اصغر جهانگیر

رئیس سازمان زندان ها گفت: تعداد کمی از اغتشاشگران حوادث اخیر در بازداشت هستند و پرونده آنان به سرعت در حال رسیدگی است.

به گزارش مشرق، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در حاشیه جلسه مسؤولان عالی قضایی در مورد بررسی وضعیت پرونده تمام زندانیان و تسریع در امور آنها گفت: این طرح در حال اجراست به طوری که از اوایل هفته در استان خراسان رضوی آغاز شده و تمام زندانیان چهره به چهره وضعیت‌شان بررسی خواهد شد.

وی افزود: زندانیانی که شرایط تخفیف برایشان قائل باشد به آنها ابلاغ خواهد شد و می توانند در قالب این طرح از زندان آزاد شوند.

بیشتر بخوانید:

آیا اتباع خارجی در اغتشاشات بازداشت شدند؟

جهانگیر گفت: تا این لحظه ۴ هزار نفر توانستند از این طرح استفاده کرده و آزاد شوند.

 رئیس سازمان زندان‌ها در پاسخ به سوالی در مورد آمار بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر گفت: به سرعت به پرونده آنها رسیدگی شده است.

 وی افزود: اکنون تعداد بسیار کمی از این اغتشاشگران در بازداشت هستند و آمار تعداد آنها همانی است که آخرین بار از سوی سخنگوی قوه قضائیه اعلام شده و آمار جدیدی اکنون در دست نیست. جهانگیر در مورد انتقال زندانیان از ندامتگاه اوین به تهران بزرگ و گلایه بسیاری از آنها گفت: انتقال زندانیان برای متهمان در نظر گرفته شده است تا امکان تردد به شعب برایشان راحت‌تر شود و در بحث ارتباط خانواده‌های آنها و وکلا ایشان این طرح مطرح شده تا سریع تر و راحت تر خدمات بگیرند.

 وی گفت: بنابراین این طرح در سطح استان تهران به دلیل پراکندگی در این استان در نظر گرفته شده تا متهمان در ندامتگاه اوین حضور یابند و محکومان به ندامتگاه تهران بزرگ منتقل شوند. جهانگیر گفت قبلاً زیرساخت‌های آن فراهم شده، مشکلات فضای آن برطرف و قرار است فضای مناسبی برایشان در نظر گرفته شود.

وی افزود: از نظر بهداشتی مسائل رعایت و بازدید های متفاوتی انجام شده است و کمبودها اکنون برطرف شده اند .

وی گفت: بعد از اعلام آمادگی استان تهران، مرحله به مرحله اعزام زندانیان آغاز شده است حتی دو تیم به ندامتگاه تهران بزرگ اعزام شده و با زندانیان از نزدیک گفتگو کرده‌اند و مشکلی در این باره گزارش نشده است و حتی مشکلات شان نسبت به ندامتگاه اوین کمتر هم شده است و در مجموع راضی بودند.

وی تصریح کرد: شاید یکی از علل مطرح شده در مورد مشکلات ندامتگاه تهران بزرگ، راه دور آن باشد و خانواده‌ها برای رفت‌و آمد با مشکلاتی روبرو باشند به همین دلیل با اتوبوسرانی پیگیری کرده‌ایم با شهرداری و استانداری نیز توافقاتی شده تا تسهیلاتی را در نظر بگیرند.

وی گفت: شاید خانواده‌ها در ایاب و ذهاب و رفت و آمدشان مشکل داشته باشند به همین دلیل این موضوع بر عهده مجموعه شهرداری، استانداری و دولت است تا کمک کنند و زیرساخت های لازم را در نظر بگیرند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: قانون گفته نه تنها اوین بلکه تمام زندانیان در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر باید به خارج از شهر منتقل شوند و در همین راستا این طرح دنبال می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس