به‌نام همدردی با قربانیان هواپیما، به کام رئیس‌جمهور آمریکا

حمله سپاه به پایگاه آمریکایی به شدت سران این کشور را تحقیر کرد ولی در زمانی که باید به نیروهای مسلح برای مقابله با دشمن کمک می‌کردیم؛ عده‌ای در داخل همان کار را کردند که دقیقا خواست دشمن بود.

به گزارش مشرق، هنوز چند روز بیشتر از ترور ناجوانمردانه و بزدلانه سردار سلیمانی فرمانده مقتدر نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نگذشته بود که یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی عین‌الأسد را موشک‌باران کرد تا در همان روزهای اولیه سیلی محکمی به آمریکای جنایتکار بزند و کاری را انجام دهد که بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته توسط هیچ کشوری انجام شود.

بیشتر بخوانید

ادعای جنجالی افسر ارشد اطلاعات مصر درباره هواپیمای اوکراینی

عین‌الاسد بیش‌از 420 مجروح داشت

* احساس غرور مردم از سیلی محکم سپاه به آمریکا

بعد از انتشار خبر انتقام ایران از ترور ناجوانمردانه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش مردمی که خشم و نفرت وجودشان را نسبت به جنایت آمریکا گرفته بود، مقداری آرام گرفتند و هر کسی در هر جایی از ایران خبر شلیک موشک‌های زمین به زمین ایران و اصابت دقیق آنها به پایگاهی که در ترور سپهبد سلیمانی مشارکت داشت، را می شنید ابراز خوشحالی می کرد.

ترامپ احساس می کرد با ترور سردار سلیمانی خوشحالی مردم در خیابان‌های ایران را خواهد دید ولی نه تنها چنین نشد بلکه زمانی خوشحالی مردم ایران را دید که مردم شنیدند پایگاه های آمریکایی در عراق با موشک های سپاه در هم کوبیده شده است. این شاید دومین اتفاقی بود که در چند روز اخیر ترامپ را نگران کرد، اولین اتفاق حضور میلیونی مردم در تشییع سردار سلیمانی بود و دوم هم حملات کوبنده ایران و احساس غرور مردم ما بعد از این پاسخ.

رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدا وقتی خبر اصابت موشک‌های ایران به بزرگترین پایگاهش در عراق را شنید آنچنان وحشت کرد که حتی حاضر نشد پاسخ محکمی به اقدام ایران بدهد و تنها در توئیتی منفعلانه نوشت: « همه چیز خوب است! از ایران موشک‌هایی به دو پایگاه نظامی واقع در عراق شلیک شده است. ارزیابی تلفات و خسارات الان در جریان است.»

ترامپ وقتی این مطالب را منتشر کرد آنچنان که خودش در توئیتش اذعان کرده هنوز ارزیابی درست و دقیقی از تلفات و خسارات نداشته ولی آنچنان تحقیر شده بود که برای رهایی از احساس حقارت بیشتر می گوید تا الان همه چیز خوب بوده! 

بعد از انتشار این توئیت با توجه به تهدیدات رئیس جمهور آمریکا قبل از حمله موشکی ایران برخی‌ها انتظار داشتند آمریکا یک بیانیه تند علیه ایران صادر کند و احساس می کردند ترامپ در اولین واکنشش به حمله موشکی ایران قاطعانه بایستد و ایران را به حمله نظامی تهدید کند! اما وقتی پشت تریبون قرار گرفت حرف‌هایی را بیان کرد که به شدت تعجب برخی تحلیل گران را برانگیخت! او در ابتدا سعی کرد با دروغگویی و با گفتن اینکه تلفات جانی نداشتیم از افتضاحی که برایش به بار آمده کم کند. بعد از آن هم از ترس اینکه مبادا مجددا موشک های ایرانی روی سرشان فرو بیاد حرفهایی را بیان کرد که اصلا رنگ و بویی از تهدید نظامی علیه ایران نداشته باشد.

بسیاری از تحلیل گران متصل به رسانه‌های معاند قبل از واکنش ترامپ با تحلیل‌های آبکی خود سعی می کردند به نوعی با ایجاد وحشت در دل مردم ایران، از خوشحالی آنها بابت سیلی محکم سپاه بکاهند ولی بعد از اظهارات ترامپ چاره‌ای نداشتند جز اینکه به ناتوانی و عقب نشینی ترامپ اقرار کنند.

ترامپ آنچنان در مقابل خبرنگاران حاضر شد که به راحتی می شد متوجه شد به شدت تحقیر شده و به شدت هم نگران روشن شدن واقعیت خسارات و تلفات حمله موشکی ایران است. او حتی حاضر نشد به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد که البته مطمئنا این از پیش برنامه ریزی شده بوده تا بیش از این در مقابل رسانه ها و مردم آمریکا تحقیر نشود.

هنوز ثانیه‌هایی از عقب نشینی ترامپ نگذشته بود که اظهارات وی و نوع رفتارش در مقابل دوربین رسانه‌ها مورد تمسخر بسیاری از فعالان فضای مجازی قرار گرفت.

* چرا ترامپ دروغ گفت؟

اما چرا ترامپ اینقدر واضح درباره خسارات و تلفات حمله موشکی به پایگاه آمریکایی دروغ گفت؟ روی این موضوع که ترامپ دروغ گفته کمتر کسی شک دارد. ترامپ در گذشته هم نشان داده که زیاد دروغ می گوید و اساساً در میان بسیاری از آمریکایی ها با رئیس جمهور دروغگو مشهور است. تا جایی که روزنامه واشنگتن‌پست قبل از این مسائل، گزارش داده ترامپ در ۹۹۹ روز گذشته ۱۳۴۳۵ ادعای غیردقیق و خلاف‌واقع مطرح کرده که در این میان، ۲۷ مورد از ادعاهای او در دسته «پینوکیو تمام» جای گرفته‌اند.

قبلا هم محافل مطبوعاتی و رسانه‌های آمریکایی از رکورد جدید سونامی دروغ‌های ترامپ در صحنه سیاسی آمریکا خبر داده بودند. با توجه به این موضوع الان نه تنها در ایران بلکه بسیاری از سیاسمتدارن آمریکایی هم یقین دارند ترامپ درباره اینکه حمله موشکی ایران تلفات جانی نداشته دروغ گفته است.

نکته بعدی که نشان می دهد ترامپ دروغ می گوید این است که مدتها و تا پاک‌سازی این پایگاه به هیچ خبرنگار و فردی اجازه ورود به پایگاه عین الاسد داده نشد و در این میان مشخص شد آمریکایی‌ها به دور از چشم رسانه ها و مردم عراق در حال انتقال مجروحین و جنازه های نیروهای آمریکایی هستند و بعدا نیز بسیاری از رسانه‌ها پرده از این واقعیت برداشتند.

* انتقال مجروحان آمریکایی به اردن و فلسطین اشغالی

فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز در تشریح جزئیات عملیات موشکی هم از این موضوع پرده برداشته که پس از عملیات سپاه، حداقل ۹ سورتی پرواز سی۱۳۰ برای انتقال مجروحانشان به اردن و فلسطین اشغالی انجام شد و تعدادی بالگرد شینوک نیز مجروحان آنها را به بیمارستانی در بغداد منتقل کرد. این اتفاق را مدتی بعد رسانه‌های غربی براساس اطلاعیه آمریکایی‌ها  اینگونه بیان کردند که یازده سرباز آمریکایی در حملات موشکی ایران دچار ضربه ملایم مغزی! شده است.

البته بسیاری از کارشناسان معتقدند این اطلاعیه که با تاخیر چندین روزه منتشر شد هم دروغ است و تلفات بیش از اینهاست.

*  دست و پا زدن ترامپ در باتلاق  

این روزها به نظر نمی رسد کسی با مسائل منطقه و سیاست خارجی آشنایی داشته باشد و بگوید ترامپ در ترور سردار سلیمانی اشتباه محاسباتی نداشته است. ترامپ با هر دلیلی که دست به این جنایت زد نتیجه‌اش برخلاف آنچه شد که می پنداشت و هم اکنون هم دست و پا می زند که تبعات این شکست را کمتر کند و برای این کار نه تنها دروغ می گوید بلکه مراقب است اشتباه دیگری نکند که در باتلاقی که خودش ایجاد کرده بیشتر فرو رود.

مسلما موارد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد ترامپ برای چه درباره حمله موشکی ایران دروغ می گوید، امروز وظیفه همه ما برای زدن سیلی بعدی به آمریکا این است که با بیان این موارد دشمن را در رسیدن به آنچه در ذهن دارد ناکام کنیم.

* تلاش عناصر ضدانقلاب برای کمرنگ نشان دادن پاسخ کوبنده سپاه

در این میان عناصر ضدانقلاب هم که از حضور میلیونی ملت در تشییع سردار سلیمانی و اقدام کوبنده سپاه وحشت زده شده تلاش می کند تا بگوید اتفاقی رخ نداده و سعی دارد آنچه در این چند وقت اخیر رخ داد و باعث شد توطئه‌های آنها خنثی شود را کمرنگ جلوه دهند.

* موج‌سواری دشمن و عناصر داخلی‌اش در ماجرای سقوط هواپیما

بعد از اتفاقات رخ داده، ماجرای سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی مردم را عزادار کرد. اتفاقی که براساس بیانات رهبر معظم انقلاب خوشحالی دشمنان را فراهم کرد.

اما آنچه در این ماجرا مهم است این است که عده‌ای در داخل درست در زمانی که ایران و آمریکا درگیر بودند، به‌جای اینکه به مردم و کشورشان کمک کنند بدون اینکه منافع ملی را درنظر بگیرند به کمک دشمن رفته و سوءاستفاده از سانحه تلخ سقوط هواپیما که بسیار دردناک هم بود تلاش کردند حمله سپاه به آمریکا را کم‌اهمیت جلوه دهند و از همه بدتر اینکه درست در زمانی که سپاه ما به کمک و روحیه نیاز داشت با سردادن شعارهایی سعی کردند به نیروهایی که 40 سال است در مقابل دشمن سینه سپر کرده‌اند، بتازند و با برخی اقدامات ساختارشکنانه تمام تلاش‌های نیروهای سپاه در جبهه‌های نبرد با دشمن و در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در سیل و زلزله و صدها خدمات دیگر را نادیده گرفتند.

این افراد حتی به تصویر سردار سلیمانی هم اهانت کردند و دقیقا همان‌کارهایی را انجام دادند که خواست دشمن بود.

* مطالبه خروج آمریکا از منطقه از سوی مردم و دانشگاهیان

با این حال عناصر معاند و ضدانقلاب تلاش امروز تلاش دارند تا آنچه باعث موجب افتخار مردم به قدرت دفاعی و نظامی کشور می شود را کمرنگ کنند زیرا به خوبی می دانند این موضوع موجب همبستگی و اتحاد ملت و از بین رفتن توطئه های ضدانقلاب می شود.

در همین راستا فعالان فضای مجازی، رسانه‌ها، دانشگاهیان و همه کسانی که تریبونی دارند باید با تبیین دقیق مسائل و نشان دادن واقعیت در قدم اول دروغگویی های ترامپ و بعد نقشه‌های عناصر و گروه های معاند را برملا کنند و اجازه ندهند برخی شایعات که با هدف فریب مردم منتشر می شود واقعیت را بپوشاند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  4 0
  همین کشورها آمار تلفات را خواهند گفت .
 • حسین IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  0 0
  رحمت خدا بر آن جان باختگان و ارزوی سلامتی برای بازماندگانشان. اتفاقی است که افتاده خواه این اتفاق اگربرای دفاع ازمیهن باشه وخواه اشتباه انسانی ولی فراموش نکنیم این افرادی که دست به اغتشاش واشوب میزنن مثال خفاش آشغال وکفتارهای شب گردن وبوی ازانسانیت نبردن به سلامتی سپاهیان عزیزوزحمتکش.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس