سردار حاجی زاده

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ضربات موشکی به یکی از مهمترین پایگاه های امریکا در قالب عملیات شهید سلیمانی, آغاز یک عملیات بزرگ بود که درکل منطقه ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش مشرق، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در جمع خبرنگاران در تشریح عملیات موشکی شهید سلیمانی بر علیه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد، گفت: ضربات موشکی به یکی از مهمترین پایگاه های امریکا در قالب عملیات شهید سلیمانی, آغاز یک عملیات بزرگ بود که در کل منطقه ادامه پیدا خواهد کرد و حرکتی بود که حتما باید انجام می‌شد.

ببینید:

** ده‌ها نفر در حمله به عین الاسد کشته شده‌اند

وی افزود: ما در این عملیات دنبال کشتن کسی نبودیم، اگر چه حتما ده ها نفر کشته و زخمی شده اند و با هواپیمای C-130 حمل شده اند. ما اگر دنبال کشتن بودیم، می‌توانستیم طوری عملیات را طراحی کنیم که در گام اول ۵۰۰ کشته داشته باشند و اگر جواب می دادند از آنجایی که شرایط تغییر می کردند و تکلیفی بر حفظ جان نیروهای نظامی آمریکا نداشتیم، در گام‌های دوم و سوم ظرف ۴۸ ساعت ۴ تا ۵ هزار کشته می‌دادند.

** ۹ سورتی پرواز برای انتقال مجروحین انجام شده است

سردار حاجی زاده ادامه داد: آنها می‌گویند که پایگاه را تخلیه کرده بودند،در حالی که در ایامی که ما عملیات را انجام دادیم، ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیرو در این پایگاه بود. پس از عملیات سپاه، حداقل ۹ سورتی پرواز سی۱۳۰ برای انتقال مجروحانشان به اردن و فلسطین اشغالی انجام شد و تعدادی بالگرد شینوک نیز مجروحان آنها را به بیمارستانی در بغداد منتقل کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به آمادگی آمریکایی‌ها برای این حمله، گفت: آمریکایی ها خودشان هم اعلام کردند که چند روز در آماده باش کامل بودند و قبل از عملیات ۱۲ فروند هواپیمای آنها شامل ۷ فروند MQ-9 که کار شناسایی، مراقبت و رزمی انجام می‌دهد و ۶-۷ فروند هم هواپیمای باسرنشین شان و خودشان با نگرانی منتظر بودند. ما تصور می‌کردیم که گارد حمله می‌گیرند، اما دیدیم منتظر سیلی بودند و وقتی سیلی را خوردند قدری آرامش گرفتند.

** ۱۳ فروند موشک به سمت پایگاه‌های آمریکایی شلیک کردیم

سردار حاجی زاده با اشاره به آمادگی نیروی هوافضای سپاه برای رویارویی با آمریکا، عنوان کرد: ما ۱۳ فروند موشک به سمت پایگاه‌های آمریکا شلیک کردیم اما آماده بودیم چند صد فروند موشک را در همان ساعات اول شلیک کنیم، و از آنجایی که فکر می‌کردیم این درگیری در صورت خویشتنداری نکردن دو طرف، ۳ روز تا یک هفته در حد محدود ادامه داشته باشد، برای این شرایط چند هزار فروند موشک آماده کرده بودیم.

وی گفت: همه موشک ها به هدف اصابت کرد و حتی یک تیر هم به سمت موشک های ما شلیک نشد با وجودیکه آمریکایی ها تعداد زیادی هواپیما در پرواز داشتند، نتوانستند مقابله کنند.

** پایگاه‌های شرکت کننده در عملیات ترور حاج قاسم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ظرف ساعت اولیه توانستیم پایگاه هایی که در ترور شهید سلیمانی مشارکت داشتند را شناسایی کنیم که در این عملیات پایگاه‌های تاجی، عین الاسد، شهید معفر اردن و علی السالم کویت در نقشه ترور سردار سلیمانی مشارکت داشتند.

سردار حاجی زاده ادامه داد: اولین گزینه ما برای مقابله و شروع این انتقام، انتخاب پایگاه التاجی بود و بعنوان گزینه اول انتخاب شد، منتهی در ادامه کار که ساعاتی قبل از عملیات بود، هدف را تغییر دادیم و عین الاسد را انتخاب کردیم.

** هدف را ساعتی قبل از عملیات تغییر دادیم

وی افزود: به دلیل اینکه پایگاه التاجی نزدیک کاظمین و مشترک بین عراقی ها و آمریکایی ها بود و نگران این بودیم که ضربات موشکی و انفجار سرجنگی ها برای مردم غیرنظامی مزاحمت‌هایی ایجاد کند، به همین دلیل منصرف شدیم و پایگاه عین‌الاسد که بزرگترین پایگاه آمریکایی‌ها در عراق و شاید منطقه است را انتخاب کردیم.

** مرکز فرماندهی عین‌الاسد منهدم شد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: این پایگاه ۱۷۰کیلومتر با بغداد فاصله دارد و اهدافی را هم که انتخاب کردیم در واقع برای ضربه زدن به ماشین جنگی آمریکا، مرکز کنترل فرماندهی آمریکایی ها و ضربه زدن به یگان های عمده پهپادی و بالگردی آمریکایی‌ها بود که در این عملیات ساختمان اصلی مرکز فرماندهی آنها در عین الاسد نیز منهدم شد.

سردار حاجی زاده گفت: در طراحی که انجام دادیم یک موج را بعنوان موج اول عملیات طراحی کردیم؛ برای ادامه این عملیات با توجه به نحوه اقدام دشمن ممکن بود تهاجم ما در عراق محدود شود و یا ممکن بود حتی به پایگاه های دیگر آمریکا در منطقه گسترش پیدا کند.

** عملیات با موشک‌های فاتح-۳۱۳ و قیام انجام شد

وی افزود: عین الاسد بزرگترین و دورترین پایگاه به خاک جمهوری اسلامی ایران بود و ما در این عملیات از موشک‌های فاتح-۳۱۳  تا موشک‌های قیام را برای انهدام اهداف از پیش تعیین شده استفاده کردیم،

** جزئیات حمله الکترونیک به پهپادهای آمریکایی

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: عملیاتی که تا کنون اسمی از آن به میان نیاوردیم بعد از عملیات موشکی بود و با تجهیزات ویژه‌ای که از قبل آماده کرده بودیم، یک عملیات مهم جنگ الکترونیک را تقریبا 15 دقیقه بعد از عملیات آغاز کردیم و همه هواپیماهای بدون سرنشینی که بر فراز منطقه عین‌الاسد در حال پرواز بودند را برای لحظاتی از کنترل آمریکایی‌ها خارج کردیم و لینک ارتباطی و لینک تصویری آنها را از بین بردیم که آمریکایی ها را بسیار مرعوب کرد.

وی افزود: زمانی که این ضربات موشکی انجام شد، مهمترین نیاز آمریکایی ها این بود که بفهمند میزان خسارت چقدر است که این کار توسط دوربین های 8 فروند پهپاد MQ-9 آمریکایی که بر فراز منطقه بودند، در لحظه رصد می‌شد و تصاویرش در لحظه مخابره می‌شد و زمانی که این هواپیماها از کنترل آنها خارج شد، ضربه روحی که از آن خوردند، از عملیات موشکی نخورده بودند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: خون شهدای ما بهای بسیار بالایی دارد که نمی توانیم برای آن حدی قائل شویم، طبیعتا در ازای خون بهای آنها؛ ضربه زدن به پایگاه های آمریکایی یا سرنگون کردن هواپیماهای آنها یا حتی کشتن ترامپ هم ارزش چندانی ندارد و خون بهای واقعی آنها همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند اخراج کامل آمریکا از منطقه است.

** بعد از جنگ جهانی سابقه نداشت کشوری تیری علیه آمریکا شلیک کند

سردار حاجی زاده تاکید کرد: بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته که تیری علیه آمریکا شلیک شود و کشوری مسئولیت آن را بپذیرد و این اقدام موشکی که در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و با اجماع جمعی در همه گروه ها و اقشار مردم به صورت دقیق و حساب شده انجام شد برگ جدیدی را در تاریخ تحولات منطقه رقم زد.

وی با بیان اینکه به مردم آمریکا سفارش می کنم از این عملیات و وقایع اخیر درس بگیرند و به سردمداران خود فشار بیاورند تا از این منطقه به صورت کم هزینه جمع کنند و بروند، تاکید کرد: به کشورهای عربی هم می‌گوییم که دیدید آمریکایی‌ها نتنها به خاطر شما وراد جنگ نشدند و در آینده هم نخواهند شد، بلکه به خاطر خودشان هم وارد جنگ نشدند.

سردار حاجی زاده تاکید کرد: طبیعتا همه ملت ها و گروه های مقاومت که برای اخراج آمریکایی ها تلاش خواهند کرد، امیدواریم که دولت ها نیز پیش قدم بشوند، همانطور که دولت عراق و پارلمان این کشور طرح خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را تصویب کرد، سایر کشورها نیز پیش قدم بشوند، در غیراین صورت ملت ها به زور ضرب آمریکایی ها را از منطقه اخراج می کنند

وی گفت: ما در عملیات های گذشته که در مقابل گروه های تروریستی مشابه داعش انجام دادیم توقع مقابله نداشتیم ولی طبیعتا در عملیات شهید سلیمانی مقابل ما آمریکایی ها بودند، پایگاه های آمریکایی پس از جنگ جهانی دوم تیری به سمتشان شلیک نشده بود، با این اوصاف توقع مقابله بود و خود را برای یک نبرد آمده کرده بودیم و طبیعتا ضربات بعدی ما سنگین تر و حتما با وسعت بیشتری بنا داشتیم انجام دهیم که با خویشتن داری آنها جنگ ادامه پیدا نکرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  خدا یار و یاور رزمندگان اسلام باشد خواهش می کنم ، این بازماندگان دفاع مقدس رو حراست کنید، چون همگی برای مقدس اند و عمرشون رو با مجاهدت هاشون وقف اسلام و مردم کشور کردند.
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
   دم سردار حاجی زاده گرم .
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  خداقوت ایرانی با غیرت درود بر سید شهیدان ایران
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  باید همه شون را میکشتید تا ۵۰۰۰ تا بکشید سریع
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  میشه باز هم بزنید این دفعه کاخ سفید را بزنید
 • . IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  سلام متاسفانه اخبار اصلا خوب پوشش داده نمیشه خواهشا در یک گزارش ویژه تمام مطالب مطروحه در این نشست خبری رو به همون صورت سوال و جواب (با نقل کامل و بدون نقص صحبتهای سردار حاجی زاده) منتشر کنید! جواب خیلی از شبهات و سوالاتی که ایجاد شده داده شده در این نشست
  • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
   17 59
   باسلام.سایت تلوبین،شبکه خبر،ارشیو 19 دی،ساعت 16:24 و 16:54 را بزنید نگاه کنید ،تمام ویدئو اونجا هست.
 • میثم IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  62 42
  لطفا سخنرانی کامل رو بذارید. خیلی ممنون.
 • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  92 66
  درود بر سردار دلها سردار بزرگم جناب حاجی زاده خدا قوت مرد قهرمان خدا قوت
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  80 66
  شما عزیزان در عرصه دفاع از کشور ،سنگ تمام گذاشته اید.دست مریزاد عزیزان.
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  خانواده سربازان امریکایی باید از سپاه تشکر کنند وگرنه باید تکه پاره انها را امروز تحویل میگرفتند. علاوه بر ان ترامپ هم باید تشکر کند که جنازه هزاران سربازش را تحویل نگرفته است
 • US ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  افرین سردار حاجی زاده خیلی خوب به دنیا اثبات کردی که ایران یک ابر قدرت هست و کسی که مدت ها پنجه در پنجه به قول خودشون بزرگ ترین قدرت دنیاست انداخته و توی میدون نبرد پوزش رو به زمین میزنه رو باید قبول کنه که ایران با داشتن گروه های مقاومت از خیلی این ابر قدرت ها قوی تر هم هست و بجای مقابل ایران وایسادن باید خودش بیاد و کنار ایران وایسه
 • IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  27 71
  کمی دلمان خنک شد مرگ بر امریکا
 • ایرانی IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  17 81
  عین الاسد = عین الجساد
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  18 52
  سلام خدا برسپاه پاسداران .درود خدا بر سرداران سرافراز.خداقوت.خسته نباشید.
 • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  50 50
  5000 تا رو هم نکشتید ایراد نداره ولی اون 500 نفرو میکشتید خوب بود
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  روح حاج قاسم و ابومهدی شاد رفتنشون هم پربرکت بود... افتخار می کنم و خدا را سپاس می گویم که هم وطن حاج قاسم هستم.
 • بهروز پلونده IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  36 40
  من یک نظامی بازنشسته هستم همه چیز را به خوبی درک میکنم از نظر بزرگی و عظمت کارتان و برنامه ریزی تان تشکر جانم فدایت
 • معین IR ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  37 23
  آنچه مسلم است قدرت و هیمنه آمریکا زیر سوال رفته، ولی میزان و نوع ضربه اول یا همان به اصطلاح سیلی که از طرف نیروی هوافضای سپاه وارد شد نشان دهنده این واقعیت است که هنوز خود ما تصور صحیحی از قدرت پوشالی آمریکا نداریم و آنرا بزرگتر از واقعیت فعلی آن میدانیم، اگر غیر از این بود هیات تصمیم گیر جهت تعیین ضربه اول رای به ضربه ای به مراتب هولناکتر می دادند بنحوی که دیگر حتی آمریکا قادر به لاپوشانی نباشد و عمق خسارات و تلفات جانی آنها محدود به یک پایگاه و یک تک ضربه نمی بود.
 • RU ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  10 55
  ظهور یک ابر قدرت با شلیک موشک دقیق به آمریکایی ها
 • شناس IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  15 5
  حلا وقتشه به عربستان پیشنهاد اتش بس بدید
 • همه مردم BH ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  17 44
  خواسته مردم از شما اینه که ۵۰۰۰ نفر آمریکایی بکشید/ نامه تمام
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  20 72
  من خیلی ناراحتم این انتقام نبود طوری زدن که جنگ نشه مردم هم آروم باشن.باید انتقام می گرفتیم حداقل سه چهار هزار نفرشون رو می فرستادیم جهنم.
  • IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
   3 32
   مثل اینکه شما متوجه نشدی سپاه چه کرده
 • ایرانی با غیرت IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
  8 60
  سردار خدا قوت از اینکه ایرانیم افتخار می کنم .درود و سلام خدا برهمه نیروهای مسلح کشورمان .ما منتظر انتقام سخت هستیم
 • حاج قاسم نادری IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
  4 69
  درود وسلام به دلاور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران.بنده به نوبه خود در برابر عظمت وبزرگی که خداوند به شما عطا فرموده سر تعظیم فرود.می اورم ودست تک تک شمارا می بوسم.خداوندحافظ ونگدار شما باشد.
 • سید IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
  4 34
  خداوند متعال پشت و پناه اما خامنه ای باشد وحافظ ونگهدار سپاهیان عزیز که تا حدی دل داغدار مردم رو التیام یخشیدند
 • مسعود دیپلمات IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
  6 45
  با یک حرکت درست همه گزینه های طرف آمریکایی رفت زیر میز. فقط گزینه فرار از منطقه روی میز باقی قرار دارد.
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
  5 29
  سردار حاجی زاده خیلی دوستت داریم . با غیرتی . با اون غیرتی که حرف زدی اطمینانم کامل شد که شما هم یک حاج قاسم عزیز دیگرید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس