کد خبر 1042477
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
زندان نمایه

اطلاعات شخصی هزاران زندانی در آمریکا به دلیل نا امن بودن سِروِرهای وب سایت مورد نظر در اینترنت فاش شده است.

به گزارش مشرق، کارشناسان سایبری، اطلاعاتی را بر روی سِروِر آمازون پیدا کردند که حاوی اطلاعات شخصی هزاران زندانی در زندان‌های آمریکا بوده است.

داده‌های لو رفته حاوی اطلاعات شخصی زندانیان در آمریکا از جمله اسامی، اطلاعات شناسنامه و سوابق پزشکی ۳۶ هزار و ۷۷ زندانی بوده است.


 
به گزارش دیلی میل، پلت فرم JailCore برای ذخیره کردن داده‌های زندانیان در زندان‌های فلوریدا، کنتاکی، میسوری، تنسی و ویرجینیای غربی مورد استفاده قرار می‌گرفته که به دلیل نا امن بودن و نداشتن رمز اطلاعات آن بر روی سِروِر آمازون لو رفته است.
 
اطلاعات هزاران زندانی آمریکایی در تاریخ ۳ ژانویه کشف شده است، اما تقریباً تا ۲ هفته بعد در اینترنت وجود داشته و پاک نشده است.
 
قرار گرفتن این اطلاعات شخصی زندانیان برای این مدت طولانی فرصتی مناسبی برای هکرهای سایبری بوده تا داده‌های شخصی را سرقت کنند.
 


 
سخنگوی پلت فرم JailCore ادعا کرده که اطلاعات شخصی زندانیان همان قوانینی را که شهروندان آزاد در آمریکا در بر می‌گیرد، شامل نمی‌شود؛ این بدان معناست که اطلاعات پزشکی زندانیان خصوصی نیستند و نیازی به محافظت ندارند.

بنابر این گزارش، هکرها می‌توانند از این داده‌ها برای سوء استفاده در فعالیت‌های غیر قانونی مانند کلاهبرداری از کارت اعتباری بهره ببرند.

وی گفته است که اطلاعات شخصی زندانیان که در اینترنت لو رفته به دلیل نا امن بودن سِروِر بوده است.

پس از آنکه این اتفاق در تاریخ ۱۵ ژانویه به پنتاگون اعلام شد، داده های لو رفته در تاریخ ۱۶ ژانویه حذف شدند.
 

اطلاعات درز کرده همنین حاوی سوابق پزشکی زندانیان از جمله نام دارو و دوز آن بوده است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس