روحانی نمایه

رئیس‌جمهور خطاب به آمریکا گفت: بگویید «ما اشتباه کردیم»، اگر هم به زبان نمی‌گویید در عمل بگویید «راه ما اشتباه بوده»، ما هم آماده هستیم با شما حرف بزنیم.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیین بهره برداری از طرحهای صنعت آب استان اردبیل گفت: امروز سه سد در استان اردبیل افتتاح شد که یک حرکت بسیار ارزشمند برای کشورمان در جهت توسعه است.

وی ادامه داد: اینکه در عرض سه ماه ۲۲۷ طرح مهم افتتاح می شود جای افتخار دارد. خدمت به مردم ولایت مدار ایران و اردبیل افتخار است. آبادانی استان اردبیل برای ما همیت دارد.

ببینید:

تلاش این نژاد زرد یعنی چین برای ما درس‌آموز است

رئیس جمهور گفت: تلاش این نژاد زرد یعنی چین برای ما درس آموز است، وقتی در چین بودم روبروی هتل ما یک ساختمان صد طبقه در حال ساخت بود که هر روز یک طبقه آن ساخته می شد و بعضی شبها کنار آن می‌رفتم برایم لذت بخش بود این همه کارگر و مهندس دارند تلاش می‌کند.

گله‌گذاری مداوم و تعبیرات این گروه نسبت به آن گروه چه خاصیتی دارد؟

روحانی گفت: این به معنای تلاشی یک ملت است، ما در ایران به جای اینکه رقابت کنیم برای تلاش و کوشش؛ در یک دعوا و نزاع هایی که بی ثمر است افتاده‌ایم که هیچ ثمری به حال مردم ندارد البته رقابتی که پایانش برای مردم مفید باشد خوب است اما گله‌گذاری مداوم و تعبیرات این گروه نسبت به آن گروه چه خاصیتی دارد؟

مردم وقتی از رایشان راضی می‌شوند که ببینند همه مسئولین در تلاش هستند 

وی ادامه داد: مردم واقعاً این‌ها را نمی‌خواهند، مردم به ما رای دادند و ما را در یک مسئولیت نشاندند و از ما تلاش و کار و ثمره رای‌شان را می خواهند، مردم وقتی از این رایشان خوشحال و راضی می‌شوند که ببینند همه مسئولین در تلاش هستند و خودشان هم در رقابت و تلاش آیند.

در شرایط سختی هستیم

رئیس جمهور تصریح کرد: ما در یک شرایط راحتی نیستیم، ما در شرایط سختی هستیم. دیروز در سخنرانی خود اعلام کردم، اگر این توطئه آمریکا و دشمنان ما نسبت به ملت ما نبود، درآمد نفت ما پارسال و امسال ۱۰۰ میلیارد دلار بیشتر از آنچه که امروز داریم به دست می‌آوریم، بود.  ۱۰۰ میلیارد دلار خیلی پول است، خیلی طرح‌ها می‌توان با آن اجرا کرد. علاوه بر این در این یکی دوسال می‌توانستیم ۱۰۰ میلیارد اعتبار بگیریم.

روحانی با تاکید بر اینکه برخی از بانک ها تا ۳۰ میلیارد دلار می خواستند در ایران اعتبار بگذارند، اظهار داشت: حدود 60 میلیارد دلار آماده وارد شدن به کشور بود اما یک توطئه علیه ما طراحی شد به خاطر اینکه ما را بشکند و عظمت و ابهت ما را بشکنند، تا ما در برابر آنها خاضع و تسلیم شویم این کار در برابر ملت ایران شدنی نیست.

هر وقت آنها از نقطه‌ای که این توطئه را آغاز کردند برگردند ما آماده هستیم

رئیس جمهور بیان داشت: آنها باید از این کار غلطی که آغاز کردند برگردند، هر وقت آنها از نقطه‌ای که این توطئه را آغاز کردند برگردند ما آماده هستیم.

روحانی گفت: می‌گویند آماده مذاکره هستیم؛ اهلاً و سهلاً ما هم آماده مذاکره هستیم. به شرطی که به نقطه اول برگردیم و آنچه شکستید را اعلام کنید و بگویید «ما اشتباه کردیم» اگر هم به زبان نمی‌گویید در عمل بگویید «راه ما

(آمریکا) اشتباه بوده» ما هم آماده هستیم با شما حرف بزنیم، اگر حرفی دارید بشنویم، و ما هم اگر سخنی داریم شما باید بشنوید.

وی در این باره خاطر نشان کرد: شما ملت برتر از ملت ایران نیستید، شما حکومت برتر از حکومت ایران نیستید شما هم یک حکومت و ملتی هستید البته ما به ملت شما احترام می‌کنیم و شدیداً نسبت به حکومت شما اعتراض داریم و شما را نسبت به کارهایی که کردید محکوم می‌کنیم اما در عین حال اعلام می‌کنیم راه بازگشت وجود دارد.

رئیس جمهور تصریح کرد: ملت ما ملت پرنشاط و امیدوار است و تا روزی که نشاط و امید وجود دارد ما شکست نمی خوریم و ما می‌توانیم پله به پله راه خودمان را برای پیشرفت ادامه دهیم. 

روحانی با تاکید بر اینکه افتتاح‌های انجام شده علی رغم تحریم، قدم بزرگی است، خاطر نشان کرد: اینکه بتوانیم در این استان جاذبه های گردشگری را اضافه کنیم و مردم داخل و خارج به دیدن شهر و مناظر تفریح ما بیایند (کار خوبی است). جذب گردشگر عامل بزرگی برای اشتغال است. 

رئیس جمهور با بیان اینکه «سد» می‌تواند عامل گردشگری باشد، خاطر نشان کرد: قرارمان با وزیر نیرو این است که در کنار سدها مراکز گردشگری ایجاد شود. باید حداکثر بهره‌برداری از سرمایه گذاری‌ها شود. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  11 2
  منم نميدونستمروحاني مياد اردبيل. گفتم بهم نگيد
  • IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
   0 0
   عین جهل.
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  6 0
  اون روحانيه. روحاني رو خاموشكن. من با روحاني حرف نمي زنم
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  9 0
  اقای روحانی دوباره چی شده ؟ شما اطلاع دارید که امریکا حد اقل از کودتای 28 مرداد تاکنون یعنی بیش از نیم قرن است که با ایران / اسلام و انقلاب و مردم در جنگ فرهنگی / اقتصادی / نظامی / عملیات روانی است . امریکا مامن و پناه گاه ضد انقلابیون است . امریکا سالیانه صدها هزار دلار علیه ایران و انقلاب به ضد انقلابیون کمک میکند . امریکا اگر بخواهد جبران اشتباهاتش را بکند یعنی دیگر امریکا نیست باید قلب ماهیت بدهد . دور است سر اب از این بادیه هشدار تا غول بیابان نفریبد به سرابت
 • SY ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  17 0
  ای ... بازم دست از مذاکره بر نمیداری تو با برجامت مردم را به روز سیاه نشوندی
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  9 0
  خدا لعنت و نیست و رسوا کنه انگلیس و انگلیسهای مکار و خائن را ان شاالله.
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  19 0
  هرگاه شما اعلام کردید در مورد برجام خطای فاحش مرتکب شده اید امریکا هم خواهد گفت اشتباه کرده است
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  8 0
  حیف شد آقای روحانی ، کاش شما یه مسئولیتی تو کشور داشتیدتا مردم از دیدن تلاش شما خوشمال بشن، اگه شما رئیس جمهور بودی حتما تا الان آمریکا ده بار اعتراف کرده بود حیف که مردم به شما رای ندادن :)
 • مرصاد IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  18 0
  امان از ؛ دولت مردان غرب گرای نادان !!!
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  11 1
  اب کاش دستم می شکست به شما رای نمیدادم
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   9 0
   الان ان شالله بشکنه با اون شستت بیچارمون کردی
 • دامغانی IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  8 0
  اقای روحانی گفت (گله گذاری مداوم و تعبیرات این گروه نسبت به ان گروه چه خاصیتی دارد).اقای روحانی اگه شما به این گفته خود باور دارید پس چگونه است که بعد از شش سال هنوز هم به دولت قبل می تازی.
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  3 0
  مردم وقتی از رای‌شان راضی می‌شوند که ببینند همه مسئولین در تلاش هستند/ آمریکا در عمل بگوید راهش اشتباه بوده است می دونین منظورش از این حرف چیه؟؟ کل جمله خطاب به آمریکاست، منظورش اینه که آمریکا باید به یه اقدام عملی (ولو نمایشی) دست بزنه تا نظر مردم رو نسبت به خودش و جریان اصلاح طلب برگردونه. داره پیام می فرسته که مردم از رایی که به من دادن ناراضی هستن ( منظور خود امریکاست دیگه :))) ) یعنی داره می گه اعتماد رو برگردون تا باز هم مذاکره کنیم. خدایا!!! یعنی مرز "خ..." رو جا به جا کردن :))))))))
 • a IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  3 0
  اونا اشتباه نکردن آقای تدبیر شما اشتباه کردین که با اونا خیلی شل گرفتین اتفاقا اونا خیلی قوی و دقیق از کار کردن بدون هیچ هزینه ای جلوی پیشرفت مارا گرفتن پس خیلی موفق عمل کردن
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  5 1
  شما به ملت ایران بفرمائید در حقشان کوتاهی و بابت اشتباهات ۶ سال گذشته عذر خواهی نمایید قطعا آمریکا نیز با اقتدا به شما معترف به اشتباه خواهند شد ..
 • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  2 0
  نه عزیز برادر، مردم وقتی رازی میگردند که حداقل درآمد برای یک زندگی شرافتمندانه داشته باشند، امنیت اجتماعی داشته باشند، فلان مسئول یا دامادش و یا هر کدام از اعضای خانوادش زندگی لاکچری نداشته باشند، اهل زد و بند نباشند تا کیسه‌های شان را پر کنند والا نظام سرمایه داری را قبول کرده بودیم و همانند آمریکا رئیس جمهور و نمایندگان همه از سرمایه‌داران بودند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس