کد خبر 1040221
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
image-20200210223840-1.png

اختتامیه جشنواره یک داستان یک نمایشنامه ۲۱ بهمن ماه در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.

به گزارش مشرق، مراسم اختتامیه جشنواره یک داستان یک نمایشنامه شب ۲۲ بهمن‌ماه ۹۸ با قرائت قرآن و پخش سرود ملی و حضور مهدی قمی رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره، مدیر فرهنگی هنری منطقه دو و رئیس فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.

در ابتدای این گردهمایی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ضمن خیر مقدم و تشکر از کلیه دست اندرکاران و نویسندگان شرکت کننده گفت: رسالت سازمان فرهنگی هنری طراحی برنامه های مرتبط با فرهنگ و هنر و اجرای آن است.

وی با بیان اینکه جشنواره «یک داستان یک نمایشنامه» با همین هدف و در راستای اجرایی شدن بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد، از کانون داستان نویسی فرهنگسرای ابن سینا و زحمات آقای ابوالفضل درخشنده نویسنده خوب کشورمان که در اجرای این برنامه تلاش کردند تشکر کرد.

جشنواره یک داستان یک نمایشنامه که امشب اختتامیه خود را پشت سر گذاشت در سه بخش نسبت به شناسایی و حمایت از آثار رسیده اقدام کرد.

فاز اولین جشنواره با اعلام ۳۰ اثر برتر از بین ۱۳۵۰ اثر ارسالی از تمام نقاط کشور و معرفی نفرات اول تا پنجم بود .

فازدوم چاپ کتاب مجموعه آثار منتخب به همت نشر شهر و فاز سوم تبدیل محتوای استاندارد دریافتی به اجرای صحنه ای نمایش است،که انشاالله در آینده تکمیل خواهد شد.

در ادامه این برنامه، یک پلان نمایشنامه با عنوان « سمفونی سیاه » و توسط گروه هنری پرسش به سرپرستی محمدرضا فهمیزی اجرا شد.

این نمایشنامه اثر نیما حسن بیگی یکی از نویسندگان برگزیده این جشنواره داستانی بود.

پس از اجرای این نمایش، ابوالفضل درخشنده دبیر علمی جشنواره و رئیس هیئت داوران پشت تریبون قرار گرفت و توضیحاتی در خصوص نحوه داوری آثار ارائه کرد.

وی گفت: با اعلام فراخوان جشنواره در خبرگزاری ها در آذرماه ۱۳۹۸ در کمتر از یک ماه ۱۳۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که توسط هیئت داوران و با حضور نویسندگان مورد ارزیابی قرار گرفت .

از این تعداد ۳۴۴ اثر انتخاب و در نهایت 3۰ اثر برتر معرفی و به نفرات ۱ تا ۵ نیز لوح تقدیر، تدیس جشنواره و جایزه نقدی تعلق گرفت.

وی تصریح کرد کاری را آغاز کرده‌ایم که به لطف خدا در آینده ثمرات بیشتری خواهد داشت.

اجرای چندقطعه زیبا توسط گروه کر فرهنگسرای ابن سینا و تک نوازی حرفه ای پیانو از دیگر بخش های این مراسم بود.

در بخش پایانی آیین اختتامیه نیز با اهدای هدایایی از نفرات اول تا پنجم که اسامی آن‌ها در ادامه قابل مشاهده است تقدیر به عمل آمد.

1- لیلی فیروز برای داستان جنگ زدگان
2- سهیلا سپهری برای داستان مریم
3- طاهره امینی جزه برای داستان عروسک پارچه ای رقاده
4- شهربانو سادات افتاده برای داستان چشم های باز
5- لیلی فیروز برای داستان چشم های باز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس