علی ادیانی

عضو کمیسیون تلفیق در مورد مصوبات این کمیسیون گفت: اخذ مالیات دو پله‌ای نیست و چند پله‌ای خواهد بود که از حداقل ۱۰ درصد آغاز و تا ۲۵ درصد برای حقوقهای بالا در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش مشرق، علی ادیانی عضو کمیسیون تلفیق گفت: در کمیسیون تلفیق بحث مربوط به درامدی و کلیه تبصره‌های ماده واحده بررسی شده است و بخش مربوط به هزینه‌ای تا تبصره ۸ رسیدگی شده و مابقی انشاالله در جلسه آینده کمیسیون تلفیق رسیدگی و بررسی در بحث هزینه‌ای به اتمام خواهد رسید.

در این زمینه:

فیلم/ مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس به سود ثروتمندان!

فیلم/ آیا دولت از سود"سپرده‌های کلان"مالیات می‌گیرد؟

لابی سنگین دولتی‌ها با مجلس برای افزایش بودجه ۹۹

وی افزود: بخشهای مربوط به ردیفها نیز در هیئت رئیسه به جمع‌بندی خواهد رسید و در همین هفته برابر آیین‌نامه داخلی مجلس، گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ باید چاپ شود و در اختیار نمایندگان قرار بگیرد.

وی در ادامه گفت، نمایندگان محترم ۱۰ روز فرصت دارند برابر آیین‌نامه داخلی مجلس، پس از انتشار گزارش مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، در مورد مجموعه بندها و تبصره‌ها نظرات خود را کتبا  به کمیسیون تلفیق ارسال کنند و پیشنهادات برابر آیین‌نامه داخلی مجلس چاپ خواهد شد و در صحن علنی مجلس که بودجه مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد، پیشنهادات قابل طرح خواهد بود و همراه با متن مصوبه کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم قائمشهر درمورد تغییرات در منابع و مصارف بودجه۹۹ گفت، در بحث منابع ما شاهد تغییر محسوسی نبودیم، و تنها در چند مورد شاهد تغییراتی در بخش منابع بودجه ۹۹ هستیم. برخی از این موارد شامل، بحث اخذ مالیات تا سقف مشخص از خانه‌ها و خودروهای  لوکس و مجلل و همچنین افزایش سقف انتشار اوراق را داشتیم که از هزار میلیارد تومان به دو هزار میلیارد تومان برای هزینه کرد نوسازی مدارس و تجهیزات نوسازی است که سازمان تجهیز و نو سازی مدارس بتوانند در رابطه با بهسازی، نوسازی و احداث مدارس جدید در مناطق مورد نیاز گامهای محکم‌تری بردارند. همین طور بحث مربوط به افزایش حقوق را داشتیم که در بودجه دولت حداکثر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده که در کمیسیون تلفیق این سطح را به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رساندیم.

در بحث مصارف نیز به دلیل عدم اتمام کار نمی‌توانیم جمع‌بندی دقیقی داشته باشیم  انشاالله در هفته جاری وقتی بررسیها برروی مصارف کامل شود، نهایتا عدد و رقم منابع، درآمدها و مصارف و موارد هزینه باید برابری کند.

ادیانی عضو کمیسیون تلفیق در خصوص تصویب تغییر مدل مالیات بر حقوق و مزایا از پنج پله‌ای به دو پله‌ای گفت، این گزارش غلطاست، در لایحه دولت اخذ مالیات دو پله‌ای بود، اما در کارگروهی که کمیسیون تلفیق تشکیل داد هم نسبت به سقف حقوق و هم نسبت به نحوه اخذ مالیات بررسیهای لازم انجام شده، بنابراین اخذ مالیات دو پله‌ای نیست و چند پله‌ای خواهد بود که از حداقل ۱۰ درصد آغاز و تا ۲۵ درصد برای حقوقهای بالا در نظر گرفته خواهد شد. براساس آمار و ارقام فعلی، به طور میانگین مالیات بر حقوق ۱۵ درصد می‌شود که برای حقوق بالا، ۱ درصد بیشتر و برابر با ۱۶ درصد خواهد بود. لذا کمیسیون تلفیق لایحه دولت که دو پله ای بود را جا به‌ جا کرد.

وی افزود، البته بنده و تعداد معدود دیگری از نمایندگان نظرات دیگری در جهت افزایش مالیات بر حقوقهای بالا داشتیم که در کمیسیون تلفیق مورد تصویب قرار نگرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد تعیین و تکلیف بدهی‌های دولت گفت، مجموعه این مسائل پیش‌بینی شده تا با توجه به توان دولت، بدهی‌هایی که دولت به تامین اجتماعی و بانک مرکزی دارد، بخشی از آن را تسویه کند و در برنامه ششم هم ما دولت را مکلف کردیم که تا پایان برنامه، بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی باید در قالب بودجه‌های سنواتی به صفر برسد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha