کد خبر 1043990
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
صندوق رای

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: در سامانه و تلفن‌ها گزارش‌های زیادی از استان‌ها و جاهای دیگر می‌آید قسمتی که خود شورا و دفاتر و سرپرستی هایی که هست گزارش‌ها را می‌گیرند و اقدام می‌کنند.

به گزارش مشرق،  سید فضل‌الله موسوی در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک این جشن ملی به مردم خصوصاً جوانان و کسانی که برای اولین بار می‌توانند نقش مهمی برای سرنوشت کشور داشته باشند و ضمن تشکر از مردم عزیز کشورمان گفت: مردم علی رغم همه گرفتاری‌هایی که دارند از جمله مسائل اقتصادی به صحنه می‌آیند و در جاهای مختلف مانند سیل، تشییع جنازه شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و انتخابات شرکت می‌کنند. علیرغم این که بیگانگان و رادیوها و تلویزیون‌های مختلف تبلیغ می‌کنند و حتی شایعه بیماری کرونا را که نزدیک نشوید و تعرفه‌ها از این ویروس‌ها دارد ولی واقعاً مردم شرکت می‌کنند. حتی در قم شنیدم با اینکه بیماری شایع شده که باید مشارکت را کم کند ولی آنقدر جمعیت زیاد به صحنه آمده بود که حتی در شهر پردیسان تعرفه کم آمده بود.

وی ادامه داد: ما به عنوان عضو کوچکی که در این جا به مردم خدمت می‌کنیم آماده هستیم که اگر گزارشات تصویری یا صوتی مردم دارند و از طریق سامانه مردم ناظر و تلفن گویا به ما گزارش می‌دهند آنرا پیگیری می‌کنیم.

عضو حقوقدان شورای نگهبان درباره اینکه آیا مردم می‌توانند مطمئن باشند که امروز یا فردا جواب شکایات اعلام می‌شود و چقدر زمان نیاز است تا رسیدگی شود، گفت: به هر حال در سامانه و تلفن‌ها گزارش‌های زیادی از استان‌ها و جاهای دیگر می‌آید قسمتی که خود شورا و دفاتر و سرپرستی هایی که هست گزارش‌ها را می‌گیرند و اقدام می‌کنند. غیر از این در هر استانی دفاتری هست که گزارش‌ها به آنجا داده می‌شود و برخی که حالت تخلف و جرمی باشد به قوه قضائیه اعلام می‌شود و دستگاه قضائی بر اساس مقررات آنها را پیگیری می‌کند. ممکن است که یک شب انجام نشود و نیاز به زمان دارد ولی تا آنجایی که در توان هست پیگیری خواهد شد.

وی درباره تمدید انتخابات گفت: تمدید انتخابات را وزارت کشور با اطلاعیه‌هایی که صادر می‌کند هم برای تهران و شهرستانها انجام می‌شود؛ البته طبیعتاً برخی از مردم صبح اول وقت و نیمه روز در انتخابات شرکت می‌کنند و برخی‌ها به بعد از ظهر و لحظات پایانی آنرا موکول می‌کنند و ممکن است در برخی از حوزه‌ها جمعیت زیادی باشد و این انتخابات مانند انتخابات ریاست جمهوری نیست که یک نفر را بنویسم و زمان کوتاهی باشد مثلاً در تهران ۳۰ نفر هستند و زمان زیادی می‌برد. این است که لحظات آخر جمعیت رأی دهنده زیاد می‌شود. تصمیم‌گیری‌هایی است که وزارت کشور می‌تواند در جهت تمدید انتخابات البته با هماهنگی شورای نگهبان آن را انجام دهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس