داستان یک عکس با حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس!

بارزانی تعریف می‌کند که «داعش به دروازه اربیل رسید. من با آمریکا، ترکیه، انگلیس، فرانسه و حتی عربستان سعودی تلفنی تماس گرفتم، اما همه یک جواب دادند که ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.»

به گزارش مشرق، «مسعود بارزانی» رئیس سابق اقلیم کردستان در شمال عراق خاطره‌ای از کمک شهید سپهبد قاسم سلیمانی تعریف کرده است که بسیاری آن را شنیده اند، اما در این روزها جا دارد بازهم یادآوری شود.

بارزانی تعریف می‌کند که داعش به دروازه اربیل رسید. من با آمریکا، ترکیه، انگلیس، فرانسه و حتی عربستان سعودی تلفنی تماس گرفتم، اما همه یک جواب دادند که ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

وی در ادامه می‌افزاید: همین امر باعث شد که با دولت ایران تماس بگیرم و به آن‌ها بگویم اگر شما به من کمک نکنید، من استان را از جمعیت تخلیه می‌کنم. آن‌ها شماره موبایل حاج قاسم سلیمانی را به من دادند و بلافاصله با او تماس گرفتم و اوضاع را برای او توضیح دادم، بنابراین او به من گفت فردا بعد از نماز صبح من در اربیل خواهم بود. من به او گفتم وضعیت مناسب نیست، اما وی به من گفت که کاکا مسعود امشب مقاومت کنید و استان خود را حفظ کنید.

وی ادامه داد که صبح روز بعد برای استقبال وی به فرودگاه اربیل رفتم و او به همراه خود ۵۰ تن از نیروهایش را آورده بود، از آنجا به سرعت با گروهی از نیروهای پیشمرگه به محل داعش و میدان نبرد رفتیم. او شروع به توزیع و هدایت نیروهای پیشمرگه کرد و ظرف چند ساعت ورق به نفع ما برگشت.

بارزانی در ادامه می‌گوید که در آن زمان یکی از سران داعش اسیر شد، از او سؤال کردیم: شما در دروازه اربیل بودید، چه چیزی باعث شد شما عقب نشینی کنید او پاسخ داد که ما از نیروهای نفوذی خود در داخل اربیل خبر دار شدیم که قاسم سلیمانی وارد اربیل شده است، با این خبر روحیه ما از بین رفت و نیروهای ما پراکنده و شکسته شدند.

اما اینک مقامات رسمی اقلیم کردستان عراق واکنش رسمی و قاطعی مبنی بر محکومیت ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی آمریکایی‌ها نداشته‌اند.

منبع: جام نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  20 0
  اما اینک مقامات رسمی اقلیم کردستان عراق واکنش رسمی و قاطعی مبنی بر محکومیت ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی آمریکایی‌ها نداشته‌اند....... اگر جنایت آمریکا را محکوم نکنند و آنها را از کردستان اخراج نکنند حق این نمک نشناس ها همان تسلط داعش است.
  • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   1 4
   مستند این مصاحبه کجاست؟
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  19 0
  کرد های عراق رهبری درست ندارند و ابدا زمان شناس نیستند و بیشتر دنبال سراب هستند و خیلی افق نزدیک را مینگردند و آینده نگر نیستند و البته خیری در این روش نیست و آمریکا همان دستمزدی را که به کردهای سوریه داد به اینها هم خواهد داد پس تا دیر نشده به جبهه حق و حقیقت نزدیک شوند
 • احسان IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  8 0
  با اینکه نمک نشناس هستند ولی باز هم خدا نکند دوباره دچار چنین التماسی به آمریکا وانگلیس و عربستان و ... داشته باشند
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  4 1
  اما اینک مقامات رسمی اقلیم کردستان عراق واکنش رسمی و قاطعی مبنی بر محکومیت ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی آمریکایی‌ها نداشته‌اند.
 • کاربر IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  8 0
  نمک ناشناسان سیاست باز عاقبتی ندارند. تاز میگن موافق خروج آمریکا از عراق هم نیستند.
 • پسر IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  12 1
  بارزانی ها نمک به حرام هستند،باید کردستان عراق از وجود نحس بارزانی ها پاک بشه
 • ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  2 1
  بارزانی به پا خیز
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  6 0
  خدا لعنت کنه شما خئنان ترسو و خود فروش کاش شما ها رو با خانواده هایتان را داعش برده بود وای بر شما وای برشما
 • NL ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  2 0
  ایران رسانه ای نفوذ نداره. باید همه جوره شاخهای سیاسی نظامی رسانه ای اقتصادی را در کشورهای همسایه گسترش بدیم. رشد اقتصاد و رسانه راه کاره کردها ایرانی اند نباید وا بدیم.
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  3 0
  چون بزدل هستند نمک نشناس و حرامی هستند
 • برات ناطق IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
  0 0
  حاج قاسم معامله اش با خدابوده و راهش ادامه دارد.به قول قدیمی ها شب دراز است و قلندربیدار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس