کد خبر 1038724
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
پرواز چارتر ماهان در حال مسافرگیری برای خروج شهروندان ایران

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون و تا این لحظه از تمامی موارد مشکوکی که نمونه اخذ شده، هیچ مورد مثبتی دال بر ابتلای فردی به بیماری ناشی از کروناویروس در کشور نداشته‌ایم.

به گزارش مشرق، کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت انتقال ایرانیان مقیم شهر ووهان چین به ایران، ضمن رد شایعاتی مبنی بر عدم قرنطینه و مراقبت‌های بهداشتی این تعداد از هموطنان، اظهار کرد: بامداد امروز، هموطنان ایرانی مقیم ووهان چین با هماهنگی‌هایی که قبلا از طریق دستگاه دیپلماسی، وزارت بهداشت و دولت چین انجام شده بود، از طریق پرواز اختصاصی وارد کشور شدند.

ببینید:

یک عکس خوب و ماندگار از یک پرواز بیاد ماندنی

تصویری از بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین

عکس/ بازگشت ایرانیان مقیم چین به کشور

 وی افزود: در این رویداد، ۵۷ نفر از هموطنانمان که مایل بودند در این شرایط به کشور بازگردند، از طریق این پرواز امروز صبح وارد کشور شده و پس از انتقال به یکی از مراکزی که از قبل درنظر گرفته بود (خارج از محوطه فرودگاهی) بعداز بررسی‌های اولیه، به محل اسکانی که قرار است، دوره قرنطینه خود را به لحاظ بهداشتی طی کنند، منتقل شدند.

بیشتر بخوانید:

دانشجویان‌ایرانی‌ ساکن ووهان در تهران قرنطینه شدند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت عنوان کرد: این عزیزان به همراه اعضای تیم اعزامی که از خط قرنطینه داخل هواپیما عبور کرده بودند، همگی در یکی از مکان های مناسبی که برای آنها در نظر گرفته شده بود، تحت مراقبت‌های بهداشتی هستند و به هیچ وجه موضوعی که در فضای مجازی توسط افراد ناشناس شایعه شده، صحت ندارد.

 وی افزود: براساس پروتکل‌هایی که تدوین شده، معاینات روزانه آنها انجام شده و در سه روز آینده، آزمایش PCR نیز برای تشخیص کروناویروس از آنها گرفته خواهد شد. همچنین، براساس پروتکل‌ها، مراقبت‌های بهداشتی از این افراد ادامه خواهد داشت تا زمانی که همکاران ما در معاونت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت سلامت آنها را به صورت قطعی تایید کنند. زمانیکه سلامت این عزیزان تایید شود، از قرنطینه خارج خواهند شد و به آغوش خانواده‌ها بازخواهند گشت.

 وی درخصوص شایعاتی مبنی براینکه پرسنل پرواز وارد قرنطینه نشده و در پرواز بعدی شرکت کرده‌اند، گفت: این پرواز بلافاصله بعداز پیاده شدن مسافران ایرانی برای انتقال سایر مسافرین به بغداد پرواز کرده و بعداز آن به دمشق پرواز خواهد کرد، ضمن اینکه کلیه کادر پرواز لباس و پوشش ایمنی بر تن داشتند و از خط قرنطینه داخل پرواز هم عبور نکرده بودند و قاعدتا نیاز به قرنطینه نداشته اند. هنگام بازگشت از دمشق هم براساس پروتکل‌ها تحت مراقبت قرار خواهند گرفت، اما قطعا نیاز به قرنطینه با مشخصات قرنطینه دانشجویان انتقال یافته از چین، نخواهند گرفت.

جهانپور در پایان عنوان کرد: تاکنون و تا این لحظه، از تمامی موارد مشکوکی که نمونه اخذ شده، هیچ مورد مثبتی دال بر ابتلای فردی به بیماری ناشی از کروناویروس در کشور نداشته‌ایم و شواهد آزمایشگاهی هیچ یک مثبت نبوده است. موارد مشکوک احتمالی بررسی خواهند شد و این بررسی ها ادامه دارد و هر زمانی که مثبت بودن آزمایش هریک از افراد تایید شود، اعلام می شود تا رسانه های عمومی اطلاع‌رسانی کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس