پمپئو پامپئو

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که ایران با گروه‌های مسلح متعدد در خاورمیانه در ارتباط است.

به گزارش مشرق، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مدعی شد که ایران با گروه‌های مسلح متعددی در خاورمیانه ارتباط داشته که از جمله با طالبان در افغانستان در ارتباط است.

وی در ادامه ادعاهایش گفت که همکاری مشترک و ادامه داری میان واشنگتن و کشورهای اروپایی درباره پرونده ایران وجود دارد و کشورهای اروپایی باید به اقدام هسته‌ای ایران پاسخ دهند.

ببینید:

فیلم/ تماس‌های ملتمسانه پمپئو

پامپئو در این کنفرانس خبری گفت که درباره عدم صدور روادید ورود به «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در یکی از نشست‌های سازمان ملل اظهار نظر نمی‌کنم و مدعی شد که آمریا همواره به تعهدات خود درباره مقر دائمی سازمان ملل در نیویورک پایبند است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه درباره اقدام تروریستی واشنگتن در ترور سردار «قاسم سلیمانی» گفت که "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا تصمیم ترور را بر اساس اطلاعات دقیقی اتخاذ کرده است. 

پامپئو در ادامه مدعی شد: «سلیمانی با سازمان‌های تروریستی در منطقه مرتبط بود و در هدف قرار گرفتن هزاران سوری و تعداد زیادی از عملیات‌های تروریستی نقش داشت.»

وی اضافه کرد که تصمیم به ترور سردار سلیمانی اقدامی مناسب برای راهبرد آمریکا برای مقابله با فعالیت‌های ایران در منطقه بود.

وزیر خارجه آمریکا سفر سردار سلیمانی برای انجام ماموریت دیپلماتیک را رد کرد و آن را ادعا توصیف کرد.

این در حالی است که «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق در نشست پارلمان عراق اعلام کرد که بود که قرار بود صبح روز جمعه جلسه‌ای با سردار سلیمانی داشته باشد و پیام ایران درباره عربستان سعودی را دریافت کند.

پامپئو گفت که موضوع ایران و عراق در برنامه نشست هفته جاری آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد و واشنگتن با شرکای اروپایی خود درباره امکان محخدود کردن فعالیت‌های ایران در منطقه صحبت خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده است که هرگز به ایران اجازه دستیابی به سلاح اتمی داده نخواهد شد و برنامه هسته‌ای ایران تهدیدی برای امنیت منطقه به شمار می‌آید.

پامپئو درباره اظهارات اخیر ترامپ درباره هدف قرار دادن مکان‌های فرهنگی ایران گفت: «هر هدف پیش از هدف قرار داده شدن با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و هر کاری انجام می‌دهیم در چارچوب قوانین بین‌المللی خواهد بود.»

رئیس جمهور آمریکا طی روزهای اخیر دو بار تکرار کرده است که مراکز فرهنگی ایران را هدف قرار خواهد داد اقدامی که مطابق با قوانین بین‌الملل جنایت جنگی به شمار می‌آید.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه این کنفرانس خبری مدعی شد که مسئولیت آمریکا حمایت از جان آمریکایی‌ها و حفظ ثبات در خاورمیانه است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس