شهید حاج قاسم سلیمانی و پیمان نصیری

دارنده مدال بازی‌های پارالمپیک و پاراآسیایی گفت: اجازه نخواهیم داد پرچمی که سردار شهید قاسم سلیمانی برافراشته، به زمین بیفتد.

به گزارش مشرق، پیمان نصیری قهرمان بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن و نفر سوم پارالمپیک 2016 ریو و دارنده چند مدال طلا در بازی‌های پاراآسیایی، یکی از ورزشکارانی است که افتخار دیدار با حاج قاسم سلیمانی قبل از شهادت این سردار بزرگ اسلام را داشته است.

وی درباره اولین دیدارش با سردار سلیمانی اظهار داشت: من اولین بار او را در سال 70 دیدم. در نزدیکی خانه ما در شهر بزنجان در استان کرمان مدرسه‌ای بود که بچه‌ها در روزهای جمعه در حیاط آن بازی می‌کردند. با توجه به اینکه مدرسه در کنار جاده بود، درب آن بازی بود تا کسانی که می‌خواهند از سرویس بهداشتی استفاده کنند و نماز بخوانند، بتوانند از این مکان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

واکنش آرین غلامی به شهادت سردار سلیمانی +عکس

وی افزود: توپ ما بچه‌ها که در حیاط بازی می‌کردیم، داخل نمازخانه مدرسه افتاد و کنار فردی رفت که در حال نماز خواندن بود. فرد دیگری که آنجا بود،به ما در این باره تذکر داد، اما کسی که نماز می‌خواند، گفت که کاری به ما نداشته باشد. ما بچه‌ها این فرد را شناختیم، اما دقایقی بعد پدرم با آن فرد احوالپرسی کرد و به ما گفت که او حاج قاسم سلیمانی است؛ فرمانده جبهه جنگ که بارها به تنهایی تا خاکریز عراقی‌ها جلو رفته است.

نصیری گفت: حسرت احوالپرسی و بوسیدن روی حاج قاسم به دلم مانده بود و به خودم قول دادم که هر وقت او را ببینم، حتما این کار را انجام بدهم تا دیگر پشیمان نشوم که خوشبختانه چند سال بعد این فرصت برایم مهیا شد.

قهرمان دوومیدانی در پارالمپیک لندن ادامه داد: اعزام کاروان به بازی‌های پاراآسیایی 2014 اینچئون تقریباً همزمان با بحث داعش بود. من قبل از اعزام با خودم عهد کردم به خاطر ارادتی که به حاج قاسم سلیمانی دارم، اگر طلا بگیرم، مدالم را به او تقدیم کنم. خدا را شکر که این نعمت بزرگ نصیبم شد. روزی از استانداری تماس گرفتند که به آنجا بروم، اما دقایقی قبل دوباره زنگ زدند که سردار خودش می‌خواهد به خانه‌ام بیاید. از حضور سردار قاسم در منزلم خیلی خوشحال بودم، چون او با این کار بزرگواری خود را نشان داد. او چهره دلنشین داشت و احساس راحتی زیادی می‌کرد؛ مسئله‌ای که حتی اطرافیانش هم از آن متعجب بودند.

نصیری عنوان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  می‌گفت «من همیشه قدردان شماهایی هستم که پرچم کشور را به اهتزاز در می‌آورید. شما همچون برادران جهادی من هستید»

وی در پایان عنوان کرد: دیروز بدترین جمعه زندگی‌ام را پشت سر گذاشتم. ایران یک مرد بزرگ را از دست داد. حاج قاسم سلیمانی یک آبرو برای ایران بود. اجازه نخواهیم داد پرچمی که سردار شهید قاسم سلیمانی برافراشته، به زمین بیفتد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس