سلطانی فر

وزیر ورزش و جوانان گفت: در دیدار با مقامات بین‌المللی، ذهنیت‌های ایجاد شده توسط رسانه‌های معاند را برطرف کردیم.

به گزارش مشرق، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در خصوص جلسه ای که با مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک داشت گفت:  ما به دنبال دعوتی که داشتیم به لوزان آمدیم و امروز یک جلسه خوب کاری و اجرایی با عالی ترین مقامات کمیته بین المللی المپیک(IOC)  داشتیم که البته این نشست مقدمه جلسه ای بود که فردا با آقای توماس باخ خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:

وزیر ورزش به اینفانتینو چه گفت؟

وزیر ورزش در ادامه عنوان کرد: در این جلسه در خصوص نحوه همکاری ها و تعامل در عرصه ها و مسابقات مختلف بحث های خیلی صریح و روشنی داشتیم و ما سیاست های کلی خومان را تبیین کردیم. آنها هم تاکید بر اجرای کامل منشور المپیک را داشتند و حمایت های خودشان را مثل گذشته از ورزش ایران، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و کلیه فعالیت ورزشی اعلام کردند.

سلطانی فر افزود: آنها خواستار این بودند که این تعاملات و گفتگوها استمرار پیدا کند تا بتوانیم ذهنیت‌های به وجود آمده را روشن تر برطرف کنیم و هر کدام با رعایت ملاحظاتی که داریم بتوانیم همکاری ها را توسعه دهیم. حمایت‌های آنها در بخش‌های مختلف تا الان خوب بوده و قرار شد که این حمایت ها گسترش پیدا می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به جلسه دیگری که امروز میان وی و  چو ریاست فدراسیون جهانی تکواندو برگزار شد، خاطرنشان کرد: امروز با ریاست فدراسیون جهانی تکواندو جلسه ای داشتیم که نکات خیلی خوبی در این جلسه رد و بدل شد. چو از اینکه این ورزش به خوبی در ایران گسترش پیدا کرده و و ورزشکاران ما در رویدادهای مختلف مقام های خوبی به دست می‌آورند، ابراز شگفتی می کرد.

وی افزود: ما گفتیم که سیاست‌های دولت این است که بتوانیم بخش خصوصی را در همه رشته‌های ورزشی فعال تر کرده و در تمام ورزش‌های مختلفی که مورد استقبال جوانان و نوجوانان ماست از جمله رشته های رزمی و بویژه تکواندو را فعال تر تا زمینه و شرایط گسترش آن را بیش از پیش فراهم کنیم.

سلطانی فر در ادامه بیان کرد: در این نشست همچنین در خصوص برگزاری رویدادهای بین المللی در سال ۲۰۲۰ در تکواندو در ایران صحبت شد که ما تقاضا داشتیم با توجه به تعداد قابل توجهی از  جوانانی که در ایران به این رشته روی آورده اند، میزبانی مسابقات بیشتری داشته باشم و همچنین خواستار حمایت های بیشتری از سوی فدراسیون جهانی شدیم که همه این موارد با استقبال آقای چو مواجه شد. 

وزیر ورزش همچنین به بازدید از موزه بین المللی المپیک اشاره کرد و گفت: در ادامه این بازدید جلسه ای را با مسئولان فرهنگی کمیته بین المللی المپیک داشتیم که در هر صورت بسیاری از این موارد و ذهنیت هایی که ایجاد شده بود و برخی از رسانه‌های معاند ایجاد کرده بودند در خصوص محدودیت و ملاحظات خاصی که برای مردم وجود دارد تمام این ها را تشریح کردیم. فکر می‌کنم توانستیم بخش عمده‌ای از این تبلیغاتی که علیه ما می شود در بخش های مختلف با تبیین واقعیت ها و دادن اطلاعات دقیق بر طرف کنیم.

منبع: سایت وزارت ورزش و جوانان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس