کد خبر 1042371
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
قتل‌های سریالی در کاخ باکینگهام

خانواده سلطنتی انگلیس از گذشته تاکنون دارای حواشی و اسرار عجیب و غریبی بوده که برخی از آن‌ها هنوز هم فاش نشده است.

به گزارش مشرق، جدایی شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل از خانواده سلطنتی بریتانیا، خبری است که داغ‌ترین حاشیه این روزهای کاخ باکینگهام محسوب می‌شود.

موضوعی که به تازگی از سوی نوه ملکه انگلیس و همسرش اعلام و گفته شده که مقامات ارشد خاندان سلطنتی را به شدت آزرده کرده است.

پرنس هری و مگان مارکل در بیانیه اخیر خود اعلام کرده‌اند که ضمن استعفا از وظایف پادشاهی، قصد دارند زمان زندگی خود را بین بریتانیا و آمریکای شمالی تقسیم کرده و روابط گسترده خود با مطبوعات را حذف کنند. با وجود اینکه حتی آب خوردن اعضای خانواده سلطنتی هم نیاز به هماهنگی با شخص ملکه دارد گویا این تصمیم بدون هیچ گونه مشورتی با وی گرفته و اعلام شده است.

اما تازه‌ترین حاشیه این خاندان تنها نمونه از رازها و رسوایی‌های این خانواده نیست بلکه شاید جرقه‌ای برای یادآوری رخدادهای عجیب و غریب این خانواده باشد.

خانواده‌ای که علی‌رغم قوانین خاص و بی شمار خود، یکی از عجیب‌ترین خانواده‌های دنیا محسوب می‌شوند با این حال تاکنون حاشیه‌های فراوانی هم داشته‌اند.

از طلاق‌های اعضای خانواده گرفته، تا فاش شدن رسوایی‌های اخلاقی نوه‌های ملکه، رسانه‌ای شدن رشوه‌های مالی اعضای خانواده با افراد متعدد و حتی اسراری که هنوز هم برخی از آنها همچنان پوشیده است، همه مردم را نسبت به روزگار اهالی این خانواده کنجکاو کرده است.

از رسوایی‌های پرنس جوان تا پسر وحشی خانواده سلطنتی

بیش‌ترین رسوایی‌های این خانواده مربوط به نوه‌های جوان آن است که اتفاقاً هر بار هم موجب شرمساری اعضای بلند مرتبه ترین خانواده انگلیس شده‌اند، از قضا حاشیه‌های پرنس هری از جوانی تاکنون پایان نداشته و همچنان هم ادامه دارد.

حضور نوه ملکه انگلیس در یک مهمانی در سال ۲۰۰۵ آن هم با نماد صلیب شکسته نازی‌ها جنجال‌های فراوانی را برای خانواده سلطنتی ایجاد و منجر به عذرخواهی رسمی وی از مقامات سلطنتی شد.

اما پای گذاشتن بر روی خطوط قرمز ملکه انگلیس آن هم توسط پرنس جوان بریتانیایی تمامی نداشت و انتشار تصاویر نیمه برهنه وی سال ۲۰۱۲ در یک مهمانی شبانه در لاس‌وگاس، هری را به «پسر وحشی خاندان سلطنتی» مشهور کرد.

بعد از مهمانی‌های شبانه پرنس هری، ماجرای عشق و عاشقی وی با مگان مارکل بازیگر معروف آمریکایی نیز اتفاق دیگری بود که به دلیل مطلقه و بزرگ‌تر بودن مارکل از هری، پذیرش آن برای خانواده سلطنتی آسان نبود. با این حال ازدواج این پرنس جوان با مارکل انجام شد و حال این زوج قصد جدایی از خانواده سلطنتی را دارند.

پادشاهی که ریاست بر بریتانیا را بر معشوقه خود فروخت

برخی کناره‌گیری این زوج جوان از جایگاه سلطنتی را مشابه تصمیم ادوارد هشتم برای کناره گیری از مقام پادشاهی می‌دانند. ادوار هشتم یکی از اعضای خانواده سلطنتی انگلستان بود که در سال ۱۹۳۶ از مقام پادشاهی انگلستان کناره‌گیری و به جای آن ازدواج با معشوقه خود را انتخاب کرد.

خانواده سلطنتی با ازدواج ادوارد با زنی مطلقه مخالف بودند به همین دلیل وی تخت پادشاهی بریتانیا را ترک گفت و به جای آن در سفر به فرانسه با معشوقه خود ازدواج کرد.

با کناره‌گیری ادوار هشتم که از قضا رابطه خوبی هم با نازی‌ها و سیاست‌های هیتلر داشت، ملکه الیزابت دوم بر صندلی پادشاهی بریتانیا نشست.

پرنس هری نوه حقیقی ملکه انگلیس است!؟

اما این تنها رسوایی خانواده سلطنتی بریتانیا محسوب نمی‌شود و حتی برخی شواهد نشان می‌دهد که ممکن است پرنس هری از نظر ژنتیکی نوه ملکه نباشد پرنس هری از نظر ژنتیکی نوه ملکه نباشد. چراکه دایانا مادر پرنس هری سال ۱۹۹۵ طی مصاحبه‌ای با شبکه بی بی سی به رابطه غیر مشروع ۵ ساله خود با سرگرد جیمز هیویت یکی از اعضای ارتش بریتانیا اعتراف کرد.

از سوی دیگر شباهت‌های ظاهری پرنس هری با این فرد موجب شد تا رسانه‌ها از احتمال اینکه هری پسر پرنس چارلز نباشد خبر دهند هرچند که صحت این راز همچنان هم پوشیده مانده است.

وقتی نوه‌های خانواده سلطنتی هم رسوایی به بار می‌آورند

اما به نظر می‌رسد که قبح شکنی و دردسرسازی برای خانواده سلطنتی آن هم توسط نوه‌های پسری ملکه امری ارثی است. هرچند که حواشی پرنس ویلیام و همسرش کاترین میدلتون کم‌تر از برادر کوچک‌تر خود است اما تاکنون اقدامات غیر متعارف او هم مایه شرمساری ملکه شده است.

سال ۲۰۱۷ بود که انتشار تصاویر و ویدئوهای مربوط به رقص شبانه وی در یک کلوپ شبانه در سوئیس، التهاب زیادی در خانواده پر رمز و رازی انگلیسی ایجاد کرد و بار دیگر نیز انتشار تصاویر خوش گذارانی های این پرنس جوان به همراه دوستانش در مهمانی‌ها، موجب آزرده خاطر شدن همسرش شد.

انتشار تصاویر نیمه برهنه کیت میدلتون در سواحل کانادا که شکار دوربین عکاسان پاپاراتزی شده بود نیز برای خانواده‌ای که زنان آن حق پوشیدن لباس‌های یقه باز را ندارند، رسوایی دیگری بود و درنهایت منجر به شکایت خانواده سلطنتی از عکاسان و ایجاد حواشی فراوان برای این خانواده شد.

راز مرگ عروس بریتانیا هیچ وقت فاش نشد

یکی از رمزآلود و بدترین حواشی اولین خانواده بریتانیا مرگ پرنسس دایانا عروس ملکه بود. پرنسس دایانا در یک حادثه ناگوار تصادف جان باخت اما هنوز هم رازهایی پیرامون تعمدی بودن یا نبودن تصادف وجود دارد.

روزگار عروس ارشد خانواده همواره همراه با اتفاقات عجیب همراه بوده است. دایانا عروسی بود که برخی قوانین خانواده سلطنتی ازجمله ممنوعیت رفتار عامیانه با مردم را زیر می‌گذاشت و حتی فرزندان خود پرنس ویلیام و هری را به مدرسه دولتی فرستاد.

وی در دوره‌ای نیز دچار افسردگی شد و برای جلب توجه همسرش، زمانی که ۴ ماهه باردار بود خود را از پله‌های کاخ باکینگهام پایین انداخت.

مرگ رازآلود شاهزاده‌ی معتاد انگلیسی

یکی از پر حاشیه ترین افراد این خانواده را می‌توان شاهزاده‌ای دوجنسه و معتاد به مصرف مواد مخدر دانست.

شاهزاده جورج کسی است که همواره لیستی از معشوقه‌های مرد و زن خود داشت و مصرف کوکائین و هروئین وی نیز تأیید شد.

وی در سال ۱۹۴۲ در حادثه سقوط هواپیما جان باخت اما به دلیل اینکه سبک زندگی این شاهزاده مایه شرمساری خانواده سلطنتی بود هنوز هم نظریه‌هایی درباره احتمال عمدی بودن این سقوط و تلاش برای حذف وی از خانواده سلطنتی وجود دارد.

فساد اخلاقی و خداحافظی پسر ملکه از خانواده سلطنتی

با وجود تمام محدودیت‌ها و قوانین موجود برای اعضای خانواده سلطنتی اما رسوایی‌های جنسی یکی از شایع‌ترین موضوعات اعضای این خانواده است.

سال ۲۰۱۱ بود که ارتباط شاهزاده آندره با جفری آپستین یک متخلف محکوم به جنایات جنسی فاش و منجر به برکناری پسر ارشد ملکه از تمامی مسئولیت‌های پادشاهی شد.

چندی بعد نیز یکی دیگر از اطرافیان این متهم جنسی ادعا کرد که شاهزاده او را سه بار مجبور به برقراری رابطه جنسی با وی کرده است.

رقیب عشقی ملکه انگلیس به قتل رسید

از آن جایی که کشتن دیگران توسط اعضای این خانواده امر چندان عجیبی نیست، خبر مرگ همسر معشوق ملکه الیزابت اول توسط شخص ملکه را هم می‌توان مصداقی از این دست دانست.

ملکه الیزابت اول به دلایلی به رابرت دادلی معشوق خود نرسید و دادلی بعدها با آمی رابسارت ازدواج کرد اما مدتی بعد خدمه رابسارت جسد او را در پله‌های منزلش با گردنی شکسته پیدا کردند و بدین ترتیب همسر معشوق سابق انگلیس به طرز عجیبی از دنیا رفت.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس