عربستان و ایران afc

پیشکسوت استقلال گفت: هواداران استقلال باید با هجوم به صفحه لیگ قهرمانان آسیا سلحشورانه به همه ثابت کنند ایران از هر نظر امن است و تیم شان اسیر جوسازی های دروغین نمی شود.

سرویس ورزش مشرق – در روزهایی که رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر چهره واقعی خود را به ملت ایران نشان داده و تأکید دارد برگزاری دیدار استقلال و الکویت و البته دیدارهای خانگی سایر نمایندگان ایران باید در کشور ثالث باشد موجی از مخالفت بین پیشکسوتان و هواداران استقلالی و غیراستقلالی براه افتاده است.

امیرحسین صادقی کاپیتان اسبق تیم استقلال در گفت و گو با مشرق، از تصمیم AFC برای سلب میزبانی از باشگاه های کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا چندان متعجب نبود و می گفت این سیاسی کاری هایی است که برای لطمه زدن به ایران عزیز انجام می شود و ما نباید اجازه بدهیم اینگونه راحت به کشور عزیزمان توهین کنند. او  درباره اتفاقات اخیر و مسایل مربوط به تیم استقلال حرف زد.

متن کامل این گفت و گو را در ادامه از نظر می گذرانید:

* وقتی شنیدید گفتند استقلال باید در زمین ثالث با الکویت بازی کند تعجب نکردید؟

- با اتفاقاتی که در این مدت رخ داده نه! این هم یکی دیگر از بازیهای سیاسی است که اصلا ربطی به فوتبال و ورزش ندارد و فقط می خواهند ایران را آزار بدهند. البته در این چند وقت اخیر هم اتفاقاتی رخ داد و کشورمان درگیر مسایلی شد که نمی توانیم آنها را کتمان کنیم.

* کدام مسایل؟

- از یک سو ترور سردار حاج قاسم سلیمانی و از طرفی هدف گرفتن اشتباهی هواپیمای مسافربری اوکراینی، دست به دست هم دادند تا آتو دست آنهایی بیافتد که دوست داشتند چهره ای ناامن از ایران در منطقه بوجود بیاورند و عزت ملت مان را تحت الشعاع قرار بدهند. آنهایی که دوست داشتند از این طریق دنیا را تحت تأثیر قرار بدهند و خب فدراسیون فوتبال هم وسیله خوبی برای آنهاست.

* خبر دارید که باشگاه های کشورمان در این زمینه پشت هم ایستاده اند؟

- در این زمینه هر کاری می کنیم باید همه پشت هم باشیم. وقتی وحدت کلمه داشته باشیم قدرتمان هزاران برابر می شود.

* چه پیشنهادی دارید؟

- ما سابقه هجوم بردن به صفحه مسی و افراد اینچنینی را داریم. حالا اگر در دفعات پیش مردم مسایل را شوخی برمی داشتند و برای سرگرم شدن از این کارها می کردند ولی این بار باید با یک عزم ۸۰ میلیونی همه به صفحه ای اف سی یا لیگ قهرمانان برویم و آنجا ثابت کنیم که چه مردم سلحشوری داریم. این بار به جای مسخره بازی و یا توهین به کسی، برویم و از حق تیم های فوتبال مان دفاع کنیم و به ای اف سی بفهمانیم نباید این رفتارها را با ایران داشته باشد. نمونه دم دستی اش هم صفحه استراماچونی است.

* به نظرتان باید به کشور ثالث برویم یا نه؟

- قطعا باید یکبار برای همیشه مقابل این زورگویی ها بایستیم. این رفتار توهین به شخصیت و فرهنگ ملتی است که سابقه چندهزار ساله در فرهنگ دارد. باید از همه کسانی که چنین توهینی به ایران کرده اند شکایت کنیم و این وظیفه فدراسیون فوتبال است. اتفاقا اگر بحث ناامنی باشد عربستان و شرکایش در منطقه هستند نه ما. فوتبال و سیاست دو مقوله جدا از هم هستند و نباید این دو را در هم بیامیزند.

* از اوضاع استقلال خبر دارید؟ اینکه پاتوسی از دست مجیدی پرید و خودش هم گفت منتظر بود یک نفر از باشگاه با او تماس بگیرد ولی هیچ خبری...؟

- روزی پسری از پدرش پرسید "چرا ما اینقدر فقیر شده ایم؟ کاری کن که زودتر از این وضع در بیاییم". پدر هم در پاسخ گفت "تا ۲۰ روز دیگر همه چیز درست می شود". پسر گفت "قرار است تا آن روز پولدار شویم؟" که پدر گفت "نه عزیزم، تا ۲۰ روز بعد به این وضعیت عادت می کنی!" الان هم وضعیت هواداران استقلال مانند این پدر و پسر است. استراماچونی رفت و حالا همه به وضعیت عادت کردند. پاتوسی به فولاد رفت و همه به نیامدنش عادت کردند. به همه اتفاقات عادت کردیم و الان هم با این وضعیت مدیریت در باشگاه استقلال به همه چیز "عادت" می کنیم.

* یعنی هنوز از شرایط مدیریت استقلال ناراضی هستید؟

- چه اتفاق مهمی در بخش مدیریت استقلال رخ داده که راضی باشیم؟ فتحی که هنوز هست. خلیل زاده که بنده خدا چیزی از فوتبال نمی داند. موسوی را آوردند که از صبای قم بیرون شده بود و دو فصل هم در فولاد خوزستان کار خاصی نکرد. فتح اله زاده را هم به هیأت مدیره بردند تا ظاهرا دیگر همان مصاحبه های منتقدانه هرازگاهی را هم نکند. مشکلی نیست هواداران تا ۲۰ روز دیگر به این شرایط هم عادت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • DE ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  7 2
  عجب! پس برای اثبات امنیت ایران بریم به صفحه AFC فحش بنویسیم که اینجا امن هست؟! این دیگه آخر ایده بود. البته باید به AFC اعتراض مؤدبانه کرد، اما نه "حمله".
 • ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  7 3
  بايد آن كشور ها را نا امن كرد
 • فرزاد IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  7 2
  آقایان مرگ بک بار شیون یکبار بیان هرچه میخواد بشه بشه.بیان به دنیا ثابت کنیم ایران امنتر از هر کجای دنیا است ودر برابر زور گویان به ایستیم که تضمینی که گرفته اند سیاسی است نه امنیتی.حتی اگه خزیمه و تحریم بشیم
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  2 0
  سیستان‌بلوچستان‌بشاگرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس