یخ‌زدگی کنتورهای آب

شرکت آب و فاضلاب استان تهران با انتشار اطلاعیه‌ای، نسبت به یخ‌زدگی کنتورهای آب در فصل سرما هشدار داد.

به گزارش مشرق، هرساله در فصول سرد سال، یخ‌زدگی کنتورهای آب یکی از عوامل ایجاد اختلال در دسترسی شهروندان به آب و بروز خسارات مادی است. البته اگر مراقبت‌هایی در این زمینه به عنوان اقدام پیشگیرانه انجام شود، این اختلال و خسارت، متوجه مردم نخواهد شد.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران با انتشار اطلاعیه‌ای، ضمن هشدار در خصوص یخ‌زدگی کنتورهای آب در فصل سرما، این راه‌کارها را تشریح کرد. متن این اطلاعیه بدین شرح است:

"با توجه به افت ناگهانی دمای هوا و موج سرما در نقاط مختلف استان تهران ضروری است مشترکان برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و ترکیدگی انشعاب آب، اقدامات پیش‌گیرانه زیر را انجام دهند.

با قرار دادن پشم‌شیشه، گونی کنفی و پوشال در محفظه کنتور و عایق‌کردن لوله‌های سطحی می‌توان از یخ‌زدگی انشعاب و کنتور تا حدود زیادی جلوگیری کرد. شهروندان در صورت مشاهده یخ‌زدگی از حرارت دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش روی کنتور و یا شبکه آب داخل ساختمان و یا بر افروختن آتش در مجاورت تاسیسات آبی اکیداً خودداری کنند.

در صورت بروز مشکل یخ‌زدگی با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب استان تهران تماس بگیرند تا گروه‌های عملیاتی در سریع ترین زمان ممکن در محل حاضر شوند.

گروه‌های عملیاتی آبفای استان تهران با استفاده از تجهیزات کامل مانند دستگاه یخ‌زدای انشعاب آب، آمادگی کاملی برای رسیدگی به مشکلات احتمالی دارند. دستگاه‌های یخ‌زدا با استفاده از مخزن آب، دمای آب داخل لوله را به میزان مورد نیاز افزایش می دهند و پس از آن با استفاده از کلکتور، آب گرم به داخل کنتور و یا شیر انشعاب فرستاده می‌شود تا یخ موجود در لوله و کنتور بدون آسیب‌زدن به آن‌ها آب شود."

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس