کد خبر 1040414
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
شمخانی: انتقام سخت را در عمل نشان خواهیم داد

رخدادها و تحولات چند ماه گذشته بخش منحصربفردی از تاریخ انقلاب اسلامی است که دشمن با طراحی آن کیان کشور و آینده انقلاب اسلامی و محور مقاومت را هدف گرفته بود

به گزارش مشرق، دریابان علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن درشهر اهواز گفت: ملت سرافراز ایران در طول 41 سال گذشته نشان داده است که با تاسی به فرهنگ مقاومت و شهادت از استقلال بی نظیر خود پاسداری خواهدکرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را نماد روشنی از اراده مردم ایران در پایداری از خط مقاومت تا سرحد شهادت عنوان کرد و افزود: حضرت امام(ره) سالها قبل گفتند: ملتی که شهادت برای او سعادت است،همواره پیروز است و امروز دنیا به رمز و راز این کلام نورانی پی برده است.

بیشتر بخوانید:

وی رخدادها و تحولات چند ماه گذشته را بخش منحصربفردی از تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: گفتنی های بسیار مهمی در مورد دلایل شکل گیری بحرانهای اخیر و همچنین مبانی تصمیمات راهبردی اتخاذ شده برای مواجهه با تهدیدات بی سابقه ای که کیان کشور و آینده انقلاب اسلامی و محور مقاومت را هدف گرفته بود وجود دارد که در زمان مناسب به صورت مشروح به مردم نجیب و قدرشناس کشورمان اطلاع رسانی خواهد شد.

شمخانی گفت: برنامه سیاستگذاران کم خرد آمریکا این بود که با ترور سردار سلیمانی جمهوری اسلامی و ساختار تصمیم گیری آن را با استفاده از "دکترین شوک و بهت"در "وضعیت روانی فوق العاده" قرار داده و "اشتباه در محاسبه" شرایط و تصمیم گیری را به ما تحمیل کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان ساخت :بدون شک آمریکا به دلیل محاسبات غلط، هرگز فکر نمی کرد که جمهوری اسلامی با عبور از وضعیت روانی فوق العاده، دوگانه جعلی" جنگ یا تسلیم" را باطل کند و تصمیم نهایی را بر اساس "درک واقعی از توان متزلزل آمریکا" اتخاذ نماید و اقدام به "پاسخگویی کوبنده" کند.

شمخانی گفت:ایران با اتخاذ  تصمیم راهبردی در خصوص حمله موشکی به نماد اقتدار نظامی امریکا در عراق ،ابهت پوشالی واشنگتن را فرو ریخت و نقطه عطفی در روند فرار نظامیان امریکا از عراق و سپس منطقه رقم زد.

 وی اصلی ترین پشتوانه نظام تصمیم گیری کشور در امور راهبردی را حمایت و مشارکت مردمی عنوان کرد وگفت: معجزه حضور حماسی آحاد ملت ایران در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و دفاعی هیچگونه تردیدی برای ایستادگی در برابر زورگویی و زیاده خواهی دشمنان باقی نمی گذارد

منبع: نورنیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس