کد خبر 1041194
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
بازگشت آوارگان سوری به خانه

ده‌ها اتوبوس روز پنجشنبه ۱۳۳۵ پناهجوی سوری را از سه گذرگاه مرزی با لبنان به سوریه بازگرداندند.

به گزارش مشرق، دور جدید بازگشت آوارگان سوری به کشورشان امروز از لبنان انجام شد.

اداره کل امنیت عمومی لبنان که بر بازگشت داوطلبانه پناهجویان سوری از لبنان نظارت دارد اعلام کرد که یک هزار ۳۳۵ آواره سوری از طریق گذرگاه‌های المصنع، الدبوسیه و العبودیه  لبنان را ترک کردند و با اتوبوس های سوری به داخل سوریه بازگشتند.

بیشتر بخوانید:

ترکیه «برای اسکان آوارگان» در «ادلب» ساختمان می‌سازد

بازگشت ۱۴۰۰ آواره سوری دیگر از لبنان

اردوغان خواستار اسکان یک میلیون آواره سوری در «منطقه امن» شد

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، این بزرگ ترین جمعیت پناهجویان سوری است که ظرف دو سال گذشته در یک نوبت از لبنان به کشورشان بازگشتند.

منابع لبنانی هم اعلام کردند که مراکز وابسته به سازمان امنیت عمومی لبنان برای کمک به بازگشت داوطلبانه پناهجویان به کشورشان با استقبال روز افزون آوارگان سوری روبرو شده است.

مرکز آشتی روسیه در سوریه هم اخیرا اعلام کرده است که تعداد کل پناهجویانی که از ۱۸ ژوئیه سال ۲۰۱۸ از خاک کشورهای خارجی به سوریه بازگشتند، بیش از ۷۰۰ هزار نفر است که از خاک اردن و لبنان به سوریه بازگشتند.

به دلیل آغاز بحران سوریه که عناصر مسلح خارجی و داخلی با ارتش سوریه درگیر شدند، هزاران خانواده طی چند سال گذشته آواره شدند اما با تسلط ارتش سوریه بر بیشتر استان‌های سوریه و بازگشت امنیت، خانواده‌ها در حال بازگشت به کشورشان هستند.

جمعیت سوریه پیش از آغاز بحران این کشور در ۹ سال پیش حدود ۲۳.۵ میلیون نفر  بود و پس از آن نزدیک به ۱۲ میلیون نفر از آنها  در شهرهای مختلف این کشور آواره شدند و  یا  به خارج از این کشور در کشورهای ترکیه، مصر، لبنان، اردن و همچنین اروپا مهاجرت کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس