عمران خان نمایه

به دنبال افزایش بحران کمبود آرد در پاکستان و همزمان با بارش شدید برف در شهرهای مختلف، عمران خان دستور ویژه‌ای را برای حل این مشکل صادر کرد.

به گزارش مشرق به نقل از اکسپرس نیوز، در پی کاهش موجودی آرد در پاکستان «عمران خان» نخست وزیر این کشور دستور ویژه‌ای برای مبارزه با احتکار صادر کرد.

وی تصریح کرد: تمام نیروهای انتظامی در تمامی ایالت های پاکستان مختارند علیه افرادی که دست به احتکار آرد زده و باعث کم شدن آن در بازار شده‌اند اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید:

سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به پاکستان

دستور ویژه عمران خان به فرمانده ارتش و وزیر خارجه برای سفر به ایران

عمران خان گفت: دستورات لازم به سروزیران ایالت ها داده شده و تمام عوامل دولتی و مردم باید برای یافتن انبارهایی که به صورت غیرقانونی دست به ذخیره آرد مورد نیاز مردم زده‌اند به ما کمک کنند.

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: کمبود آرد در کشور صورت واقعی ندارد و مشخص است که عده‌ای برای ضربه زدن به اقتصاد پاکستان یک بازار مصنوعی درست کرده‌اند.

از سوی دیگر سران احزاب اپوزیسیون از جمله «بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم پاکستان مدعی هستند دولت اسلام آباد با فروش غیر کارشناسی ۴۰ هزار تن گندم به افغانستان بحران کمبود آرد را در کشور رقم زده است.

بلاول در این خصوص گفت: دولت مسئول کمبود آرد در کشور است زیرا مقدار قابل ملاحظه‌ای آرد به افغانستان صادر شده است.

گفتنی است میزان مصرف آرد در کشور ۲۰۰ میلیون نفری پاکستان بسیار زیاد است ولی با این حال پاکستان یکی از کشورهایی است که در زمینه گندم و آرد به خودکفایی رسیده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس