بی‌رغبتی حامیان مالی سیاه‌پوست‌ آمریکایی به نامزدهای دموکرات‌

حامیان مالی انتخاباتی سیاه‌پوست در آمریکا معتقدند نامزدهای حزب دموکرات به‌قدر کافی تلاشی برای جامعه سیاه‌پوستان نداشته‌اند.

به گزارش مشرق، سرمایه‌داران و حامیان مالی انتخاباتی سیاه‌پوست در آمریکا معتقدند هیچ‌کدام از کاندیدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، اقدامی کافی برای جلب حمایت آن‌ها انجام نداده است.

به نوشته نشریه «پولیتیکو» جامعه سیاه‌پوستان آمریکایی حمایت چشمگیری از «کامالا هریس» و «کوری بوکر» دو کاندید حزب دموکرات کردند اما هردوی آن‌ها از گردونه رقابت درون حزبی حذف شدند. با این‌که اکثر این اعطاکنندگان مالی سیاه‌پوست از حامیان «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سیاه‌پوست سابق آمریکا هستند، اما درخصوص کمک مالی به «جو بایدن» معاون اول اوباما متقاعد نشده‌اند. دیگر کاندیدها نظیر «پیت بوته‌جج» نیز نتوانسته‌اند نظر آن‌ها را جلب کنند.

بیشتر بخوانید:

بر اساس مصاحبه‌هایی که با اهداکنندگان سیاه‌پوست انجام شده است، آن‌ها گفته‌اند کمپین‌های نامزدهای دموکرات نشان داده که از آمادگی لازم برای جلب رأی سیاه‌پوستان برخوردار نیستند. به‌ویژه آن‌ها بوته‌جج را به خاطر سیاست‌هایش در دوران شهرداری سرزنش می‌کنند. «مایکل بلومبرگ» نیز میراث نفرین‌شده‌ای درخصوص استقرار گشت‌های ایست و بازرسی در زمان شهرداری نیویورک را همچنان با خود می‌کشد. با این حال او تلاش می‌کند با جامعه سیاه‌پوست ارتباط برقرار کند و پیشنهادهای سیاسی خوبی را به آن‌ها ارائه کند که بعضاً امیدوار کننده هستند.

از سویی، یکی از دستیاران سابق جو بایدن که در جمع‌آوری کمک‌های مالی با او همکاری دارد می‌گوید سوابق بایدن در ارتباط با جامعه سیاه‌پوستان پایگاه مستحکمی برای او ایجاد کرده است. این در حالی است که حامیان مالی سیاه‌پوست می‌گویند از زمانی که بایدن در رقابت درون حزبی عقب افتاده است، سیاه‌پوستان تمایل خود را برای هواداری از او از دست داده‌اند.

هفته گذشته بوته‌جج در نیویورک با چند سرمایه‌دار سیاه‌پوست درباره مسائل نژادی صحبت کرد. در حال حاضر روابط و سیاست‌های او در قبال سیاه‌پوستان زیر ذره‌بین است و این حساسیت‌ها از تابستان که پلیسی در حوزه او (ساوث بند) فرد سیاه پوستی را به قتل رساند، بیشتر هم شده است. او در حال حاضر بر «طرح داگلاس» تمرکز کرده است که بر تقویت روابط بین نژادهای مختلف تأکید دارد و از سوی دیگر درحال پیگیری ماجرای تیراندازی در ساوث بند است.

دو تن از سرمایه‌داران سیاه‌پوستی که در نیویورک با بوته‌جج دیدار کردند، طرح او را قابل قبول دانستند اما این طرح را فاقد فوریت و حس همدردی با رنج‌های مردم سیاه‌پوست خواندند.

با این حال «برنی سندرز»، دیگر کاندید دموکرات این انتخابات توانسته حمایت چشمگیری از سوی رأی‌دهندگان رنگین‌پوست جلب کند اما نه سندرز و نه «الیزابت وارن» به قدر کافی برای جلب نظر حامیان مالی انتخاباتی سیاه‌پوست تلاش نکرده‌اند.

در کارزارهای پیش روی نامزدهای دموکرات در «نوادا» و «کارولینای جنوبی»، رأی‌دهندگان سیاه‌پوست و لاتین تبار برای اولین بار سهم بالایی در تعیین پیروز نهایی را خواهند داشت.

یک قانون‌گذار ایالت کارولینای جنوبی در این باره گفت: «واقعیت این است که امی کلوبوچار، بوته‌جج، وارن و سندرز همگی در برابر جلب رأی رنگین‌پوستان عملکرد ضعیفی داشته‌اند و فکر نمی‌کنم در ادامه رقابت‌ها نیز تغییر چندانی در اوضاع رخ دهد. هنوز این فرضیه وجود دارد که ممکن است بایدن بهترین انتخاب باشد».

بر اساس نظرسنجی دانشگاه «کوئینیپیاک» در ماه اخیر، بایدن ۲۷ درصد از رأی سیاه پوستان آمریکایی را خواهد داشت. بلومبرگ با ۲۲ درصد و سندرز با ۱۹ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha