یاران هاشمی لیست کارگزاران

استفاده از عبارت یاران هاشمی، آخرین ابزار ژورنالیستی جریان اصلاحات برای رسیدن به میزان رأی مطلوب است و نشان دهنده دست خالی اصلاح طلبان برای تشویق مردم به حضور در پای صندوق است.

سرویس سیاست مشرق - در پی شروع فرصت تبلیغاتی برای انتخابات دروه یازدهم مجلس شورای اسلامی، نیروهای اصلاح‌طلب در ظاهر متفرق ولی در باطن منسجم وارد عرصه انتخاباتی شدند و برخلاف ادعاها مبنی بر تحریم و مظلوم نمایی درباره عدم وجود افراد قابل اتکا، لیست کارگزاران و لیست شورای ائتلاف اصلاح طلبان وارد رقابل به جریان اصولگرا و انقلاب یشد و عملاً تفرقه و اختلاف در جریان اصولگرایی، فضای شور و خوشحالی را به اردوگاه اصلاحات به ارمغان آورده است.

در این میان حزب کارگزاران با هماهنگی سیدمحمد خاتمی و بر اساس وضعیت بحرانی و غیرقابل قبول حسن روحانی در ایران، به لیستی رسیده است که به اسم یاران هاشمی منتشر شده است، در واقع اصلاحات به نتیجه رسیده است که اسم روحانی همراه با سیاهی مطلق در اذهان عمومی است و هرکجا حمایت روحانی و یا اسم این شخص وارد شود، شکست حتمی است لذا باید از اسم شخص دیگری استفاده کنند و در اینجا، بعد از فوت هاشمی، اصلاح‌طلبانی که هاشمی را عالیجناب سرخپوش نامیدند، به وضعیتی رسیده‌اند که به جای استفاده از افراد زنده، به دنبال سوءاستفاده از نام افرادی هستند که دیگر هیچ تاثیری در عرصه سیاست واقعی ندارند...

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2020/02/18/4/2720489.jpg

موضوعی که باید در این میان به آن اشاره شود، شکست حزب مدعی کارگزاران مقابل یاران خاتمی و اصلاح‌طلبان است که دراینباره گفتنی‌هایی وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

زورآزمایی کارگزاران با اتحاد ملت؛ کدام‌یک قدرتمندتر است؟

۱- اولین دروغی که در لیست کارگزاران مشخص است، حضور افرادی از جنس اصلاح‌طلب و اعتدال (یاران روحانی) در لیست کارگزاران است، حتی کارگزاران اعلام کرده است که این فهرست کارگزاران سازندگی و حزب اعتدال توسعه است، لذا معلوم نیست لفظ یاران هاشمی از کجا صادر شده است!

۲- لیستی که توسط روزنامه سازندگی منتشر شده است، کمتر از ۵ نفر از حزب سازندگی هستند و مابقی برای دیگر احزاب اصلاح طلب هستند، این لیست در واقع ادامه راه لیست امید است.

۳- مرعشی می‌گوید که آماده شدن لیست کارگزاران از توصیه‌های خاتمی بوده است، لذا نباید نقش خاتمی را در حد یک توصیه ساده بدانیم کما اینکه نشانه‌هایی از حضور لیست خاتمی در میان لیست کارگزاران دیده می‌شود. [۱]

۴- حضور جریان فتنه و افرادی که به دنبال تحریم انتخابات و خیابانی کردن فضای انتخابات بودند در حمایت از حضور رد پای صندوق رأی نشان‌های دال بر حضور خاتمی و عواملش در پشت پرده لیست کارگزاران است، به معنای دیگر، این جریان به نتیجه رسیده است که با حمایت حداکثری از حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، می‌تواند به درصد قابل توجهی از پیروزی در تهران برسد و لذا، افرادی که دنبال تحریم بودند، الان اعلام حمایت از انتخابات مجلس را فریاد می‌زندد.

جمعی از اصلاح طلبان با انتشار بیانیه‌ای با دعوت به مشارکت در انتخابات در بخش‌هایی از آن آورده‌اند: تبلیغات انتخاباتی یازدهمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی در شرایطی آغاز شده است که اصلاح‌طلبان به‌عنوان یک جریان سیاسی دارای پایگاه وسیع اجتماعی در اکثریت قاطع حوزه‌های انتخابیه امکان معرفی کاندیداهایی که آرمان‌های آن‌ها را نمایندگی کند، ندارند.  

نویسندگان این بیانیه خاطرنشان کرده‌اند: اصلاح‌طلبان با آسیب‌شناسی عملکرد خود در انتخابات مجلس ۹۴ تصمیم گرفتند در این دوره صرفاً از نامزدهای اصلاح‌طلبی حمایت کنند که لیاقت و سلامت‌شان مورد پذیرش فعالان و طرفداران در هر حوزه انتخابیه باشد، به هر قیمت و با هر نامزدی لیست ندهند، با مکانیزم شفاف و دموکراتیک‌تر رای‌سنجی مقدماتی (سرا) نامزدهایش را انتخاب کنند و با برنامه‌های سنجش‌پذیر و دقیق و نیز با تغذیه و پایش بهتر عملکرد راه‌یافتگان به مجلس عملکردشان را ارتقا بخشند.

در بخش دیگری از این بیانیه علی‌رغم انتقادها به وضعیت موجود تاکید شده است: ایران عزیز برای مواجهه با بحران‌های داخلی و خارجی که به‌نحوی بی‌سابقه کیان این ملت را هدف گرفته‌اند، نیازمند بیشترین میزان همبستگی و مشارکت ملی است.[۲]

با توجه به بیانیه فوق، ائتلاف میان اصلاح طلبان برای رسیدن به پیرزوی اظهر من الشمس است و نیاز به تحلیل پیچیده ندارد.

۵- آنچه بر اساس مشترکات لیست کارگزاران و لیست ائتلاف برای انتخابات دیده می‌شود، راهبرد اصلاح‌طلبان فرستادن حداقل ۱۵ تا ۲۰ نفر از تهران در مجلس است و این جریان، ادامه همان لیست امیدی است که در چهار سال گذشته، عملاً وکلای دولت در مجلس بودند و اقدام قابل توجهی برای مردم و کشور انجام ندادند، لذا استفاده از عبارت یاران هاشمی، آخرین ابزار ژورنالی جریان اصلاحات برای رسیدن به میزان رأی مطلوب است.

۶- اینکه کارگزاران به فرد فوت شده نیز رحم نمی‌کند و حتی به دنبال سوء استفاده از نام هاشمی است، نشان دهنده دست خالی اصلاحات برای کشاندن مردن و حامیانش پای صندوق‌های رأی است و محسن هاشمی برای توجیه این اقدام اعلام می‌کند که استفاده از نام هاشمی هیچ ربطی به خانواده و شخص هاشمی ندارد و صرفاً یک اقدام ژورنالیستی است، محسن هاشمی می‌گوید: کاندیدای این لیست اگر نتوانند در انتخابات به مجلس راه پیدا کنند ناراحت نباشند چرا که ما به وظیفه خود عمل کردیم. عنوان یاران هاشمی بیشتر یک عنوان ژورنالیستی بوده است و به معنای انتساب لیست به آقای هاشمی و خانواده ایشان نیست و به منظور نگاه مشارکت محور و امیدوار آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است. [۳]


[۱] -https://www.farsnews.ir/news/۱۳۹۸۱۱۲۸۰۰۰۲۹۴

[۲] -https://www.isna.ir/news/۹۸۱۱۲۸۲۰۸۱۲

[۳] - https://www.yjc.ir/۰۰UQ۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  56 4
  من به اعضای این لیست گاری هم نمی بندم
  • اصلاحات تنها راه نجات IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   1 28
   خفه شو اصلاحات تنها راه نجاته و ما با مذاکره ای برد - برد این کار را انجام خواهیم داد .
  • SE ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   20 0
   خدا بیامرز خیلی سعی کرد از رو زندگی پهلویا تقلید کنه و همون قدر اشرافی باشه! هم خودش هم زن و بچه هاش از اسکی سواریهاش تا کاخ نشینیاش تا تملک بر بخشای مختلف اقتصادی مملکت و ... عمرش قد نداد...وگرنه میخواست تاجگذاریم کنه :| جناب هاشمی رو عرض میکردم :)
  • SE ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   1 0
   مسلما برای یافتن مقصر اصلی رسوخ تفکر اختلاس و رانت فقط به حزب کارگزاران و سرلیست مرحوم ان باید مراجعه کرد. اینهمه فساد و رانت و اختلاس و تبعیض و فاصله طبقاتی کافی نبود که این حزب با لیست موسوم به یاران هاشمی کمر به نابودی ایران بسته اند؟!
  • SE ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   6 0
   از دست اوردهای هاشمی اسحاق جهانگیری با ثروت هزار میلیاردی اخوندی و پسران با ثروت هزار میلیاردی نعمت زاده و دختران با 250 شرکت حسین مرعشی با ثروت ده هزار میلیاردی و...
  • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   5 0
   حیف گاری بدهی دست این اصلاح طلبا ارزش انها ازاین کمتر بین لیست هاشمی وروحانی فرقی نیست سگ زرد برادر شغال
  • العبد IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   3 1
   این حرفا چیه داداش اینها اگه برن همد میپرستنشون ؛))
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  46 5
  یاران هاشمی + یاران روحانی = لشکر پیاده شیطان بزرگ
  • سید IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   9 0
   انشاءاللّه همه شان حواله استخر فرح!!!!!!
 • بینام IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  4 70
  آیت الله هاشمی که رفت مملکت به هم ریخت.خدا رحمتش کنه و خدا لعنت کنه همه کسانی را که بدخواه آقای هاشمی بودن و هستن.
  • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   12 1
   خدا تو را لعنت کنه که از پدر اشرافیت ایران دفاع میکنی
  • IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   4 1
   مرحوم هاشمی بنیانگذار و پدر اشرافیگری در ایران پس از انقلاب اسلامی بود،، التماس تفکر
  • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   4 0
   بهم ریختن مملکت فقط این دولت خسارت محض که با حمایت های همه جانبه رفسنجانی تو دامن ملت ایران گذاشته شد
  • محمد IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   2 0
   انشاالله خودت و جد آبادت باهاش محشور بشید درضمن استخر فرح قسمتت بشه
  • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   4 0
   بله اتفاقا چون روحانی رو تَکرار کرد مردم و خودش هم رفت کشور بهم ریخته شد...خدا لعنته کسنی که مدام در حال بزک هستن...
  • DE ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   6 0
   لیست یاران آمریکا
  • IR ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   7 0
   مگه روحانی یار رفسنجانی نیست که مملکت را به این روز انداخته تو چقدر عقب افتاده هستی
  • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   0 0
   اثر تحریم داروهای روانپریشی در این فرد کاملا هویداست. ببینید به هذیان گویی افتاده
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
   1 0
   خدا لعنت بکند اکبر رفسنجانی ملعون را .
 • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  3 0
  این کارگزاران یعنی سی سال باند و مافیا سازی و انحصار ثروت، اتفاقا خوبه که مردم بشناسن کامل اینها را اگر کلک نزده باشن چون حتما میدونن رای ندارن
 • عبدالله مومن IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  7 0
  خود غریق استخر فرح بدنام چه بود که یارانش باشند ؟! هههههههههههه
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  2 0
  اینا که فقط نوچه های کارگزاران بودن اصلی ها کو؟؟؟
 • زهرا IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  3 0
  این لیست ایراانی ها را زود زود به هاشمی ملحق می کند.از خالا روحشان شاد
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  3 0
  آقای هاشمی با زاویه گرفتن با رهبری و انقلاب خودش این ذهنیت رو درست کرد حالا هم خود کرده را تدبیر نیست کارگزاران هم بزن جلو ابندي بشن بهتره
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
  5 0
  مرده خواری نکنید تاریخ مصرف کارگزاران گذشت
 • CA ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
  2 0
  لشگر دلال اسلحه لیبرال که بیشترین خیانت اقتصادی رو به مردم کرد تا مردم رو فقیر کنه حالا از اون دنیا لیست انتخابات هم داده! مردم قلب اصلی لیبرال برده داری رو حواستون بهش باشه. اگه میخواهید هدف اقتصادی بیشتر غرب قرار بگیرد یا به اطلاعات خصوصی تان توسط سایبری ها دسترسی پیدا بشه تا بیشتر حملات سایبری بشید برید به اصلاح طلب لیبرال و بخصوص این یاران هاشمی رای بدید تا شاید چند دهه دیگه با فاشیسم و تروریسم و دزدی و رانت اینها مستقیم به قبر تحویل بدهند شما رو!
 • IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
  3 1
  این نکره ها رو از صفحه اول پاک کن لیست ائتلاف رو کامل بزار صفحه اول
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
  5 0
  به یک نفرشون رای نمی دم برند گم شند گند زدند به این کشور کی می خواد به اینها بعد از این همه خرابکاری رای بده؟
 • حسين DE ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
  4 0
  "ياران هاشمى" = بازاريان گردن كلفت،بانكداران گردن كلفت،صاحبان زر و زور،اشرافيت متعفن،زمين خواران،جنگل خواران،همه چيز خواران،باستى هيلز و روما رزيدنس نشينها وهمچنين اوين نشينهاى آنچنانى.
 • احمدخواجوند IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
  6 0
  هاشمی این همه یار داشت پس چرا تواستخر خفه شد
  • حسين DE ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   1 0
   فكر كرد شنا بلده زير آبى رفت .
  • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   1 0
   چون از زیر استخر وبا برنامه وارد شدن عزیزم
  • IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
   1 0
   خدا لعنت بکند اکبر رفسنجانی رو با یارانش .
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
  1 0
  من که نمیخوام رای بدم ولی مشرق جان مردم بدبخت از کجا بدونند کی اصلاح طلب است؟! باید اصلاح طلبان و مهره های غرب را به مردم بشناسانید اگرچه بهتر بود اصلاً اجازه شرکت در انتخابات را به اصلاح طلبان نمی دادند البته اصلاح طلبان مرموز چه بسا حتی در لیست های انقلابی هم آدم های خودشان را داشته باشند مثل فاطمه رهبر
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
  1 0
  اقای هاشمی را کجا دیدد که ایشان شما را تائید کرده باشند ..
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
  0 0
  اول ادب بیاموز و تربیت مسلمون؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس