کد خبر 1033695
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
حقوق پول دستمزد

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت:‌ با مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق حداقل حقوق در سال آینده دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش مشرق، علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت:‌ با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق حداقل حقوق در سال ۹۹ به میزان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی متن مصوبه کمیسیون تلفیق را تشریح کرد:

بیشتر بخوانید:

حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگران چقدر است؟

دولت مکلف است در سال ۱۳۹۹ افزایش ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر از قبیل اعضای هیأت علمی، قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را به گونه‌ای انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان ۱۵درصد، مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای کارکنان قرارداد کارمعین و کارمشخص) به نسبت مدت کارکرد و حکم حقوقی بازنشستگان متناسب سنوات خدمت قابل قبول، از ۲۸ میلیون ریال کمتر نباشد.

براساس این مصوبه دولت مکلف است در سال ۱۳۹۹ افزایش ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر از قبیل اعضای هیأت علمی، قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را به گونه‌ای انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان ۱۵درصد، مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای کارکنان قرارداد کارمعین و کارمشخص) به نسبت مدت کارکرد و حکم حقوقی بازنشستگان متناسب سنوات خدمت قابل قبول، از ۲۸ میلیون ریال کمتر نباشد.

تفاوت تطبیق موضوع ماده (۷۸) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۹۷.۱۲.۲۶ در حکم حقوق، بدون تغییر باقی بماند و مابه‌التفاوت ریالی مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای کارکنان قرارداد کارمعین و کارمشخص) نسبت به مبلغ ۲۸ میلیون ریال، به تفاوت تطبیق مذکور اضافه می‌گردد. این تفاوت تطبیق برای شاغلین قوانین مربوط مشمول کسر کسور بازنشستگی می‌باشد.

یوسف‌نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر این حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین، حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و سایر حقوق‌بگیران دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی و مستمری‌ها و سایر حمایتی‌های متناسب با آنها، معادل افزایش ضریب ریالی به میزان ۱۵درصد افزایش می‌یابد.

وی افزود: همچنین طبق این مصوبه سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶.۱۲.۴ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۹ سالانه مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال تعیین می‌شود. نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیر دولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده (به استناد تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده (۵) قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی مصوب ۱۳۶۸.۱۲.۱۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی) و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰درصد و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو ونیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰درصد نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵درصد می‌باشد. میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد (۵۷) و (۱۰۱) قانون مالیات‌های مستقیم سالانه مبلغ ۲۸۸ میلیون ریال تعیین می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ در پایان گفت:‌ آیین‌نامه اجرایی این تبصره با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور به تصویب هیأت دولت می‌رسد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 1
 • Ramin IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  39 5
  فعلا که فقط حرفه! اما با3 تومن چی میشه خرید! خودتون میتونین زندگی بچرخونین!؟؟!
 • عزیزی SG ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  1 0
  چرا فکری برای تامین اجتماعی نمی کنید من با سی ویک سال خدمت در اداره منابع طبیعی وده سال رییس اداره یک ونهصد می گیرم ترا بخدا این درسته کجا بدرد ما میرسن
 • yas IR ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  1 0
  سلام.با حقوق ۱۰۰الی۷۰۰ هزارتومان برای کارکنا لیسانس به بالای شورای حل اختلاف, کدام یک از فرزندان مسئولین میتونن زندگیشونو بچرخونن.این چه عدالت پرداختیه
 • بازتشسته تامین اجتماعی IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  0 1
  ای بابا نون وپنیری گیر میاد جلوی ضعف دلمون روبگیره
 • IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  1 0
  اما نترسید. قیمت گوجه در سال 99 از پایه حقوق من وشما سبقت خواهد گرفت.
 • رضا IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  4 0
  تورم ۴۰ درصدی افزایش ۱۵ درصدی...ظلمی بالاترازاینم مگه هست.
 • lpl,n IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  1 0
  چه فایده ما یازده ماه کارگریم ولی در اسفند ماه که نوبت عیدی میرسه میشیم کارمند
  • رضا IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
   1 0
   آی قربون دهنت دقیقا منم شرایطم همین طوره...
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  21 2
  خاک بر سرتون با این مملکت داریتون
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  13 0
  پیرو خبر منتشره مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان؛ هوشنگ خطاب به پیرزن بازنشسته گفت:ننه! مژده به حقوقت اضافه شد. پیرزن پاسخ داد: خر خودتی!!!
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  12 0
  همه چیز 3برابر شده حقوق ها15درصد میره بالا بعد کارمندا و کارگرا همچنان در حال کارکردن هستند
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  4 0
  شورش گرسنگان.
 • فرزاد IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  0 2
  بابا این همه ولخرجی نکنید مردم پررو میشن ها...... خود دانید ازما گفتن بود این همه پول باعث فلج شدن اقتصاد میشه
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
  1 0
  چرا اصلا حقوق ها نمیره روش؟؟؟؟؟؟ اینهمه گرانی و حقوق ۲۸۰۰؟؟؟؟؟!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس