سهیل شاهین نمایه

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر : این گروه توافق کرده تا در روزهای منتهی به امضای توافق با آمریکا حملاتش را کاهش دهد تا زمینه خروج امن نیروهای آمریکایی فراهم شود اما این به معنی آتش‌ بس نخواهد بود.

به گزارش مشرق، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که این گروه با طرف آمریکایی توافق کرده تا در روزهای منتهی به امضای توافقنامه صلح "عملیات نظامی" خود را کاهش دهد.

شاهین به «داون نیوز» گفت: هدف از کاهش عملیات نظامی ایجاد فضای امنی برای نیروهای خارجی جهت خروج آن‌ها از افغانستان است.

بیشتر بخوانید:

شرط طالبان برای کاهش یک هفته‌ای درگیری‌ها در افغانستان

وی تصریح کرد: هیچ توافقی برای آتش‌بس نداریم، این کاهشی در عملیات نظامی است. این حق ماست تا ببینیم چگونه، چطور و کجا عملیات نظامی خود را کاهش دهیم و این تنها به نیروهای خارجی محدود نمی‌شود. این کاهش عمومی بوده و همه نیروها از جمله نیروهای دولتی را نیز شامل می‌شود.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در پاسخ به پرسشی مبنی بر ادامه کاهش حملات پس از امضای توافق نیز گفت که روز پس از آن دیگر بندهای توافقنامه اجرایی خواهد شد.

وی بدون ارائه جزئیات درباره این بندها افزود که این توافق منجر به آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خواهد شد.

شاهین درباره آغاز گفت‌وگوهای هیئت طالبان با مذاکره کنندگان آمریکایی نیز گفت که دو طرف با یکدیگر ۳ جلسه داشتند و روز جمعه توقف کوتاهی دارند و احتمالاً دیدارها از یکشنبه (امروز) از سر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد که در این نشست «شیرمحمد عباس استانکزی» ریاست تیم مذاکره کننده طالبان را به عهده خواهد داشت.

سخنگوی دفتر طالبان در قطر تاکید کرد که پیش‌نویس توافقنامه آماده است و شرایط توافق مشخص می‌باشد و گفت‌وگوها برای تعیین زمان امضای توافق صلح در جریان است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس