بررسی نرخ بیکاری از دهه 50 تا تابستان 98 / مشارکت زنان کاهش یافت+ جدول

یک مقام اقتصادی در استانداری خراسان رضوی اعلام کرد که نرخ بیکاری در این استان کاهش یافته است.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

"اینها شاگردان حضرت امیر هستند"

پیغام علامه جوادی‌آملی درباره عملیات موشکی سپاه

حضرت آیت‌الله جوادی آملی، مفسّر برجسته قرآن کریم در جلسه اخیر درس اخلاق هفتگی خود با تقدیر از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه‌های آمریکا در پی شهادت سپهد سلیمانی ابراز داشت:

«ببینید به ما گفتند بجنگید با دشمن بیرون. بخواهید بجنگید سلاحتان آهن است، این بیگانه خواست اهانت کند و آسیب برساند به نظام اسلامی، به عزیزترین سربازان و سپهبدهای ما؛ این شهید را از ما گرفته، این عزیزان ما هم با چهار تا موشک او را خفه کردند. این سلاح بیرونی است به نام آهن؛ که خدای سبحان از همه اینها بپذیرد و به همه قدرت، عنایت و جدیت عطا کند، اینها شاگردان حضرت امیر هستند.»

وی با بیان اینکه ملت نباید ستم پذیر باشد، گفت: شما این کلمه حَجَر را در نهج البلاغه در این آدرسش و فهرست کلمات نهج البلاغه ملاحظه کنید، حضرت فرمود: «رُدُّوا الْحَجَرَ مِنْ حَیْثُ جَاءَ» سنگ را از همان جایی که آمد برگردانید، حالا یک کسی به شما سنگ زد، بگویید گذشت عیب ندارد، نه! عیب دارد چرا عیب ندارد؟ ملت ستم‌پذیر نباشید آنکه ستم‌پذیر است پَست و فرومایه است. این بیان نورانی است که فرمود: «لَا یَمْنَعُ الضَّیْمَ الذَّلِیلُ» «إحتمله» یعنی این بار را تحمل کرد. فرمود ستم و استکبار را جز فرومایه کسی تحمل نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله جوادی‌آملی تصریح کرد: ملت عزیز که زیر بار ظلم نمی‌رود. بیگانه هر جسارتی بخواهد بکند، «ضَیم» با صادضاد یعنی ستم و ظلم. «احتمله» یعنی قبول کرد این بار را بُرد، تحمل کرد ستم را، استکبار را، تحمیل را –و اینها را- جز ملت پَست کسی تحمل نمی‌کند. این ملت ما این طور شد به لطف الهی هیچ تحمل نکرد، عزیزانه انقلاب کرد. بعد درباره این جمله هم فرمود «رُدُّوا الْحَجَرَ مِنْ حَیْثُ جَاءَ» سنگ را از همان جایی که آمد فوراً برگردانید، سنگ‌خور نباشید. این عزیزان ما هم همین کار را کردند. هنوز بدن مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی(رضوان الله تعالی علیه، سلام الله علیه و علی الشهداء)  را دفن نکردند –که- این عزیزان جبران کردند. این دستور حضرت امیر است. فرمود «رُدُّوا الْحَجَرَ مِنْ حَیْثُ جَاءَ» یک ملت سنگ‌خور نباشید، این می‌شود حسنه دنیا.[1]

*به برکت ابتناء ایران بر تفکر شیعی و حکومت "ولایت فقیه"، امورات تحت مدیریت مستقیم ولی فقیه از جمله بحث "امنیت" با خرد و حکمت ممزوج است و از همین‌روست که شاهدیم عمل دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران در سیلی زدن به آمریکای جهانخوار، با نصوص نهج‌البلاغه و حکمت‌های امیرالمؤمنین(ع) تطابق دارد و در همان راستا است.

یقینا این نعم الهی با شکر، با تعبّد و البته با حراست از دستاوردهای نظام اسلامی از جمله در مقوله امنیت حفظ خواهند شد و بسط خواهند یافت.

***

آقاجری: منتظر فوران خونین اغتشاشات آبان باشیم!

هاشم آقاجری، از  فعالان اصلاح‌طلب به تازگی طی یادداشتی که کانال تلگرامی نشریه ایران فردا آنرا منتشر کرد در اشاره به اغتشاشات آبان 98 از مفهومی برساخته به نام "اصالت و اعتبار جنبش اعتراضی فرودستان و ارتش گسترده فقر و بیکاری در سراسر کشور"! سخن گفته و می‌نویسد:  سرکوب، اعتراضات را موقتاً پنهان می‌سازد اما به‌هیچ‌وجه حل نمی‌کند. با توجه به روند کنونی و فقدان هیچ‌گونه چشم‌انداز روشن برای حل و رفع علل ساختاری، به نظر می‌رسد که در آینده نیز همچون حال و گذشته باید منتظر فوران گسترده‌تر و عمیق‌تر جنبش‌های اعتراضی بود.

او همچنین می‌نویسد: شواهد به‌روشنی حاکی از این است که جامعه ایران آبستن تحولاتی بزرگ است. تحولی که بر زایمانی نو از دل کهنه دلالت دارد و همچون زایمان طبیعی، هرچه به زمان تولد نزدیک‌تر می‌شویم، فاصله بین دردهای زایمان، کمتر و کمتر و دردهای ناشی از آن بیشتر و بیشتر می‌شود. به نظر میرسد اصل زایمان گریزناپذیر است، آنچه که جای پرسش و وارسی دارد، چگونگی چنین زایمانی است. زایمانی طبیعی یا همراه با سزارین. عقلانیت سیستم می‌تواند گذار کهنه به نو را به گذاری مسالمت‌آمیز، دموکراتیک و بدون خونریزی یا با حداقل آن همراه سازد و این امر جز با اتخاذ روش مذاکره – مصالحه از سوی سیستم با جامعه و حل سیاسی مبتنی بر یک همه‌پرسی ملی و دموکراتیک برای تعیین تکلیف پیش‌شرط حل تمام بحران‌ها، یعنی بحران ساختار حقوقی-حقیقی میسر نیست. در غیر این صورت می‌توان گفت ۲۴ آبان ۹۸ نقطه عطف و عزیمتی است که سیستم مستقر را با سزارینی خونین در اشکال غیرقابل‌پیش‌بینی آن مواجه خواهد ساخت.

*ما حتما متوجه علاقه ستاد جریان سیاسی خاص و فرماندهان کنترل از راه دور «فتنه اقتصادی» برای به راه انداختن جوی خون در خیابان‌ها هستیم! و بنا به تحلیل‌های قابل اثبات می‌دانیم که همین افراد هستند که فضای کشور را سیاه و بحرانی جلوه داده، تصمیم‌گیران عجیب بنزینی را همین افراد در دامن رأی مردم گذاشته و ایضا همینان هستند که آدرس خیابان و خشونت را به معترضین داده‌اند.

راه مقابله با دروغ‌ها و آدرس‌های خطرناک این افراد نیز ورود خواص، روشنگری و تبیین است.

باید دانست که اگر در مقابل پروپاگاندای بی‌امان فرماندهان فتنه اقتصادی، لسانی از نیام برنیاید و کسی بر منابر کشور نباشد که پته این افراد را روی آب بیاندازد؛ متأسفانه بایستی اشاره کرد که تکرار اغتشاشات آبان محتمل خواهد بود زیرا هنگامی که سیاه‌نمایی و آدرس‌های مکرر این افراد برای ایجاد "سیاست خیابانی" در کشور بدون هیچ پاسخی در افکار عمومی جولان بدهد؛ آنگاه است که فضای ذهنی مورد خواست آنان فراهم خواهد شد و کار از کار می‌گذرد.

سوگمندانه بایستی اشاره کنیم که تاکنون آنطور که باید و شاید مهندسی درخوری در مقابل این جنگ روانی اشاره شده که مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها به آن اشاره کرده‌اند؛ صورت نگرفته است و از همین رو بود که به تماشای اغتشاشات دیماه 96 و سپس آبان 98 نشستیم!

در این میانه باید دانست که اعتراضات مردم به حق است و دستی نامرئی هم در کار است که نشان داده با ترویج گرانی و بی‌توجهی به اعتراضات؛ نیّتی جز به لب رساندن جان مردم ندارد اما در این فضا سخن گفتن از "خیابان"، دادن آدرس خشونت و بزرگنمایی از مشکلات کشور و تحریم‌ها به مثابه سمّی مهلک است که نوشداروی آن جز در نزد خواص نیست...

قبل از آقاجری، مصطفی تاجزاده و سعید حجاریان، از دیگر اعضای ستاد جریان سیاسی خاص نیز تأکید کرده‌اند که اغتشاشات آبان، خشن‌تر تکرار می‌شود. [2]

علی ربیعی، سخنگوی اصلاح‌طلب دولت نیز در اظهاراتی با اشاره به اغتشاشات آبان گفته است که "حکایت همچنان باقیست..."!

اما در همین حال، حضرت آیت‌الله جوادی آملی، از مراجع عظام تقلید، به تازگی در سخنانی بر لزوم بیان پیشرفت‌های کشور برای مردم و بیان عاقلانه و عالمانه اعتراض تأکید کرده‌اند. [3] [4]

***

کاهش نرخ بیکاری در خراسان رضوی

علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در مصاحبه با ایرنا گفته است: نرخ مشارکت اقتصادی خراسان رضوی در پاییز امسال ۵۲.۵ درصد بود در حالی که این نرخ برای کشور ۴۴.۳ درصد اعلام شده است.

او همچنین می‌افزاید: نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال ۱۰.۶ درصد و در سال گذشته ۱۱.۸ درصد بود اما این نرخ برای خراسان رضوی در پاییز امسال به ۶.۳ درصد رسید که با توجه به نرخ ۹.۱ درصدی بیکاری استان در پاییز سال گذشته، این نرخ ۲.۸ دهم درصد کاهش یافته است.

رسولیان ادامه داد: در پاییز امسال در مجموع نرخ مشارکت اقتصادی در خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار دهم درصد افزایش و نرخ بیکاری استان در این مدت ۲.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. [5]

*این آمارها نشانی از کاهش نرخ عمومی بیکاری در ایران است. نرخی که به گواه رسانه‌های رسمی در سال 89 به میزان 14 درصد بوده و هم‌اکنون با کاهشی 2 درصدی به رقم 12 درصد در سال 97 رسیده است.

در همین حال، رسانه‌ها گزارش داده‌اند که از مجموع بیکاران ایرانی، بیش از 5 میلیون نفر جزو "بیکاران با درآمد" هستند. [6]

پدیده‌ای که علم اقتصاد از آن تحت عنوان بیکاری شیک یاد می‌کند و به این معنیست که این بیکاران مایل به پذیرش هر شغلی نیستند.

این مقوله در اقتصادهایی بروز می‌کند که با مثبت شدن شاخص‌های کلان اقتصادی مواجه هستند.

***

1_ rasanews.ir/002f6V

2_ mshrgh.ir/1024868

3_ mshrgh.ir/1020838

4_ mshrgh.ir/1025202

5_www.irna.ir/news/83623395/

6_ http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/278883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 68
 • در انتظار بررسی: 26
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  اصلاحاتی ها جماعتی دروغ گو خائن و کثیفن که برای نگه داشتن پست و مقام و میزشون تن به هر خفتی میدن .ریشه این جماعت رو باید خشکاند از بیخ و بن.چرا هیچ کس به اراجیف اینا جواب نمیده
  • تمشکال IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   آقای آقاجری (قابله محترم ) که اینقدر از زایمان حرف می زنی عده ای دگراندیش اصلاح طلب چون شما که به یائسگی سیاسی رسیده اند هوس( ویار گونه ) خود را حمل بر شورش و اغتشاش نگذارند پیش بینی خود را پیش خودت نگهدار کدام یائسه زاییده که شما را منتظر نگهداشته است
  • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   45 7
   اصلاح طلبان یا همان منافقین. به زودی نابود خواهند شد.
 • رضا IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  ضمن تشكر از پيام همدلانه و درس آموز آيه الله جوادى بايد گفت سخنان دكتر آغاجرى هم به غايت سنجيده و دردمندانه است بهتر است شما هم بجاى دشمنى هاى بيهوده و زدن حرفهاى جناحى به هشدارهاى مهم اين عزيز كه مربوط به آينده ايرانه توجه كنيد وگرنه هيج كدام ما به مقصد نخواهيم رسيد
  • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   آغاجری دردش اینه که ایران متحد رو نمیتونه ببینه افسادطلب ها ثابت کردن هدفشان همون اهداف اربابان غربیشون یعنی تجزیه ایران به چندین کشور کوچک و قابل هضم در سیستم استکبار جهانی است
  • محسن IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   76 34
   این اغاجری همون کسیه که در سال 79 تقلید از مراجع رو به تقلید میمون وار تشبیه کرده بود ، این فرد یک لیبرال و خائن به مملکته و شانسی که اورد در زمان دولت باغی انقلاب این توهین رو انجام داده بود و اعدام نشد اما ظاهرا باید تصمیم نهایی در مورد این موجودات در نظام گرفته بشه
 • پويا IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  جناب هاشم آغاجري ! شما بايد همان زمان خاتمي حكم اعدامتان اجرا ميشد شما لياقت زنده بودن را نداريد
  • یوسف ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   36 10
   الان وزارت اطلاعات دقیقاً چه کار داره میکنه!!؟؟؟ نباید شر این آشوب طلبان رو از سر مردم کم کنه!! وقتی راحت دارن اعلام میکنن!
  • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   39 4
   از وزارت اطلاعاتی که تخصص وزیرش نقاشیه بیشتر از این وضع فعلی نمیشه انتظار داشت
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  85 74
  آقای به ظاهر محترم عامل فتنه شما مخالفین هستید وپیاده نظام دشمن .مگر کور بودین جمعیت ملیونی مردم را ندید .عجب پررویی هستید
 • ناشناس IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  96 60
  این جناح بازی ها حال ادم رو بهم میزنه مخصوصا اصلاح طلبها که تهوع اورند.
 • ادهمی IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  73 75
  چرا یکی نیست گوش این مردک را بگیرد و به او بگوید شما از کجا می دانی که کشور آبست حوادث هست بس شما بکی صحنه گردانهای آنها هستی باید جواب بدهی خائنین کشورو مردم.
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  39 33
  تحولی که بر زایمانی نو از دل کهنه دلالت دارد ...دقیقا ! برای همین فاتحه اصلا طلبان=دهانی باز وهمیشه فعال برای کوبیدن رقیب ومدح کدخدا ودست وپائی فلج برای کار کردن برای مردم ،خوانده است.نوزاد جدید کلا ژنش از نوع ژن اونها خالیه!
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  79 51
  آقا جری حرف درستی زده...نباید چون از کسی خوشمان نیامد حرف حق او را هم قبول نکنیم....ایران آبستن اتفاقات بزرگی است اگر چاره ای نکنند.
  • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   45 43
   اغاجری تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمیبره؟؟ وضع امروز ایران نتیجه لجبازی بچگونه اصلاح طلباس. منتقدای برجام چقدر حرف حق زدن؟ چقدر هشدار دادن؟ ولی فقط فحش شنیدن دیگه از کارت سوخت و مسکن و... چیزی نمیگم.
 • BE ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  37 40
  هاشم آقاجری، از فعالان اصلاح‌طلب ….اگر آنها فعال بودند ، چنین چیزهایی اتفاق نمی افتاد….آنها یک مشت حرف مفت زن و دزدند ....فعال برادر سلیمانی بود ….بدون چشم داشت کار میکرد.
  • IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
   1 1
   منفی بزن منافق . کاری دیگری که بلد نیستی
 • محسن IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  34 37
  خدا لعنت کنه اصلاح طلبهارو موسوس خاتمی کروبی روحانی ...
 • پارسا IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  51 8
  من نمی خوام از اصلاح طلبها حرفی بزنم .....ولی نمی دونم چرا اینا مردم رو احمق و نادان فرض می کنن ....مردم دیگه مال 50 سال قبل نیستند که با حرف زدن سرشون کلاه بره مردم به عمل نگاه می کنن... تا حال دیدید اصلاح طلبها به مردم خدمت کنند فقط قشنگ حرف میزنند انگار مردم بچه اند.
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  20 41
  حالم بهم خورد از مثل زدن اين مردک بي سواد کسي که قبلا گفته بود از مراجع تقليد کردن يعني مثل ميمون بودن است . تو که تقليد نمي کني پس خيلي با سوادي اينه وضع حال و روزت
 • ایران IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  18 15
  هر چی میکشیم از دست همین اقشار اصلاح طلب غربگرا هست ..اینها ادم های منفعت طلبی هستند که با چند و عده و وعید از پشت مرز ها به دنبال جوسازی های داخلی و اقتشاش سازی هستند
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  21 42
  آقای آقاجری فرمانده لشگر پیاده نظام آمریکا در داخل دستور شورش داده
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  16 27
  عجب آدمایی دور و برمون هستن و ما از افکار پلیدشون خبر نداریم ... خدا به خیر کنه
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  18 19
  با سلام فضای کشور رو سیاه جلوه داده؟ واقعا ؟
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  18 14
  به کوری چشم دشمنان فوران نورانیت خون شهید سلیمانی به چشم میخورد.خدایا جواب افساد طلبان را محکم وزودتر بده.
  • صالح IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   3 0
   شهید،سردارسلیمانی به هیچ حزب وگروه و جناهی وابستگی نداشت. اومرد خدا بود وفقط خدارا در نظر داشت. کاری به این جناح وآن جناح نداشت او فقط سرباز ولایت بود وبس.
 • مریم IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  8 5
  آقا جری لطفا خفه بشید. کم فتنه گری کنید.
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  11 21
  آقاجری چند قلو زاییدی به سلامتی :))
 • عمار IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  8 18
  مشرق این چه خبری بود صد رحمت به دشمن که از روبرو میاد و می زنه....
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  14 8
  از این سزارین اصحالات به گورستان میرود
 • حسین IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  18 6
  حالا اصلاح طلبان باید پرده نفاق را کنار زده و آشکارا بگویند که آیا این مواضع را قبول دارند یا رد میکنند
 • حسن IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  13 15
  اقای اغاجری ثمره کلید تدبیر امید است وضعیت موجود
 • حسن IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  15 17
  ایا این کار اغاجری تحریک به اشوب نیست
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  8 4
  آقاجری هم از عزیزان منه. گرچه مثل گرگزاده یه کم ریب میزنه!__ معاویه !
 • DE ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  15 5
  این اقای آقاجری باید بدانند این اش شوری است که دست پخت خودش و همکاران بی کفایت و کارشکن شون هستش که برای نظام مشکل افرینی کردند.اگر انصاف داشت همکارانشون رو مورد اتهام قرار بدند.
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  8 14
  این هاشم آغاجری که مرتد شناخته شده.چرا حکم الهی در موردش اجرانشده . که حالا فتنه انگیز ی میکنه.این مرتده نجس العینه باهیچ ابی پاک نمیشه
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  8 18
  اين منافق ابن منافق را خفه كنيد. اقاجري حرام لقمه اسراييلي و اين نفوذي امريكا را
  • عبدالعلی NL ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   4 1
   این اغا جری شاگرد رشیدیان گور بگوری نماینده مفلوک ابادان بود که سر پا ادرار میکرد وبه درک واصل شد
 • امیرمحمد IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  16 11
  آقای آقاجری اگه بگم خون امثال حاج قاسم به گردن امثال شماست بخدا گزافه نیست.شما را به قرآن بس کنید اینقد دشمن رو جسور وملت رو با دروغگویی ناامیدنکنید.وطن فروشی تا کی
 • موسوی IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  7 21
  سیاه نمایی مشکلات داخلی به منظور بحرانی نشان دادن کشور خود نوعی ایجاد انحراف در افکار عمومی و همراهی و همنوایی با دشمنان است. ملت باید متوجه باشند که فریب نخورند.
 • NZ ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  28 25
  این فتنه ها بدون تسویه حساب با اتاق فکر جریان خاص تمامی ندارد. برخورد این جریان در یکی از حساس ترین شرایط (((شهادت حاج قاسم سلیمانی (رضوان الله تعالی علیه))) کاملا مشهود بود. بنابراین فتنه ها با صبر غیر ضروری نظام موجب گستاخی بیش از پیش این جریان خواهد شد ولو اینکه کشور را به آتش بکشند.
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  17 6
  اقاجری اب رو بریز همونجا که میسوزه چشمات از حماسه ملیونی مردمی واسه فرمانده داره درمیاد
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  2 11
  سلام آخه یه خورده تدبیر داشته باشید تیتر ستاد کل رو در کنار تیتر فوران آبان میذارید؟
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  4 16
  اقا جری از اسمش معلومه شما جری هستین بشین زمین وحرف اضافه نزن تو می خواهی جو را ملتهب کنی تو در مقام قضاوت و امر و نهی نیستی پس هیسسسسسسس
 • ملت بی پناه ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  46 1
  ملت از جناح بازی خسته شده اند جوانان بی دین شدند از سیاستهای کثیف جناحها از خداوند می خواهم تقاص همه ی سیاسی بازی های پشت پرده و کثیف سران را بگیرد چپ و راست نداره همه آلوده هستند و هیچ کدام بفکر مردم ستم دیده نیستند مرگ بر فرصت طلبان ،مرگ بر مدیران نالایق از هر جناح خسته شدیم از همه تون از درون ملت را نابود کرده اید خداوند نابودتان کند
  • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
   6 1
   بجای اینهمه ناله کردن و التقاطی نظر دادن کافیه زمان انتخابات درست انتخاب کنی کسی که اصلح باشه و دلسوز مردم نه دلسوز بچه های قاچاقچی وزرای دولتش
 • Neda IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  5 0
  عوض جمع کردن خشونت، تشویق خشونت!
 • جواد IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  7 0
  راست میگی... مملکت امثال تورو زایمان کرده . شما جیب مملکتو نزنی آرام میشه. اگه جماعت افساد طلبان مرد بودید یه شهید مدافع حرم میدادید.فقط ادعا. فقط دروغ. دیگه از منافق بودن چیزی نمیگم شازده
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  3 0
  پیام آیت الله جوادی آملی در مورد پرتاب موشک
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  5 1
  جناب اقاجری شما مردم خودتان را نشناخته اید و از سال 88 به بعد هنوز از مادر زاده نشد که جرات اشوب داشته باشد مگر اینکه .........
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  5 1
  اصلا این کثافت کی هستش که شما هم بلندگوی او شده اید؟!!!
 • مردم پوزش CA ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  7 0
  ای مردم حق طلب سلام . ما در جریان آبان شرکت نکردیم . ولی تا الان فکر می کردیم دولت روحانی دوروغ نمی گوید الان با هدف قرارداد بیگناهان هواپیما اکراینی . متاسفم شدیم . لعنت برون که چنین دست خودم را آغشته به جوهر رای زدم که از آن روحانی بیرون آمد . مردم پوزش
 • احمد IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  9 1
  با توجه به صحبتهای آغاجری فکر کنم خودش درد زایمانن را تحمل کرده که به طور دقیق در باره اش توضیح داده
 • علی IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  10 2
  آقای روحانی باید پاسخگو باشد.مقصر اصلی مسئولان هواپیمایی کشوری هستند مگر ندیدند منطقه تمام پروازاشونو کنسل کردن ؟چرا توی اون موقعیت خطرناک پروازاشونو لغو نکردند.نیروهای امنیتی به وظیفه خود عمل کردند هرچند که اتفاق بدی رخ داد
 • DE ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  1 0
  آقا جری بهتره بدونی خون شهید سردار سلیمانی بیدار و خروشانه و فتنه داخلی شما رو هم در هم می کوبه. سلیمانی ها فتنه گرانی امثال تو رو که به نفع امریکا ی جنایتکارو به ضرر بسیج ملی رفتار میکنی اسفالتت می کنن. لعنت برتو خائن و امثال تو باد.
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  3 1
  خاک بر سر اصلاح طلبان با این شیوه مدیریتی.
 • IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  3 1
  فضای کشور مگر دست کیست، امثال همین نامردمان، فقط باید هوشیار بود، اینها تا دو سال آینده بالاخره زهرش نو می‌ریزند، اما ای کاش مردم کشورمون زرنگتر باشند
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  3 0
  آغا جری چرا خودتو جر میدی دادا تو نفوس بد نزن اتفاقی نمی افته شماها توکل به خدا ندارید و مردم را نمی شناسید یه کمی از مردم انقلابی سعه صدر و سیاست یاد بگیرید
 • طااا IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  5 1
  دری وری های این مردک پس از شهادت حاج قاسم و اتحاد مردم چاپ کردن داره. این که داره از زبان امریکایی ها حرف میزنه. آیا مشخص نیست داره تحریک به آشوب میکنه.
 • IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  4 1
  امثال آقاجری وکلاطایفه سازشکاران منتظرفرصتندتاازسپاه وملت بخاطربزرگداشت حاج قاسم وضربه زدن به امریکاانتقام بگیرن آینده روسیاهی را برای شماخائنین به ارمغان میاورد
 • علی IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  3 0
  آقای آغاجاری، این همه کامنت و ببین و بفهم اندازه یه تفاله هم ارزش نداری
 • مهرداد JP ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  2 0
  خودشان این وضع رو بوجود آوردند. حالا هم میگن بریزید توی خیابون، هیچکس هم نیست چیزی به اینا بگه، مگه ضد انقلاب به چی میگن؟؟؟
 • سیداصغرحصاری IR ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  2 0
  واقعاکسی نیست دهان گشاداین باباروببنده یاجربده
 • BG ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  2 0
  این آقاجری وطن فروش ومنافق انگار آلزایمر گرفته که مشکلات این کشور ناشی از هم قطارهای وی است. ای خدا یه شعوری بهشون بده
 • م IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  2 1
  شما اصلاح طلبان پرمدعا که این وضعیت و زاییدید خدا لعنتتان کند منافقان
 • مهدی IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  2 1
  اصلاح طلبان افرادی چون نجفی که همسرش را به قتل رساند،،،تربیت میکنند..... انقلابیون افرادی چون سردار سلیمانی خودتان مقایسه کنید....
 • مریم IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  3 4
  شما جماعت اصلاح طلب!!!! فقط دم تکون بدین برای غرب و آلارم فتنه بزنین. سخن خلاف امنیت به چی میگن؟؟؟ اینها دست نشانده های استعمرند. کمی دقت کنید واژه اصلاحات تو ایران، عراق، سوریه و دیگر کشورهای خاورمیانه رو کی باب و حمایت کرده جز انگلیس فتنه گر و امریکا و اسراییل؟؟
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  توهم‌سخنان یک غریق راباغورکن!اون روز مردم ازفتنه خاکم تجربه بودن ولی دیگه راهشوپیداکردن!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس