عکس/ بازدید سردار تنگسیری از مناطق سیل‌زده شرق هرمزگان

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: تمام امکانات و ماشین آلات نیروی دریایی سپاه پاسداران به مناطق سیل زده انتقال داده شد و ارسال امکانات با بالگرد انجام می شود.

به گزارش مشرق، سردار تنگسیری اظهار داشت: اولین نیروهایی که حاضر شدند در مناطق سیل زده، نیروهای پایگاه دریایی سپاه پاسداران بودند و عمق فاجعه را به ما اطلاع دادند.

بیشتر بخوانید:

اغلب روستاهای سیل زده از حالت بحرانی خارج شده اند

اوضاع روستاهای سیل زده بشاگرد بحرانی است

وی افزود: برخی از روستاها که امکان دسترسی به آن‌ها وجود نداشت با بالگرد امدادرسانی‌ها را انجام دادیم که یک بالگرد در چابهار و دو بالگرد در مناطق سیل زده شرق هرمزگان مستقر کرده ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه بیان کرد: ۲ محور را ایجاد کرده ایم و در بشاگرد سپاه امام سجاد علیه السلام و سردار سالاری مستقر شده‌اند که البته در جاسک هم نیروهای جهادی حضور دارند.

تنگسیری تصریح کرد: حجم خرابی سیل در روستاها به حدی بود که حتما باید نیروهای پایگاه دریایی را اعزام می کردیم و از منطقه یکم و پنجم نیروی دریایی سپاه طبق خط و حدی که برایشان ترسیم شده است در مناطق سیل زده حضور دارند.

دانلود

وی عنوان کرد: یک تریلی کامل آب معدنی، ۲۰۰ تا بخاری و تعدادی دیگر از اقلام مورد نیاز مردم را خریداری کرده‌ایم و تمامی امکانات قرارگاه بازسازی و نیروی دریایی و ماشین آلات را هم به منطقه انتقال داده ایم.

فرمانده ندسا ابراز داشت: راه‌های فرعی را که به روستاها می رفت و قطع شده بود را وصل کرده ایم و تا فردا تمامی روستاهایی که در شرق جاسک می باشند ارتباط کاملا برقرار می‌شود و سپس کار در روستاهای  بشاگرد را آغاز خواهیم کرد.

تنگسیری تاکید کرد: تاکنون ۴ هزار پرس غذای گرم برای مردم آماده کرده ایم و یک مجموعه آشپزخانه و نانوایی در بشاگرد با کمک سپاه امام سجاد علیه السلام مستقر شده است.

وی عنوان کرد:در کنارک هم مجموعه نیروی دریایی در حال امدادرسانی است و یک بالگرد هم در آن منطقه مستقر شده است و به روستاهایی که راه ارتباطی ندارند با بالگرد امداد رسانی می شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: وظیفه ما است تا زمانی که مشکلات مردم رفع نشده است در کنار مردم باشیم و پشتیبانی را انجام دهیم.

 وی خاطرنشان کرد: مردم شرق هرمزگان بسیار با ایمان و ولایت مدار هستند و با توجه به شرایطی که داشته اند بسیار برخورد خوبی با ما داشتند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس