پرویز برومند

پیشکسوت استقلال معتقد است ابی ها در حال از دست دادن زمان برای اماده سازی هستند.

به گزارش مشرق، پرویز برومند پیشکسوت استقلال از شرایط حاکم بر این باشگاه اصلا راضی نیست چون معتقد است استراماچونی از محبوبیتی که بین هواداران به دست آورد نهایت سواستفاده را کرد و باشگاه هم همچنان دنبال فراهم کردن شرایط بازگشت او است اما این وسط شان و جایگاه باشگاه استقلال، هواداران و اسطوره هایش در نظر گرفته نشد و زیر سوال رفت.

اوضاع استقلال را چطور می‌بینید؟

اوضاع استقلال که تعریفی ندارد و اصلا جای حرف ندارد. خدا را شکر که حداقل لیست آسیایی را تهیه کردند اما بلاتکلیفی به خاطر مربی و بازیکن سخت است. ما که آخر نفهمیدیم چه کسی درست می‌گوید و حقیقت چیست اما آنچه مسلم است زیاده خواهی مسلم سرمربی را شاهد بودیم. البته شاهد تلاش همه جانبه خلیل زاده هم هستیم تا استراماچونی را برگرداند چون هوادار او را می‌خواهد اما به نظر من در این ماجرا شان و شخصیت و جایگاه استقلال حفظ نشد. به هر حال استقلال هواداران میلیونی دارد و اسطوره‌های بزرگی دارد و دور از شخصیت استقلال است که استراماچونی چنین ادعاهایی داشته باشد. باشگاه تلاشش را می‌کند تا این اتفاق بیفتد اما این کار را صحیح نمی‌دانم و به من برمی خورد که شان باشگاه را در نظر نمی‌گیرند.

به نظر شما مدیران استقلال شان باشگاه را زیر سوال برده‌اند یا شرایط باعث شده که چنین اتفاقاتی بیفتد؟

مساله در حال حاضر مساله هواداران است. الان هواداران استراماچونی را می‌خواهند و مدیران هم تلاش می‌کنند تا به خاطر هواداران او را برگردانند و این اتفاقات افتاده است. روز اولی که استراماچونی به استقلال آمد کسی او را نمی‌شناخت اما استقلال را همه دنیا می‌شناختند و از نتایجی که گرفت سواستفاده کرد چون دید که هوادار پشت او است. نتایج استراماچونی بد هم نبود و تیم را به بالای جدول رساند و زیاده خواهی‌ها از آنجا شروع شد.

بیشتر بخوانید:

توافق استقلال با یک مربی ایتالیایی

فکر می‌کنید استراماچونی به استقلال برمی گردد؟

اگر می‌خواست برگردد که نمی‌رفت. حالا نمی‌دانم با این اتفاقاتی که می‌افتد و حرفهایی که زده می‌شود در نهایت چه می‌شود. ما هم سردرگم هستیم مثل همه هواداران که سرکار هستند.

استراماچونی شرط‌های زیادی برای بازگشت گذاشته است. با این شرایط به صلاح هست که برگردد؟

اصلا به صلاح نیست. من اگر جای استراماچونی بودم و عاقل بودم دیگر به ایران نمی‌آمدم چون با این شرط و شروطی که گذاشته اگر نتیجه نگیرد همه چیز خراب می‌شود. اگر بیاید و نتیجه بگیرد هیچ اتفاقی نیفتاده است چون قبلا هم نتیجه گرفته بود.

چرا هر اتفاقی بین مدیریت باشگاه و استراماچونی می‌افتد رسانه‌ای می‌شود؟

این اتفاق دو تا عامل بیشتر ندارد. اولین عامل مدیریت باشگاه است و دومین عامل هم خود استراماچونی است که باید ببینیم چه می‌خواهد. استراماچونی دوست داشت رسانه‌ای شود و به نفعش هم بود. باشگاه هم باید ممانعت می‌کرد تا رسانه‌ای نشود و در نهایت این اتفاقات افتاد.

استقلال همچنان مدیر عامل ندارد. در این رابطه چه نظری دارید؟

آقای خلیل زاده هست و هر چند سرپرست است اما کارهای مدیر عامل را انجام می‌دهد.

خلیل زاده گزینه مناسبی برای این کار هست؟

فعلا که عملکردی ندیده‌ایم و هیچ کسی در باشگاه استقلال نیست و باشگاه استقلال مثل لیگ تعطیل است. باید منتظر بمانیم تا ببینیم آخر هفته چه اتفاقاتی می‌افتد. آنچه که مسلم است حاصل تمام این اتفاقات باعث شده استقلال از شرایط آرمانی خارج شده و 5 امتیاز بسیار مهم را هم از دست داد و از کورس قهرمانی دور شد. این امیدواری که برای هواداران برای کسب نتایج خوب ایجاد شده بود از سوی سرمربی با نهایت سواستفاده همراه شد و به نظر من از سمت باشگاه در این رابطه کوتاهی شد چون اگر باشگاه استقلال نظام درست و حسابی داشت این اتفاقات نمی‌افتاد.

فرهاد مجیدی در این روزها با پیشنهاد سرمربیگری استقلال مواجه شد اما نپذیرفت. در این رابطه چه نظری دارید؟

هر آدم عاقلی بود قبول نمی‌کرد و فرهاد هم کار درست را انجام داد. در این مقطع که چنین شرایطی برای استقلال به وجود آمده است هر کسی جای فرهاد بود قبول نمی‌کرد چون اگر موفق می‌شد می‌گفتند تیم استراماچونی است و اگر نتیجه نمی‌گرفت آبرو و اعتبارش از دست می‌رفت.

سرانجام این باشگاه چه خواهد بود؟

ما هم نمی‌دانیم. وقتی استراماچونی نتیجه گرفت در رسانه‌ها گفتم دست او را می‌بوسم که چنین شرایطی برای هواداران ایجاد کرد و الان هم از استراماچونی خواهش می‌کنم به خاطر هواداران  و اسطوره‌های باشگاه استقلال برگردد و با احساسات هواداران بازی نکند چون دارند با احساسات هواداران بازی می‌کنند. استراماچونی می‌گوید باشگاه دروغ می‌گوید و هواداران هم می‌گویند دمش گرم که واقعیت‌ها را می‌گوید اما من الان به این نتیجه رسیده ام که استراماچونی دروغ می‌گوید چون باشگاه هر آنچه که او خواسته را فراهم کرده است.

استقلال با این وضعیت در نیم فصل دوم چه نتایجی خواهد گرفت؟

اگر بخواهیم خیلی سطحی نگاه کنیم استقلال فقط مربی اش رفته و مدیر عامل هم از باشگاه رفته است و اتفاق خاصی در تیم نیفتاده است. حالا تیم از نظر روحی و روانی تحت فشار هست اما اگر خوب مدیریت کنند این مشکلات حل می‌شود و هر کسی بیاید می‌تواند نتیجه بگیرد اما اگر کسی بیاید و نتیجه نگیرد اعتبار و آبروی خودش را وسط گذاشته است.

منبع: ایلنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس