شورش علیه سازندگی

مصطفی شوقی: من سعی کردم اثری منصفانه و مستقل تهیه کنم و به گواه منتقدان و نزدیکان جناب هاشمی این اتفاق رقم خورده است.

به گزارش مشرق، شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی، برای فیلم مستند «شورش علیه سازندگی» مجوز اکران صادر نکرد. این مستند که با هدف اکران عمومی، تقاضای مجوز از وزارت ارشاد داشت که در نهایت بعد از کش‌وقوس‌های بسیار این مجوز صادر نشد و شورای پروانه نمایش مجوز اکران فیلم مستند «شورش علیه سازندگی» را که به بازخوانی سیاست‌های دولت سازندگی در اوایل دهه هفتاد می پرداخت صادر نکرد.

این مستند در ۲۰ دانشگاه کشور اکران شده و هم اکنون ۶۰ دانشگاه درخواست اکران داده‌اند. کارگردان این مستند تلاش کرده با روایت‌ها و صحنه‌های دیده نشده‌ای از تاریخ معاصر ایران به بررسی علل و عوامل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی این شورش‌ها در زمان ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بپردازد.این مستند ۸۰ دقیقه ای حاصل ۲ سال کار پژوهشی و تولیدی است که دوران ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی را از سال ۶۸ تا ۷۶ شمسی روایت می‌کند.

مصطفی شوقی کارگردان این مستند می‌گوید: من سعی کردم اثری منصفانه و مستقل تهیه کنم و به گواه منتقدان و نزدیکان جناب هاشمی این اتفاق رقم خورده است. این یک مستند تاریخی بر مبنای واقعیت است و مشخص نیست چرا شورای پروانه نمایش با اکران عمومی آن مخالفت کرده است؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس