جوزف بورل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار یادداشتی، به موضوعات مختلف منطقه‌ای و جهانی از جمله توافق هسته‌ای برجام و ایران پرداخته است.

به گزارش مشرق، «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار یادداشتی در پایگاه «پراجکت سیندیکیت»، به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت.

بیشتر بخوانید:

اتحادیه اروپا: هر کاری بتوانیم برای حفظ برجام انجام می‌دهیم

بورل در ابتدای یادداشت خود به ضرورت تعیین مسیر مناسب برای اتحادیه اروپا در تحولات بین‌المللی امروز تاکید کرده که به گفته او با سیاست‌های قدرت محض توصیف می‌شود.

در این یادداشت بورل به ضرورت ارتقای جایگاه اتحادیه اروپا در تحولات بین‌المللی اشاره کرده که صحنه بیش از پیش رقابت‌ها شده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه یادداشت خود؛ درباره ایران نیز تاکید کرده که اگر به دنبال زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای هستیم، باید در صورت بازگشت ایران به تعهدات کامل خود، نسبت به تأمین منافع ایران نیز اطمینان حاصل کنیم.

یادداشت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه به دو اولویت مورد نیاز اتحادیه اروپا شامل تعیین استراتژی منسجم این اتحادیه در قاره آفریقا و همچنین ایجاد مسیرها و رویکردهای متناسب در برابر آمریکا، روسیه و چین به عنوان بازیگران استراتژیک جهانی اشاره کرده و خواستار جدیت اروپا برای پیگیری این دو اولویت شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس