امیر حاتمی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دستور ترور یک فرمانده عالی در یک سفر رسمی به کشور همسایه به همراه میزبان اصولاً جایی در قوانین بین الملل و تاریخ ندارد و حداکثر استیصال در دنیا است.

 به گزارش مشرق، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم بزرگداشت سرلشکر شهید منصور ستاری که صبح یکشنبه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد شهادت او در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد، با تاکید بر اهمیت برگزاری مراسم های بزرگداشت برای شهدا، اظهار کرد: همانطور که فرماندهی کل قوا فرموده اند، زنده نگه داشتن یاد شهدا به اندازه شهادت اهمیت دارد. زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت در جامعه موضوعی راهبردی است و همان کاری را می‌کند که شهدا انجام دادند.

بیشتر بخوانید:

انتقام از آمریکا قاطع و پشیمان‌کننده

وی با بیان اینکه «شهید ستاری فرماندهی نخبه، راهبردی و جهادی بود»، به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: مراسم بزرگداشت شهید سرلشکر ستاری امسال با شهادت عاشقانه، مظلومانه و مقتدرانه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس همزمان شده است به همین دلیل نیز امروز فضای جامعه برای یاد کردن از شهدا و ارزشهای والای شهادت آماده تر است.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه انقلاب، مسیر و زندگی ما الهام گرفته از مسیر سیدالشهدا است، خاطر نشان کرد: این مسیر دشمنان را آنچنان در تنگنا گذاشته که امروز شاهد یک حرکت بسیار احمقانه از سوی آنها هستیم؛ دستور ترور یک فرمانده عالی  در یک سفر رسمی به کشور همسایه به همراه میزبان اصولاً جایی در قوانین بین الملل و تاریخ ندارد و حداکثر استیصال در دنیا است؛ به اینجا رسیده اند که دستور ترور توسط یک ارتش تروریست را صادر می‌کند و مسئولیت را بر عهده میگیرد و یک نبرد جنایتکارانه جنگی را در تاریخ به نام خود ثبت میکند.

وی با محکوم کردن اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی تصریح کرد: باید آمریکایی‌ها و دیگران بدانند اگر با این کار متکبرانه و جنایتکارانه در خور و حق خودش برخورد نکنند، این دشمن متکبر تکرار خواهد کرد؛ همانطور که تحریم های ظالمانه را آغاز کرد، دنیا سکوت کرد، امروز حتی دوستان خود یعنی اروپا را نیز تحریم می‌کند. آمریکایی ها همچنین از دلار را به عنوان یک ابزار جنگی استفاده کردند؛ دنیا مجددا مقابل این اقدام سکوت کرد و ترسید و این اقدام امروز تبدیل به یک ابراز رسمی برای تحت فشار گذاشتن ظالمانه خیلی از کشور ها شده است.

امیر حاتمی گفت: امروز در مقابل این شهادت و اتفاقی که افتاده همه دنیا مسئول هستند و باید بدانند اگر کار خود را به درستی انجام ندهند این اقدامات در دنیا نهادینه می‌شود.

وزیر دفاع همچنین با اشاره به سکوت برخی کشورها در برابر جنایات آمریکا در به شهادت رساندن سرداران محور مقاومت اظهار کرد: آنهایی که به گونه ای تائید آمیز در این باره صحبت میکنند باید بدانند که این اقدامات‌شان در اذهان مردم ثبت میشود؛ همانطور که بعد از اینکه سلاح شیمیایی در اختیار صدام قرار دادند و علیه ملت ما استفاده در ذهن مردم ثبت شد. آنهایی که این حمایت را انجام دادند می‌دانند که تقاص آن را پس خوانند داد؛ در عرصه های مختلف بین‌الملل و منطقه و در جای‌جایی که امروز نیروهای مقاومت هستند باید منتظر این تقاص باشند.

وی با بیان اینکه « آنهایی که با این کار تائید آمیز صحبت میکنند باید بدانند در این جنایت تاریخی سهیم هستند»، افزود: باید یادشان بیاید و بدانند که شهید سردار سلیمانی شهید چیست؛ اگر او شهید نمی‌شد، بنا بود داعش بیاید، مستقر شود و حکومت کنند؛ از این اتفاق اسرائیل در امنیت کنار می ایستاد و سود خود را می‌برد و مسلمانان به جان همدیگر می‌افتادند اما همانطور که ترکش آن به اروپایی ها رسید، همه در معرض این تهدید بودند اما این رزمندگان محور مقاومت بودند که با فرماندهی مدبرانه و مقتدرانه شهید سپهبد سلیمانی توانستند این جرثومه فساد را ریشه کن کنند؛ آمریکایی نیز از همین ناراحتند؛ آنها داعش را آورده بودند که بمانند اما به برکت خون شهدا نشد.

امیر حاتمی با اشاره به برخی شبهه افکنی ها درخصوص اقدامات سرداران مقاومت تصریح کرد: برخی به دروغ حرف‌های دیگری می‌زنند؛ این موضوع آنچنان برای همه مردم ایران و آزادی خواهان جهان روشن است که نمی‌توانند بگویند سردار سلیمانی برای ریشه کن کردن تروریسم نقش آفرین نبودند، چه آنها که از شهادت سردار ناراحت شدند و چه آنها که در برابر این اتفاق سکوت کردند، این موضوع را بخوبی میدانند.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های شهید ستاری اشاره کرد و گفت: شهید ستاری یک فرمانده نخبه و راهبردی بود و کار های را شروع کرد که ما امروز داریم محصول آن را می چینیم اگر ما امروز جنگنده می سازیم پایه گذار آن شهید ستاری بود او جرئت و آینده نگری داشت و می دانست که ایران نیاز مند قدرت و توانمندی دفاعی است.

وی با اشاره به توطئه های استکبار جهانی گفت: قدرت های استکباری همواره  برای توسعه نفوذ خود در حال جنگ هستند و ما در یک منطقه استراتژیک هستیم و چه بخواهیم و چه نخواهیم وسط این دعوا هستیم .

امیر حاتمی افزود: ما قبل از انقلاب تنها حدود ۳۰ محصول دفاعی داشتیم که هیچ کدام هوایی نبود و برای تعمیر و نگهداری آن نیازمند بیگانگان بودیم اما امروز تنها در عرصه هوایی بیش از ۱۵۰ محصول داریم محصولاتی که کمترین نیاز را به خارج دارند و ما خودمان آن را تولید می کنیم این نتیجه همان حرکتی است که شهید ستاری آغاز کردند.

وزیر دفاع با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله گفت: دشمنان بعد از شکست در جنگ امنیتی رو به جنگ نظامی آوردند و در آن جنگ از تمام توان خود استفاده کردند اما به برکت ایستادگی و خون شهدا دشمنان در عرصه نظامی هم نا کام ماندند.

وی همچنین با اشاره به تحریم های استکبار جهانی اظهار کرد: امروز در یک جنگ اقتصادی هستیم که دشمنان فشار و تحریم را بر ما متحمل کرده اند در این جنگ نیز ما هزینه های فراوانی می دهیم و خانواده های بسیاری آسیب می بینند ، اما بسیاری در حال تلاش و مقابله هستند و برخلاف آنچه دشمنان ایران اعلام می کنند مسئولان در حال تلاش و کوشش هستند و قطعا از این جنگ هم مانند جنگ امنیتی و نظامی پیروز و سر بلند بیرون خواهیم آمد و دشمنان را نا امید خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس