کد خبر 1036399
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۸
خشونت پلیس آمریکا؛ «روزانه به طور متوسط ۳ آمریکایی با شلیک مستقیم پلیس کشته می‌شوند»

دیلی یو اس نیوز در گزارشی به موضوع خشونت پلیس آمریکا پرداخته و می‎گوید شهروندان آمریکایی در طول روز در معرض هدف قرار گرفتن از سوی افسران پلیس هستند.

به گزارش مشرق، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد خشونت پلیس آمریکا عامل اصلی مرگ مردان جوان در این کشور به شمار می‌آید. به گزارش پایگاه دیلی یو اس نیوز، متوسط شانس افرادی که به دست پلیس آمریکا در میان تمامی نژادها کشته می‌شوند از هر ۲ هزار مرد یک نفر و از هر ۳۳ هزار زن یک نفر تخمین زده شده است.

بیشتر بخوانید

ارتباط خشونت پلیس آمریکا با مرگ و میر سیاه‎پوستان

رشد بی‌سابقه جرایم ناشی از نفرت در آمریکا در سال ۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل داده‌های مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا نشان می‌دهد که خشونت پلیس آمریکا عامل اصلی مرگ مردان جوان در این کشور است.

بر اساس مقالات ارائه شده، از هر هزار نفر شهروند سیاه پوستی که در آمریکا زندگی می‌کنند یک نفر در طول حیات خود انتظار می‌رود که به دست پلیس به قتل برسد.

خطر کشته شدن به دست پلیس آمریکا در رده سنی ۲۰ و ۳۵ سال برای مردان و زنان و در میان تمامی گروه‌های قومی و نژادی افرایش یافته است.

زنان و مردان سیاه پوست و همچنین زنان و مردان بومی آلاسکا به طور قابل توجهی به نسبت مردان و زنان سفید پوست کشته می‌شوند.

روزانه به طور متوسط در آمریکا ۳ نفر با شلیک مستقیم پلیس کشته می‌شوند؛ شمار افرادی که در هر روز هدف شلیک پلیس آمریکا قرار می‌گیرند، اما جان سالم به در می‌برند بسیار بیشتر از سه نفر اعلام شده است.

کارشناسان علوم اجتماعی و محققان بهداشت عمومی در مورد این نوع از پرونده ها تحقیق کرده و تا کنون بیش از ۵۰ مقاله نوسته شده است. این مقالات با وجود نقص‌هایی که دارند نشان از آن دارند که خشونت پلیس آمریکا بسیار متداول‌ تر از آن چیزی است که در گذشته تصور می‌شده است.

در سیاتل، محققان اداره پلیس در مورد استفاده خشونت افسران مورد مطالعه قرار دادند و مشخص شد از هر ۶۵ پرونده یک مورد خشونت پلیس بیش از حد بوده است.

بر اساس تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۱، پلیس آمریکا در بر خورد با ۷۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر از خشونت و اعمال زور استفاده کرده که در ۷۵ درصد از موارد خشونت پلیس بیش از حد گزارش شده است.

پلیس آمریکا اغلب به شهروندان جوامع خود به چشم یک دشمن نگاه می‌کند و این امر برای افسرانی که سابقه نظامی دارند صدق می‌کند.

همچنین نتایج یک تحلیل نشان می‌دهد که شهر لس آنجلس به عنوان یکی از مرگبارترین مناطق آمریکا در زمینه خشونت پلیس رتبه ‎بندی شده است. بر اساس این تحلیل به طور متوسط پلیس هر ۵ روز به سمت یک نفر تیراندازی می‌کند.

اداره فرمانداری لس آنجلس که باعث کشته شدن  هزاران شهروند سیاه پوست در خارج از محدوده حفاظت شهر شده است، در رفتار وحشیانه پلیس با مظنونان رکورددار است. سال گذشته فرماندار لس آنجلس به جرم خشونت خانگی و همکاری با اداره گمرک و مهاجرت اخراج شد.

به گفته منتقدان در محله‌هایی که سیاهان و شهروندان رنگین پوست زندگی می‌کنند، فرهنگ خشونت آمیز پلیس به صورت آزار و اذیت، تشکیل پرونده نژادپرستانه و سوء استفاده در زمان گشت زنی خود را نمایان می‌کند.

کشتار افراد غیر مسلح و به خصوص سیاه‌پوستان از سوی پلیس آمریکا از موضوعاتی است که به شدت مورد انتقاد گروه‌های حقوق بشری و شهروندن آمریکایی قرار گرفته است.

با وجود انتشار گزارش‌های متعدد از خشونت پلیس آمریکا، اما اقدامات کمی برای مبارزه با آن صورت گرفته و برای بسیاری از افسرانی که مرتکب قتل شده‌اند محکومیت قضایی صادر نشده است.

این در حالی است که بر اساس آمار منتشر شده رسمی، سالانه ۱۰۰۰ نفر در آمریکا در پی تیراندازی پلیس کشته می‌شوند.

سیاه‌ پوستان و اقلیت‌های نژادی عمده قربانیان این خشونت هستند و گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از قربانیان در لحظه هدف قرار گرفتن تنها مظنون به حمل سلاح بوده‌اند.

بنابر گزارش‎ها تا ۲۴ دسامبر ۲۰۱۹ در مجموع ۸۹۷ غیر نظامی در آمریکا با شلیک مستقیم افسران پلیس کشته شدند که ۲۰۵ نفر از این افراد سیاه پوست بودند.

در سال ۲۰۱۷، بر اساس آمارهای به ثبت رسیده، ۹۸۷ نفر به دست پلیس آمریکا به قتل رسیده‎ اند؛ این آمار در سال ۲۰۱۸ به ۹۹۶ نفر افزایش یافت.

همچنین محققان دریافتند که زنان سیاه پوست در حدود ۱.۴ برابر بیشتر از زنان سفید پوست به دست پلیس آمریکا کشته می‌شوند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس