کد خبر 1029922
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
ظریف نمایه

۱۲۰ کشور عضو جنبش عدم تعهد اقدام آمریکا درعدم صدور روادید برای وزیر خارجه ایران به منظور شرکت در نشست شورای امنیت را مردود خواندند.

به گزارش مشرق، کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در نیویورک، روز جمعه با صدور بیانیه ای اقدام دولت آمریکا در عدم صدور روادید برای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران جهت شرکت در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل را قویا مردود خوانده و آن را نقض فاحش توافقنامه مقر، بین سازمان ملل و دولت آمریکا و همینطور حقوق بین الملل برشمردند.  

بیشتر بخوانید:

ظریف: تمایلی برای سفر به نیویورک در این شرایط نداشتم

در این بیانیه، ۱۲۰ کشور عضو جنبش عدم تعهد با اشاره به مصوبه وزاری امور خارجه این جنبش مبنی بر ابراز نگرانی شدید از تاخیر یا عدم صدور رواید جهت شرکت نمایندگان اعضای این جنبش در نشست های سازمان ملل، تاکید شده است که ملاحظات سیاسی کشور میزبان نبایستی مانعی در جهت مشارکت کشورهای عضو سازمان ملل در نشست های این سازمان باشد.

اعضای جنبش عدم تعهد در این رابطه از همه کشورهایی که میزبان نشست های سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی هستند درخواست نموده اند تا بدون اعمال تبعیض و تاخیر ناموجه، وظیفه قانونی خود را در صدور روادید برای نمایندگان کشورهای عضو سازمان ملل انجام دهد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس