کد خبر 1043308
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
عبدالمهدی  نمایه

نخست وزیر پیشبرد امور عراق در نامه‌ای به پارلمان عراق درباره پیامدهای تأخیر در تشکیل دولت جدید هشدار داد.

به گزارش مشرق به نقل از النهرین، عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق در نامه‌ای به پارلمان عراق درباره پیامدهای تأخیر در تشکیل دولت جدید این کشور هشدار داد.

در نامه عبدالمهدی آمده است: من در مورخه ۲۹/‏۱۱/‏۲۰۱۹‬ استعفا کردم و این استعفا از سوی مجلس مورد قبول واقع شد و ما در نیمه دوم فوریه ۲۰۲۰ هستیم و پس از دو ماه و نیم هنوز دولت جدید تشکیل نشده است.

بیشتر بخوانید:

افشای فشار یک ائتلاف سنی بر نخست‌وزیر عراق

جدیدترین آمار قربانیان ناآرامی‌های عراق

تکمیل کابینه و برنامه دولت علاوی

وی اعلام کرد: طبق قانون اساسی نامزد جدید ظرف ۱۵ روز از تاریخ استعفا باید مأمور تشکیل کابینه شود که این با تأخیر زیاد همراه شد و در اوایل فوریه محمد توفیق علاوی مأمور تشکیل کابینه شد و این نشان دهنده بحران سیاسی است. موعد مقرر یک‌ماهه در قانون اساسی برای دادن رأی اعتماد به کابینه جدید از سوی پارلمان در دوم مارس ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد از همین رو به نمایندگان ملت درباره ورود به خلاء جدید به سبب مشکلات تشکیل کابینه جدید هشدار می‌دهم.

عبدالمهدی تاکید کرد: از همه گروه‌های سیاسی و پارلمان و افکار عمومی و تصمیم گیرندگان می‌خواهم که روند مأموریت محمد توفیق علاوی را برای تشکیل دولت هموار کنند و موانع را از جلوی راه وی بردارند زیرا عدم موفقیت در این باره و عدم دست‌یابی گروه‌های سیاسی به راه حلی پس از سه ماه از استعفای دولت، کشور را در معرض بحران خطرناک قرار می‌دهد.

وی گفت: از سویی ادامه کار من هم پس از دوم مارس نادرست است و من چاره‌ای جز روی آوردن به راهکارهای موجود در قانون اساسی و اساسنامه کابینه ندارم. هدف من کمک به موفقیت دولت آتی و مصالح کشور است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس