نیوزویک نمایه

یک نشریه آمریکایی تصریح کرد فشارهای دولت و کنگره آمریکا، علیه ایران و روسیه موجب نزدیکی بیشتر دو کشور شده است.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

مجله نیوزویک نوشت: به رغم آنکه قانونگذاران ایالات متحده لایحه‌ای را برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه و ایران در پی حمایت آنها از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، منتشر کرده‌اند، اما تهران و مسکو بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیک شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

سرنخ‌های نشریه نیوزویک از تقویت داعش در اغتشاشات ایران

نیوزویک: آمریکا نمی‌تواند اقتدار نظامی ایران را نادیده بگیرد


علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، اخیراً با نیکولای پاتروشف، وزیر امنیت ملی روسیه، ‌در تهران دیدار کرده و پاتروشف در این دیدار از «لزوم تعمیق تلاش‌های دو کشور برای تأمین ثبات و امنیت منطقه» سخن گفته و همکاری‌های بیشتر دو کشور در سوریه به ویژه در کنار ترکیه در مذاکرات سه‌جانبه صلح را خواستار شده است. معاون وزیر امور خارجه روسیه، و سفیر تهران در مسکو، نیز بر «تعهد به هماهنگی بیشتر تلاش‌ها با هدف کاهش تنش‌ها در خاورمیانه، به ویژه در روند آستانه»، تأکید کردند. ارتش سوریه با کمک روسیه و ایران توانست در برابر شورشی‌ها و معارضین افراطی بایستد. دولت سوریه که تحت تحریم‌های ایالات متحده است، توانست کنترل خود را بر بخش وسیعی از این کشور جنگ زده گسترش دهد. دمشق وعده داده که با کمک‌های مسکو و تهران کنترل سراسر کشور را مجدداً به دست خواهد آورد.


به رغم فشارهای ایالات متحده علیه حمایت از اسد، ارتش روسیه برای اولین مرتبه یک رزمایش نظامی دریایی مشترک با نیروهای نظامی سوریه در دریای مدیترانه انجام داده که طبق گزارش رسمی وزارت دفاع روسیه، ۲ هزار سرباز و ۱۰ کشتی از هر دو کشور به همراه هواپیماهای روسی در آن شرکت داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس