کد خبر 1034037
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
یحیی گل محمدی

یحیی گل‌محمدی پس از آن که مدیران باشگاه پرسپولیس از او در خصوص جذب اوساگونا و آنتونی استوکس استعلام گرفتند حرف جالبی زد.

به گزارش مشرق، نقطه ضعف اصلی پرسپولیس در نیم‌فصل اول کمبود مهاجم گلزن در ترکیب این تیم بود. اشکالی که قرار بود در نقل و انتقالات زمستانی مرتفع شود. بر همین اساس با گزینه‌های مختلفی هم مذاکره شد. یکی از این گزینه‌ها مهاجم سابق و ایرلندی تراکتور تبریز است. آنتونی استوکس که صبح دیروز برای مذاکره با نمایندگان پرسپولیس به دبی رسید برای رسیدن به تهران منتظر پیش‌پرداخت است. طبق گفته مدیربرنامه‌های این بازیکن ایرلندی، استوکس قبل از این درخواست دریافت ۵۰ درصد از قرار خود را کرده بود که این درخواست از سوی باشگاه پرسپولیس رد شده و قرار است درصد کمتری از قرارداد او به عنوان پیش‌قرارداد پرداخت شود. این مهاجم ایرلندی به احتمال فراوان بعد از واریز پیش‌پرداخت و امضای قرارداد نهایی به تهران سفر می‌کند.

در همین راستا گزارش زیر تقدیم حضورتان می‌شود:

کالدرون: لیگ پرو چی هست که آقای گلش باشد؟!
اولین مهاجم خارجی که به گابریل کالدرون معرفی شد آقای گل لیگ پرو بود. جالب آنکه سرمربی آرژانتینی به مدیران باشگاه پرسپولیس گفت: «لیگ پرو چی هست که آقای گلش باشد؟!» به همین سادگی باشگاه پرسپولیس قید ادامه مذاکره با آقای گل لیگ پرو را زد.

گزینه اول کالدرون را دلالان داخلی فراری دادند!
«جونیور گزینه نهم من بود!» این جمله معروفی بود که زمانی گابریل کالدرون بر زبان آورد. شاید ندانید، اما قبل از خروج سرمربی آرژانتینی از ایران، چند گزینه به کالدرون معرفی شدند که او فقط جوناتاس برزیلی را تأیید کرد. گفته شد این بازیکن اهل آمریکای جنوبی که سابقه بازی در کشور‌های ایتالیا و انگلیس را دارد به زودی به تهران می‌آید تا پس از انجام مذاکرات نهایی و قبولی در تست‌های پزشکی قراردادش را امضا کند. جوناتاس موفق شده در تمام طول مدت بازی حرفه‌ای خود ۸۸ گل و ۳۲ پاس گل در ۲۰۰ مسابقه به ثبت برساند، اما هرگز به ایران نیامد! شنیدیم دلالان داخلی وقتی خبر تأیید کالدرون را شنیدند شروع به رقابت کردند تا خودشان جوناتاس را به ایران بیاورند! در این میان وقتی جوناتاس به دلالان داخلی راه نداد این دوستان (!) با تماس و پیام‌های خود این برزیلی را ترسانده و به قول معروف از ایران فراری دادند!

گفت‌وگوی تصویری انصاری‌فرد با مهاجم اوکراینی
در همان مقطع یک مهاجم گلزن اوکراینی هم به باشگاه پرسپولیس پیشنهاد شد. هر چند پرسپولیسی‌ها و هواداران این تیم خاطره خوبی از بازیکنان اوکراینی ندارند ولی محمدحسن انصاری‌فرد تلاش کرد این بازیکن گلزن شاغل در لیگ ترکیه را به ایران بیاورد. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و مهاجم اوکراینی دقایقی هم از طریق تماس ویدئویی با هم حرف زدند، اما در نهایت این گفتگو به جایی نرسید. کالدرون تماس‌های باشگاه پرسپولیس در خصوص این مهاجم اوکراینی را بی‌پاسخ گذاشت! البته نباید فراموش کرد اولکساندر پلیانسکی و ولودیمیر پریوموف خرید‌های بی‌کیفیت باشگاه پرسپولیس در سال‌های گذشته تبدیل به دردسرساز بزرگی شده بودند. دو خرید خارجی که برای پرسپولیس خوش‌یمن نبود.

علاء عباس؟ کالدرون: نمی‌خواهم!
در همان مقطعی که صحبت از رفتن جونیور براندائو مهاجم برزیلی پرسپولیس بود از طریق برخی واسطه‌ها علاء عباس مهاجم گلزن تیم ملی عراق به این تیم پیشنهاد شد. زننده گل دوم تیم ملی عراق به ایران در اردن به باشگاه پرسپولیس پیشنهاد شد و به نظر می‌رسد مسئولان باشگاه پرسپولیس بی‌میل نبودند این بازیکن را جذب کنند، اما کالدرون به مدیران تیمش گفت او را نمی‌خواهد!

استوکس و اوساگونا هم به مرد آرژانتینی پیشنهاد شدند
حدود ۱۰، ۱۲ روز پیش بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی و سابق تراکتور گزینه اصلی باشگاه پرسپولیس برای حضور در خط حمله این تیم است. همزمان شنیده شد پرسپولیسی‌ها یک گزینه دیگر هم دارند هرچند این مهاجم در اولویت دوم جذب بازیکن این تیم است! نام این مهاجم کریستین اوساگونا اهل کشور نیجریه بود که در تعطیلات زمستانی فصل گذشته با نظر علیرضا منصوریان به ذوب‌آهن پیوست. او در نیم‌فصل دوم فصل گذشته و در ذوب‌آهن بازی‌های خوبی انجام داد و با وجود اینکه در لیگ برتر تنها یک گل زد، اما نقش مهمی در بازی‌های تیمش داشت. او در لیگ قهرمانان آسیا نیز یک گل برابر الوصل امارات به ثمر رساند. اما گزینه اصلی و اولویت خط حمله پرسپولیسی‌ها آنتونی استوکس ایرلندی بود که سال گذشته یکی از بهترین‌های لیگ برتر ایران بود. استوکس در این فصل در عضویت تیم آدانا اسپور از تیم‌های دسته دوم لیگ ترکیه بود و در شش بازی یک گل به ثمر رساند. او در لیگ هجدهم با وجود اینکه شش بازی را از دست داد، اما ۱۱ گل برای تراکتور زد. او در نیم‌فصل اول به خصوص بازی‌های درخشانی انجام داد و در ۱۲ بازی ۸ گل به ثمر رساند. در زمانی که کالدرون در کشورش به سر می‌برد این دو مهاجم خارجی به سرمربی آرژانتینی پیشنهاد شدند، اما این مربی باز هم جوابی به باشگاه پرسپولیس نداد.

اعتراف یحیی به تأیید اوساگونا!
کالدرون به رغم نامه‌نگاری و تماس‌های مختلف به ایران برنگشت تا بالاخره مسئولان باشگاه با او قطع همکاری کرده و یحیی گل‌محمدی را به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس انتخاب کنند. گل‌محمدی، سرمربی جدید پرسپولیس در حاشیه تمرین پنج‌شنبه ۲۶ آذرماه گذشته این تیم در جمع خبرنگاران درباره خرید‌های جدید تیمش که آیا با مشورت با او جذب شده‌اند یا خیر؟ گفت: «در حال مذاکره با استوکس هستیم. درباره اوساگونا ۱۰ روز قبل با من مشورت کردند و من هم تأیید کردم. وقتی در شهرخودرو هم بودم، می‌خواستیم با این بازیکن مذاکره کنیم. امیدوارم برای تیم مؤثر باشد.» این اعتراف عجیب باعث شگفتی خبرنگاران حاضر در محل تمرین پرسپولیس شد. خود گل‌محمدی هم متوجه شد سوتی داده و با خنده و شوخی مصاحبه را تمام کرد! خبرنگاران متوجه شدند ۱۰ روز قبل باشگاه پرسپولیس با گل‌محمدی شروع به مذاکره کرده در حالی که در ادامه باشگاه تکذیب کرد. باشگاه پرسپولیس مدعی شد وقتی این احتمال قوت گرفت که کالدرون دیگر به ایران برنمی‌گردد با یحیی گل‌محمدی وارد مذاکره شدند.

نظرات جالب یحیی درباره استوکس و اوساگونا
شنیدیم یحیی گل‌محمدی پس از آن که مدیران باشگاه پرسپولیس از او در خصوص جذب اوساگونا و آنتونی استوکس استعلام گرفتند حرف جالبی زد: «کریستین اوساگونا را می‌شناسم. او می‌تواند با دوندگی و فضاسازی خود شرایط را برای گلزنی مهاجم کناری اش فراهم کند. از او گل نمی‌خواهم بلکه فضا‌سازی و دوندگی می‌خواهم. فقط امیدوارم از لحاظ بدنی آماده باشد. آنتونی استوکس هم مهاجم گلزن و چهارچوب‌شناسی است. در تبریز دچار یک‌سری مشکلات شد که باید مدیریت شود تا حاشیه‌ساز نشود!» همچنین شنیدیم ۳ گزینه دیگر (در مجموع ۵ گزینه) به گل‌محمدی معرفی شدند، اما سرمربی فعلی پرسپولیس، استوکس و اوساگونا را انتخاب کرد، چون اعتقاد دارد این دو در فوتبال ایران بازی کرده و تجربه بازی در کشورمان را دارند.

مهاجم ایرلندی به ۳۰ درصد هم رضایت داد!
اما برگردیم به داستان استوکس! همان‌طور که در شروع این گزارش نوشتیم آنتونی استوکس برای پرسپولیسی‌ها شرط گذاشت که اول ۵۰ درصد به عنوان پیش‌قرارداد در امارات می‌گیرد و بعد به تهران می‌آید. دیروز، اما پس از مذاکره نمایندگان پرسپولیس با آنتونی استوکس، این مهاجم ایرلندی رضایت داد پس از دریافت ۳۰ درصد به عنوان پیش‌پرداخت به ایران بیاید!

استوکس به بازی با تراکتور نمی‌رسد!
بازی پرسپولیس و تراکتور تبریز در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر روز یک‌شنبه ششم بهمن در استادیوم آزادی تهران برگزار می‌شود. در صورتی که آنتونی استوکس امروز با دریافت ۳۰ درصد از مبلغ قراردادش به تهران بیاید باز هم نمی‌تواند در بازی با تیم سابقش به میدان برود یا در لیست ۱۸ نفره قرار بگیرد.  گفتنی است امضای الکترونیکی آنتونی استوکس یک روز قبل از پایان مهلت نقل و انتقالات نبم فصل توسط باشگاه پرسپولیس دریافت شده است.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس