مقتدی صدر نمایه

رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد «کسانی که دستورکارهای خارجی دارند، خواستار فتنه هستند یا سلاح علیه عراقی‌ها به دست گرفته‌اند، از ما نیستند».

به گزارش مشرق، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق امروز (چهارشنبه) از نیروهای موسوم به «کلاه آبی» خواست با همکاری با نیروهای امنیتی، مسیر را برای شناسایی خرابکاران هموار کنند.

بر اساس گزارش «سومریه»، صدر گفت: فرقی میان طیف‌های مختلف عراق اعم از اسلامی، سکولار، کمونیست، مسلمان، مسیحی، صابئی، شبکی، ایزدی، عربی، کرد، فیلی یا ترکمانی نیست؛ همه ما برای عراق هستیم.

بیشتر بخوانید:

هشدار صدر درباره بستن راه‌ها و ادارات

هادی العامری: اهانت‌ها به «مقتدی صدر» محکوم است

قیس الخزعلی : طرح ترور مقتدی اولین پروژه دشمنان است

رهبر جریان صدر ضمن تأکید بر این نکته که هیچ کسی در عراق با دیگری تفاوت ندارد، افزود: تنها کسانی که دستورکارهای خارجی دارند، خواستار فتنه هستند، سلاح علیه عراقی‎‌ها به دست گرفته‌اند، با بستن مدارس می‌خواهند جلوی پیشرفت علمی را بگیرند یا دنبال تعطیلی زندگی روزانه هستند از ما نیستند، ما عراقی‌های وطن پرست هستیم.

صدر در پایان بیانیه خود نیز بار دیگر بر همکاری با نیروهای امنیتی برای شناسایی خرابکاران و بازداشت آنها تأکید کرد.

رهبر جریان صدر هفته جاری نیز از نیروهای موسوم به کلاه آبی‌ها خواست تا با هماهنگی نیروهای امنیتی تلاش کنند تا فعالیت مدارس و ساعات کاری آن‌ها از سر گرفته شود و به کلیه  نشانه‌های اعتراضات اخیر، با بازگشت نظم به امور کشور، پایان داده شود.

جدیدترین آمار رسمی نهادهای پزشکی در استان‌های عراق از جان باختن ۳۹۹ نفر از غیرنظامیان و نیروهای نظامی از ماه اکتبر سال گذشته میلادی تا کنون در طی اعتراضات حکایت دارد.

این تعداد کشته در چهار ماه گذشته در حالی است که دولت عراق به صراحت اعلام کرده است که نیروهای امنیتی این کشور، اجازه تیراندازی به سوی معترضان را ندارند. اما تاکنون گزارش‌های زیادی درباره اقدام برخی افراد نفوذی در تیراندازی به سوی معترضان منتشر شده است و تصاویری نیز از اقدام افراد ناشناس در هدف قرار دادن هر دو طرف تظاهرات‌کنندگان و نیروهای امنیتی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس