دیدار هزاران نفر از پرستاران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: حشدالشعبی چون داعش را –که اینها ساخته و پرداخته کرده بودند– زمین‌گیر و ازاله کرد، حالا دارند انتقام میگیرند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از پرستاران سراسر کشور، شغل پرستاری را ترکیبی از مجموعه ارزشهای اخلاقی و فضائل انسانی خواندند و با اشاره به سربلندی و بصیرت ملت ایران در آزمونهای بزرگ به‌ویژه حماسه نهم دی سال ۸۸ و حوادث آبان ماه امسال و جدا کردن صف خود از فتنه‌گران و تخریب‌کنندگان اموال عمومی، موج تنفر از امریکا در منطقه به‌ویژه در عراق را واکنش طبیعی مردم نسبت به جنایتهای امریکا برشمردند و با اشاره به اظهارات رئیس جمهور امریکا در مقصر دانستن ایران به عنوان عامل اصلی قضایای روز سه شنبه عراق و تهدید ملت ایران، تأکید کردند: اینگونه سخنان، بی ربط و غیرمنطقی است، چرا که مردم منطقه به‌شدت از آمریکا متنفرند. همه بدانند جمهوری اسلامی به‌دنبال جنگ نیست اما با هرکس که منافع، مصالح، عزت، عظمت و پیشرفت ملت ایران را تهدید کند، بدون ملاحظه مقابله و ضربه سختی به او وارد خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنان خود ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب سلام‌الله‌علیها و روز پرستار، به مراسم پاسداشت نهم دی در سراسر کشور اشاره کردند و گفتند: در روز ۹ دی سال ۸۸ که یکی از آزمونهای بزرگ بود، ملت ایران با حضور سراسری در خیابانها و با بصیرت و هوشیاری، خوش درخشید و توانست یک توطئه مهم و ریشه دار را از بین ببرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به حوادث اخیر آبان‌ماه افزودند: مردم مطالباتی دارند که در اغلب موارد هم حق با مردم است و اگر این توقعات و انتظارات برآورده نشود، اعتراض می کنند اما مطالبات مردم مسئله ای متفاوت از فتنه سازی به بهانه این مطالبات است که این دومی کار دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مردم مطالباتی داشتند اما افرادی که دشمن برای سوء استفاده از این مطالبات آماده کرده بود، فوراً وارد شدند و شروع به تخریب کردند. بصیرت مردم در این حوادث آنجا بود که تا سوءاستفاده دشمن را دیدند، صف خود را از فتنه گران که سعی می‌کردند خود را در بین مردم مخفی کنند، جدا کردند و فتنه‌گر تنها ماند. چند روز بعد نیز مردم در قالب اجتماعات عظیم در شهرهای مختلف کشور به خیابانها آمدند.

ایشان با تأکید بر اینکه بصیرت و هوشیاری مردم در آبان‌ماه همانند بصیرت مردم در  سال ۸۸، غائله را به پایان رساند، گفتند: آن کسانی که صحنه گردانان اصلی اغتشاش های آبان ماه و حمله به زیرساختها همچون انبار بنزین و انبار گندم و اموال عمومی بودند، افراد مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانگان هستند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: یکی از مسئولان بلندپایه کشور به نقل از یکی از سیاستمداران خارجی که در روزهای حوادث آبان در واشنگتن به‌سر می برد، می گفت امریکایی‌ها در روز اول حادثه بسیار خوشحال و مسرور بودند و کار ایران را تمام شده می دانستند اما یکی دو روز بعد که قضایا جمع شد، امریکایی‌ها از اینکه به نتیجه دلخواه نرسیدند، بسیار ناراحت شدند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، این مطالب را نشان دهنده واقعیت درونی سردمداران بی‌خِرد امریکا دانستند و با اشاره به قضایای اخیر عراق خاطرنشان کردند: حمله امریکا به حشدالشعبی در واقع گرفتن انتقام داعش بود زیرا آن نیرویی که داعش را زمین گیر کرد و از بین برد، بسیج مردمی عراق بود.

ایشان تأکید کردند: من و دولت و ملت ایران، جنایت امریکا در حمله به حشدالشعبی عراق را به‌شدت محکوم می کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی هیجان ضد امریکایی در بغداد و سراسر عراق را نتیجه طبیعی جنایتهای امریکا برشمردند و افزودند: رئیس جمهور امریکا در مطلبی گفته ما این مسائل را از چشم ایران می بینم و به آن پاسخ خواهیم داد. اما باید به آنها گفت اولاً غلط می کنید زیرا این موضوع ربطی به ایران ندارد. ثانیاً باید منطقی باشید و بفهمید که علت اصلی این قضایا چیست. البته آنها منطقی نیستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: امریکایی‌ها باید بفهمند که مردم منطقه همچون عراق و افغانستان، از آنها به دلیل جنایت هایشان متنفرند و این تنفر یک جا خود را نشان خواهد داد.

ایشان با اشاره به جنایتهای امریکا به‌ویژه دستگاه خبیث بلک واتر در عراق و در افغانستان و کشتار هزاران دانشمند عراقی و همچنین مردم عادی خاطرنشان کردند: نتیجه حرکت های سیاسی و امنیتی امریکا و ظلم به مردم منطقه و غارت منافع، و تکبر در مقابل آنها، چنین تنفری است.

رهبر انقلاب اسلامی سفر مقام‌های امریکایی به برخی کشورهای منطقه بدون اجازه آن کشورها و حضور در پایگاههای خود را نمونه دیگری از رفتارهای تحقیرآمیز علیه کشورها و ملتهای منطقه و زمینه ساز موج نفرت و عصبانیت دانستند و تأکید کردند: جمهوری اسلامی اگر تصمیم بگیرد با کشوری معارضه و مقابله کند، صریح این کار را انجام خواهد داد اما همه بدانند ما به منافع و مصالح کشور و به عزت و عظمت و پیشرفت ملت ایران به‌شدت پایبند هستیم و در مقابل هرکس که بخواهد آن را تهدید کند، بدون ملاحظه وارد خواهیم شد و به او ضربه خود را وارد خواهیم کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، ملت ایران را ملتی شجاع، با بصیرت و آماده به‌کار در همه عرصه ها خواندند و گفتند: بر خلاف اینکه بعضی‌ها می‌گویند جنگ می‌شود، ما هرگز کشور را به سمت جنگ نمی بریم اما اگر دیگران بخواهند موضوعی را به این کشور تحمیل کنند، ما با قدرت تمام مقابل آنها می ایستیم.

ایشان تأکید کردند: ما معتقدیم که خدا با ما است و پیروزی نیز متعلق به ملت ایران است. همچنین معتقدیم فردای این کشور به مراتب بهتر از امروز خواهد بود، همانگونه که امروز کشور بهتر از دیروز است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان، حضرت زینب سلام‌الله‌علیها را بانویی برجسته در تاریخ بشریت خواندند و گفتند: آن بانوی با عظمت و شخصیت مستحکم و قوی به‌عنوان الگوی پرستاری معرفی شده و برقرار کردن ارتباط ویژه میان حضرت زینب با جامعه پرستاری، کاری بجا و حقیقتاً مبارک است.

رهبر انقلاب اسلامی، پرستاری را ترکیبی از مجموعه ارزشهای اخلاقی و فضائل انسانی از جمله شفقت، دلسوزی، اهتمام، مسئولیت‌پذیری، صبر و بردباری در برابر بی‌تابی‌ها و کج‌خلقی‌ها،  و استقامت و دلزده نشدن از مشاهده سختی‌ها برشمردند و افزودند: تکریم پرستار به معنای تکریم ارزشهای انسانی و ارزشگذاری برای فضائل اخلاقی کمیاب است.

ایشان مشکلات جوامع بشری را غالباً به علت فقدان فضائل اخلاقی و انسانی دانستند و گفتند: امروز جامعه ایرانی در حال حرکت به سمت قله است و در این حرکت بسیار مهم، پر افتخار و خطیر، به ترویج ارزشهای اخلاقی احتیاج مبرم دارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به یک برنامه تلویزیونی که اخیراً فرد خیری را نشان می داد که با تلاش و کوشش و جمع‌کردن کمکهای مردمی، صدها جهیزیه برای زوج‌های محروم تهیه کرده است، افزودند: خصوصیات اخلاقی برجسته همچون صبر، مهربانی، بردباری و شفقت جزو ریشه‌های اخلاقی ایرانیِ مسلمان است، همچنانکه در قضایایی مانند بلایای طبیعی، مردم با دل و جان به کمک یکدیگر می‌روند.

ایشان تأکید کردند: همه دستگاههای مدیریتی، تبلیغاتی، رسانه ها، معلمان، فعالان دینی و حتی فعالان سیاسی وظیفه دارند این فضائل را در جامعه ترویج و توسعه دهند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر مراقبت روحی و جسمی از پرستاران، خاطرنشان کردند: مسائل پرستاران به‌ویژه بانوان پرستار همچون حوصله، نشاط کاری و پاسخگویی به نیازهای خانوادگی آنان باید مورد توجه و اهتمام قرار گیرد و مشکلات آنها به طور جدی رسیدگی، و عدالت در مورد پرستاران رعایت شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأیید برنامه اعلامی وزیر بهداشت مبنی بر تعریف هویت مستقل از کادر پزشکی برای پرستاران، گفتند: البته پرستار و پزشک مکمل یکدیگرند نه رقیب، و با توجه به حضور چند ده هزار دانشجوی پرستاری، باید یک مدیریت و برنامه‌ریزی خوب در زمینه مسائل آموزشی و توزیع متوازن پرستاری در سطح کشور و نیز توجه به سطح درآمدی و عائدی شغلی آنان، انجام گیرد.

ایشان همچنین خطاب به مسئولان بر رعایت حدود شرعی در بیمارستانها تأکید کردند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای دکتر نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مهمترین ویژگی کار پرستاری را «عشق و علاقه برای خدمت به مردم» خواند و با بیان آمارهایی از خدمات پرستاران به مردم از جمله در طرح کنترل ملی فشار خون و مهار آنفولانزای خطرناک و همچین خدمات مربوط به سیل ابتدای سال، گفت: بخش مهمی از مطالبات معوق پرستاران پرداخت شده و تا ماه آینده این مطالبات را به صفر خواهیم رساند.

استخدام ۹ هزار پرستار و تعریف هویت مستقل از کادر پزشکی برای پرستاران تا پایان سال و ایجاد و استقرار نظام جدید پرداخت از ماه آینده از دیگر خبرهای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پرستاران در این دیدار بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 22
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  آمریکا یا فقط زبان زور میفهمند باید با قدرت واقتدار پاسخشان داد وگر نه پروتر میشوند
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  91 57
  مرگ بر امریکا= شیطان بزرگ= استکبار جهانی
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  92 59
  جانم فدای رهبر دور اندیش وباهوش ومومنم
 • بابک US ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  76 46
  عراق باید مثل خودمون شود و اجازه ندهد نیروهایش توسط آمریکایی ها کشته شوند
 • العبد IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  63 56
  جانم فدای حضرت آیت الله سید علی خامنه ای حفظه الله مرد خدا
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  69 58
  و هر کس ایران و ایرانیان را تهدید کند، بدون هیچ ملاحظه‌ای با او روبه‌رو میشویم و ضربه‌ی خود را وارد میکنیم
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  59 50
  مردم کشورهای این منطقه از آمریکا متنفرند. شما آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان جنایت کردید و آدم کشتید
  • US ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   38 46
   بعد همین رو به عده بگی لال مونی میگیرن.. دلشون کلا گیره طرفه.. هرچی بابا آمریکا بگه!
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  63 47
  الله اکبر * خامنه ای رهبر
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   40 43
   یاد بگیرن کشورهای مقاومت.. مملکت نیاز به رهبر عاقل و شجاع داره و الا ما هم مثل ارباب های بعضیها الان گاوشیرده آمریکا بودیم
 • علی IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  49 54
  الله اکبر . خامنه ای رهبر صدجای تشکر و تعظیم دارد چنین رهبری
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  41 49
  به این میگن حرف حساب
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  38 41
  والا... یادگرفتن اخیرا هرچی میشه میندازن گردن ایران آقا با این صحبت ها این حربه رو ازشون میگیره و به جای عقب نشینی، اونارو سرجاشون مینشونه پرچمت بالا آقا
 • فدایی ولایت از اوزاکای ژاپن JP ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  50 48
  ای رهبر ازاده .. اماده ایم اماده سربازانت در تمام دنیا گوش بفرمانت هستند. حمله ای به ایران بشود، در همه جای دنیا پاسخشان را می دهیم. از رگ گردن به امریکاییهای انگلوساکسون وحشی برای حمله نزدیکتریم.
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  35 45
  هدیه کریسمس یانکی ها جانم رهبرم
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  17 51
  منافع ملت را تهدید کند ؟ آن وقت شما اقدام می کنید ؟ الان منافع ملت تهدید نشده است ؟
 • JP ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  25 39
  احسنت... انگلوساکسون فقط زبان زور را میفهمد و بس. یک قدم عقب نشینی در برابر این وحشیهای انگلوساکسون غربی مساویست با 100 قدم جلو امدن انها.
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  32 34
  رهبر معظم انقلاب تلویحا پاسخ ضعیف دولت را نیز متذکر شده اند. مردک ترامپ صریحا و در کمال وقاحت ایران را مقصر و تهدید میکند، رییس جمهور ما دنبال جواب اتوکشیده و خنثی میگردد، که مبادا روح لطیف یانکی ها !! آزرده شود.
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  30 43
  عالی گفت خداییش
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  37 47
  ای خدا هر کاری میکنی نعمت وجود مقام معظم رهبری رو از ما پس نگیر. گناهانمون رو ندید بگیر ای ستارالعیوب
  • فرهمند IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   19 36
   دمت گرم . من هم به این رهبر افتخار می کنم. این ترامپ بدبخت با این تهدید اخرش ابروی نداشتش رو بیشتر برد.
 • NO ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  24 43
  کاره این ترامپ هم بزودی تمام است.
 • بنده خدا IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  17 42
  آمریکا که امروز میبینید از دیروز ضعیفتر و ‌این ضعفشان روز به روز نمایان تر میشود و با آمدن ترامپ ضعیف بودنشون رو در مقابل ملت ایران دارن نشون میدن غلطی از اونا سر بزنه سرنوشت نظامیان تروریست آمریکا یی را به خطر میندازن و منافع که با غارت به دست آوردن ملت ایران کاملا آگاهن که آمریکا براشون فرش قرمز پهن نکرده هر سهل انگاری در مقابل آمریکا اونا رو و قیحتر خواهد کرد اینو در عراق افغانستان کشورهای منطقه (علی الخصوص گاو شیرده امریکایی) شاهدیم
 • یک جانباز IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  32 35
  مراجع عظام زیادی در ایران و عراق هستند که فقط این رذالت آمریکا را محکوم کردند اما کدامیک با این اقتدار و صلابت و تحدید پاسخ آمریکا را دادند عده ای کر و کور پس معنی ولایت فقیه را بفهمند آنهم از نوع شجاعش را خدا نگهدارت خامنه ای
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  24 45
  مستکبران عالم نابود هستندهرچند سلاح و پول فراوان داشته باشند البته به شرطی که کسانی روبروی آنها بایستند ایران که تا الان ایستاده
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  27 37
  جمهوری اسلامی اگر تصمیم بگیرد با کشوری معارضه و مبارزه کند، صریح این کار را میکند. ما به منافع و مصالح کشور و ملتمان پایبندیم؛ به عزت و پیشرفت و عظمت ملت ایران بشدت پایبندیم و هر کس اینها را تهدید کند، بدون هیچ ملاحظه‌ای با او روبه‌رو میشویم و ضربه‌ی خود را وارد میکنیم. زبان دنیا یعنی این، نه خفت و خواری، نه اینکه سند خیانتت رو جلوی روت پاره کنن و تو بعد از 6 سال انتظار هنوز که هنوزه گردن کج کنی و لبخند بزنی و پیام مذاکره و تعامل و دوران گفتگو و...
 • US ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  24 38
  تا نیروهای مقاومت پدافند هوایی‌ قدرتمند نداشته باشند اسمانشان آبکش است. اگر هم به نیروهای آمریکایی‌ حمله کنند آمریکا هر بار با قدرت برتر هوایی‌ و دید ماهوره به شدت بمباران می‌کند.
  • IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
   2 0
   ترس برت داشته برادر ...
 • علی IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  21 34
  چهره و صدای این سید والامقام آرامش بخش است.
 • DE ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  13 32
  مرگ بر امریکا= شیطان بزرگ= استکبار جهانی
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  14 37
  جمله تاریخی و الهی آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه و یا غلط میکنه از زبان روح الله و سید علی بقدری قوی . غرور انگیز و موجب وحدت نظر و عزت مردم هستند که نماد جمهوری اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی شده اند . وقتی اتکال بخداوند و ایمان قلبی به او باشه ، خدا حمایت و کمکت میکنه ، امروزه این صف معتقدین که در حال گسترش است ، دشمن را عصبانی و دچار سرگشتگی نموده ، باد میکارد توفان درو میکند ، مستاصل شده اند .
 • IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  14 39
  خاکتم آقا جون. فدایی داری هزار هزار. یادبگیرن سران کشورهای اسلامی. رهبری به این میگن.
 • سید IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  15 32
  سیدنا و قائدنا الامام سید علی الحسینی الخامنه ای ✌الحمد لله رب العالمین بابت درایت و شجاعت رهبر مسلمین جهان سید علی خامنه ای
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  13 38
  خدای منان اقاجان را حفظ کند من همیشه سجده شکر بخاطر وجود با برکت اقامون سید علی خامنه ای بجا می اورم و به دشمنانش لعن می فرستم . خداوندا بخاطرا ین نعمت بزرگی که به ملت ایران عنایت فرمودی به اندازه جلالت شکر 2631
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  20 39
  اقا جان فدایی داری نه تنها خودم بلکه همه چیزم فدای شماست .
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  13 40
  : بر خلاف اینکه بعضی‌ها که می‌گویند جنگ می‌شود، ما هرگز کشور را به سمت جنگ نمی‌بریم، اما اگر دیگران بخواهند موضوعی را به این کشور تحمیل کنند، ما با قدرت تمام مقابل آن‌ها می‌ایستیم.
 • حسين DE ۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
  2 3
  خداوند نگهدارت.
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
  2 4
  رهبرعزیزم کاش لیاقت جاروکشی خانه ات داشتم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس