینی، به هر دستاویزی متوسل می‌شوند. دروغ پردازی و شایعه‌سازی درباره ویروس کرونا تازه‌ترین بازی احمقانه ورشکستگان سیاسی است.

به گزارش مشرق، بالاخره ویروس کرونا، این مهمان ناخوانده و خطرناک آن طور که پیش‌بینی می‌شد وارد ایران شد. ویروسی که اگرچه نزدیک به ۳۰ کشور مختلف جهان را درگیر کرده است اما به نظر می‌رسد طی روزهای اخیر امیدواری‌ها برای مهار آن افزایش یافته است. آن طور که رئیس‌مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در حساب توییتری خود اعلام کرده است به دنبال پیک بیماری‌های حاد تنفسی ظرف روزهای اخیر در قم دو مورد در آزمایشات اولیه از نظر کروناویروس مثبت گزارش شدند که متاسفانه هر دو بیمار با توجه به کهولت سن و نقص سیستم ایمنی در بخش مراقبت‌های ویژه فوت کردند.

بیشتر بخوانید:

یک ویروس شناس: بسیاری از مبتلایان به کرونا بهبود یافته‌اند


نکته قابل تأمل اینکه از همان روزهای نخست شیوع این بیماری در چین و برخی کشورهای جهان شایعاتی از سوی رسانه‌های معاند و ضد انقلاب و متاسفانه برخی چهره‌ها و رسانه‌های داخلی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر وجود این ویروس در ایران هم منتشر شد که گذشته از خطرها و پیامدهای روانی آن برای مردم، این خط را القا کرد که مسئولان در این زمینه پنهان کاری می‌کنند و برخی شبکه‌های خارجی و کانال‌های خبری شایعه‌پرور نیز با تکیه بر تجربه نه چندان خوشایند جامعه در سقوط هواپیمای اوکراینی و اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت و رویه طی شده پس از آن، سعی کردند اتهاماتی را به نظام وارد کنند.


از رسانه‌های معاند و ضد انقلاب نمی‌توان انتظار داشت که اطلاع‌رسانی را با هراس آفرینی یکی نکنند. تجربه نشان داده برای این رسانه‌ها، هر خوراک و مواد اولیه خبری که امکان ایجاد جو رعب و وحشت و القای ناامنی در داخل کشور را داشته باشد یک غنیمت بزرگ به حساب می‌آید بنابراین آنها متاسفانه چندان در قید و بند رفتار اخلاقی نیستند و نوع فضا آفرینی آنها در تولید خبرها، گزارش‌ها و کلیپ‌هایی که منتشر می‌کنند حاوی بزرگ‌نمایی، پروپاگاندا و القای ترس و وحشت در میان مخاطبان است.


بر اساس گزارشی که جوان نوشت، همچنانکه از همان ساعت اول مثبت اعلام شدن ابتلای دو شهروند قمی به ویروس کرونا خط خبری این رسانه‌ها نشان می‌داد که تا چه اندازه با عنوان خبرهای فوری و لحظه به لحظه بر حواشی ویروس کرونا در ایران متمرکز شده و جو را به گونه‌ای نشان داده که انگار لحظه به لحظه بر آمار مبتلایان اضافه می‌شود یا قرار است این اتفاق به زودی بیفتد، هنوز چند ساعتی از خبر رسمی ابتلای ۲شهروند ایرانی به کرونا نگذشته بود که این رسانه‌ها از کمبود ماسک در داروخانه‌ها خبر دادند.


اگر به راهپیمایی ۲۲ بهمن بروید، کرونا می‌گیرید!


دشمنان ایران برای قطع پیوند ملت با انقلاب و ساختارهای مبتنی بر مردم‌سالاری دینی، به هر دستاویزی متوسل می‌شوند؛ عادتی که گاه با احمقانه‌ترین شیوه ممکن صورت می‌پذیرد. امروز کمتر کسی در داخل کشور به نیات پلید این رسانه‌ها در هراس‌افکنی در جامعه با ادعای دلسوزی برای مردم پی برده‌اند، چه آنکه هر زمان روح وحدت و همبستگی و اتحاد به طرفداری از نظام اسلامی در کشور دمیده می‌شود، این رسانه‌ها برای به انحراف کشاندن آن به تکاپو می‌افتند و تلاش می‌کنند با ابزار دروغ و شایعه پراکنی مردم را از مسیری که انتخاب کرده‌اند منصرف سازند.


تروریست‌های رسانه‌ای شبکه‌های معاند و ضد انقلاب در آستانه برگزاری راهپیمایی باشکوه و عظیم ملت ایران در ۲۲ بهمن و در جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شروع به شایعه سازی درباره احتمال سرایت ویروس کرونا در جمع راهپیمایان کردند تا به خیال خود مردم را از حضور در این مراسم منصرف سازند، ادعای مضحکی که با حضور پر شور و کم سابقه مردم در این جشن ملی رنگ باخت و ناکام ماند.


اصرار ضدانقلاب بر شایعه‌پراکنی  با ویروس کرونا


از سوی دیگر با اقدام وزارت بهداشت مبنی بر بازگرداندن دانشجویان ایرانی در ووهان چین و قرنطینه ۲ هفته‌ای آنها برای انجام آزمایشات، دور جدیدی از شایعات در رسانه‌های معاند و فضای مجازی شکل گرفت. در این میان حتی رسانه‌هایی که مسئولان را به دلیل بی‌توجهی و دانشجویان گرفتار در ووهان مذمت می‌کردند، این بار بازگرداندن این دانشجویان به میهن برای انجام آزمایشات را مورد انتقاد قرار دادند! این بازوهای رسانه‌ای دشمن بر اساس گزارشی که فارس نوشت، پس از بازگشت دانشجویان ابتدا شایعه کردند که دانشجویان اصلاً قرنطینه نشدند! اما پس از انتشار تصاویر و عکس‌های دانشجویان و رو شدن دستشان، سناریوی جدیدی را کلید زدند.


همچنین عده‌ای از رسانه‌های این جریان، نظام را به عدم آموزش در برابر ویروس کرونا و پنهان کاری متهم کردند. درحالی که هشدارهای لازم در این باره توسط مسئولان به کرات داده شده بود. در همین باره شبکه ایران اینترنشنال و رسانه‌های ضدانقلاب مدعی نگهداری دانشجویان در شرایط نامناسب شدند و حتی ادعا کردند شیشه‌های محل قرنطینه را دودی و برای پنجره‌ها محافظ و نرده گذاشتند تا جو را امنیتی نشان دهند، درحالی که فیلم منتشر شده از داخل محل اسکان دانشجویان، دست آنها را مجدداً رو کرد. گزارش کریستف هملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از وضعیت دانشجویان قرنطینه شده در هتل هم برعکس ادعاهای رسانه‌های ضدانقلاب را نشان می‌داد.


اما با این تفاسیر رسانه‌های ضدانقلاب از شایعه پراکنی دست بر نداشتند. این رسانه‌ها سعی کردند تا اهالی اطراف محل قرنطینه را تحریک کنند و اسکان دانشجویان را خطرناک جلوه دهند درحالی که اساساً اثبات نشده بود که این دانشجویان مبتلا به کرونا هستند و حتی نشانه‌های این بیماری را هم ندارند و فقط برای آزمایشات و خطر احتمالی در قرنطینه هستند. نکته بعدی آنکه این افراد در مدت قرنطینه ارتباطی با محیط بیرون ندارند که بخواهد ویروس منتقل شود.


انتخابات ایران و رسانه‌های مبتلا به کرونا!


شبکه‌ها و سایت‌ها و کانال‌هایی که در این دو ماه، بیش از حد در شیپور تحریم انتخابات می‌دمیدند، در آستانه برگزاری انتخابات دست از شایعه سازی برنداشتند.


رسانه‌های ماهواره‌ای معاند پس از بالا گرفتن موج‌اشتیاق مردم برای شرکت در انتخابات در سراسر کشور دست به دامن شایع شیوع بیماری کرونا و ضرورت عدم حضور در «تجمع»‌ها شدند!


این درحالی است که شایعه‌های مضحک در آستانه انتخابات یعنی اعتراف دشمن به تشکیل صفوف طولانی اخذ رأی و طراحی دروغ برای کاهش حضور. در حالی که همین رسانه‌ها فراخوان‌های اعتراضی مصنوعی برای روزهای پیش رو را تبلیغ می‌کنند و از مبتلا شدن افراد به کرونا در این صورت نگرانی ندارند. این درحالی است که در شهر قم که اتفاقاً اولین موارد مبتلا به این بیماری در این شهر مشاهده شد، مردم با حضور پر شور در انتخابات نشان دادن که اندک توجه به دروغ پردازی و شایعه پراکنی معاندین و ورشکستگان سیاسی ندارند. مردم شهر قم در صفوف منسجم و طولانی خود در شعب اخذ رأی پلاکاردهایی به‌دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «کرونا که سهل است اگر تمام ویروس‌ها و بیماری‌ها واگیردار بر قم نازل می‌شد نمی‌توانست ما را از شرکت در انتخابات منصرف کند. ما ملت شهادتیم. ما ملت امام حسینیم.»


نکته مهم اما تلاش برخی مسئولین از جمله نمایندگان اصلاح‌طلب و همچنین رسانه‌های زنجیره‌ای این جریان و اصرار عجیب برخی کانالهای پر مخاطب برای تبدیل کردن بیماری کرونا و القای هراس از آن به خط اول خبری است.


محمود صادقی نماینده حاشیه‌ساز اصلاح‌طلب که سابقه مشعشعی در موضع‌گیری‌های بی‌اساس، شایعه‌پراکنی و کاسبکاری سیاسی با موضوعات مختلف را در کارنامه خود دارد از جمله کسانی است که فرصت را برای تصفیه‌حساب و عقده‌گشایی از رد صلاحیت خود در انتخابات را مغتنم شمرده و در صفحه توئیتر خود ضمن متهم کردن نظام به دروغگویی و پنهانکاری، در پاسخ کامنت یکی از کاربران که مدعی فوت فردی از بستگانش بدلیل ابتلا به ویروس کرونا شده بود نوشت: تسلیت می‌گویم و واقعاً متاسفم؛ پس از پنهان‌کاری درباره جان‌باختگان حوادث فجیع آبان و سه روز دروغگویی درباره علت شلیک به هواپیمای مسافربری، حالا بروز و شیوع یک بیماری مسری را پنهان می‌کنند! چرا اینقدر به اعتماد عمومی ضربه می‌زنید؟!»


یا خبرگزاری دولتی پانا که از بودجه عمومی و بیت‌المال ارتزاق می‌کند، با انتشار یک مصاحبه جعلی به نقل از فردی به نام دکتر مولایی مدعی شد که «برادر یکی از درگذشتگان بر اثر کرونا و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان گفته پس از یک هفته، با اصرار من از برادرم تست کرونا گرفتند». این رسانه دولتی البته پس از ساعاتی این مصاحبه جعلی را از خروجی خود حذف کرد.


در چنین شرایطی این پرسش مطرح می‌شود که آیا بین تحریم رسانه‌ای انتخابات و ابتلا به کرونا، رابطه مستقیمی وجود دارد؟! کرونا خطرناک‌ است اما آیا این جماعتی که سلامت جسمی و روحی شهروندان را بازیچه مطاع سیاسی خود قرار می‌دهند خطرناکتر نیستند؟ و آیا چنین افرادی و همچنین گردانندگان چنین رسانه‌هایی را نباید قرنطینه و بستری کرد و از آنها تست سلامت روانی گرفت؟


به هر ترتیب ویروس خطرناک کرونا هم مانند هر بحرانی در جهان و ایران کنترل و حتی درمان و پیشگیری خواهد شد اما آنچه دروغ شنیدن مردم از زبان کسانی که برای صداقت و شفافیت از سوی مردم نمایندگی دارند نه قابل درمان و نه حتی پیشگیری است.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 2
 • کرونای سیاسی. IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  13 5
  جالب بود سناریوی حضرات تو شکست در انتخابات.
 • IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  18 16
  مشرق کثیف وقتی ما کرونا گرفتیم تو میای خرج درمان ما رو بدی؟
  • IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
   7 6
   کثیف موجودیتته.
  • سید IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
   4 4
   تو کرونا یا هر بلایی بگیری بهتر است، چون خودت برای مردم از هر بلایی بدتر هستی!
  • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
   7 4
   حالا تو بمیر، یه خاکی تو گورت می کنیم. نگران نباش
 • IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  2 1
  به مشرق چه مربوطه فاکتورهای پزشکی خودت رو بده سازمان تا از دولت آلبانی بگیره حتما تا حالا این مرض اونجا اومده.
 • صرفا جهت اطلاع IR ۰۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  2 0
  ما شما رو شناختیم اونا رو هم میشناسیم...
 • mahdi.k6 IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  3 8
  کرونا یعنی کرم ریختن واسه نرفتن آحاد مردم پای صندوق ها ، که به کوری چشم منافقین رفتیم و به لیست ایران سربلند رای دادیم
  • زیبا IR ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
   1 0
   چه تحلیل جالبی. این محمود صادقی کلا با همه چی مشکل داره یه بیمار روانی و عقده ایه
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
  1 0
  داستان سحر جادو گران و عصای حضرت موسی است . زمستان می گذرد و رو سیاهی به ذغال می ماند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس