قالیباف نمایه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اتفاقات آبان ماه در بستر ناکارآمدی دولت شکل گرفت، گفت: باید دولت خسته و نشسته را وادار به کار کرد.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نشست مسئولان، دبیران استان‌ها و شورای بانوان ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که صبح پنجشنبه در سالن همایش‌های صدرا برگزار شد به تشریح وضعیت کنونی کشور و برنامه‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای عبور از شرایط فعلی کشور پرداخت.

*اتفاقات آبان ماه در بستر ناکارآمدی دولت شکل گرفت

قالیباف به تشریح اتفاقات آبان ماه گذشته پرداخت و اظهار داشت: جنس اتفاقات آبان ماه با همه حوادث گذشته متفاوت بود؛ از یک سو شاهد فضایی تند، خشن و انتحاری بودیم و در سوی دیگر صدای مطالبات و خواسته‌های مردم قرار داشت.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه اتفاقات آبان ماه، در بستر ناکارآمدی دولت شکل گرفته بود، تصریح کرد: برخی تلاش داشتند در چنین شرایطی پیوند بین امام و امت و مردم و نظام را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه نمی توان گفت که رویدادهای آبان ماه، کاملا شبیه حوادث سیاسی امنیتی دهه ۶۰‌ یعنی درگیری با منافقین یا  حتی شبیه حوادث اقتصادی دهه ۷۰ بود، تاکید کرد: این حوادث برآیند همه این حرکت‌ها و مبتنی بر یک ناکارآمدی اشباع شده بود.

بیشتر بخوانید:

هوای تهران آلوده است چون «قالیباف» ۱۲ سال کار عمرانی کرد!

فیلم/ پاسخ قالیباف به ادعای بدهکار بودن شهرداری

قالیباف در ادامه به معضل دوقطبی سازی در حوزه فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: پررنگ شدن این مسائل حتما به دلیل ضعف عملکرد ما به عنوان فرزندان انقلاب نیز بوده است؛ لذا باید به روش درست چالش‌های فرهنگی را حل و فصل کنیم.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در سال‌های اخیر برخی مسئولان، مردم و جامعه را شرطی کرده‌اند و آنها را در بحث مربوط به مذاکره نگه داشته‌اند.

*دولت کشور را بخاطر مذاکره و FATF متوقف کرده است

وی ضمن انتقاد از متوقف کردن کشور توسط دولت با بهانه های مختلف، یادآور شد: وضعیت فعلی کشور به دلیل عدم وجود ثبات اقتصادی است و دولتی ها برای هر اقدامی منتظر موضوع اینستکس و FATF و امثال آن هستند.

قالیباف با تاکید بر بی عملی و بدعملی دولت خاطرنشان کرد: برخی برای تشدید اختلافات در سطوح مختلف نظام کار می‌کنند.

وی با اشاره به برخی زمزمه های مشکوک پیرامون استعفای رئیس جمهور، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان‌ به صورت صریح فرمودند کسی که حرف از استعفای رئیس دولت بزند در پازل دشمن حرکت می‌کند؛ اما جریان اصلاح‌طلب استارت استعفای رئیس‌جمهور را زده است و قطعا طرح چنین مساله ای اتفاقی نیست.

*ناکارآمدی دولت و مجلس را به حساب نظام و دین می‌گذارند

قالیباف با اشاره به تحرک خوبی که امروز در قوه قضائیه شکل گرفته است، تصریح کرد: امروز متاسفانه ضعف عملکرد در حوزه مجلس و دولت به حساب نظام و ناکارآمدی دین در حوزه اجتماعی گذاشته می‌شود تا مردم را از انقلاب اسلامی جدا کنند.

وی در جمع بندی این بخش از سخنان خود با طرح این پرسش که وظیفه ما در این شرایط چیست، گفت: بدون شک ما نیازمند یک‌ خیزش ملی و مردمی برای نجات کشور از بی عملی و اجرای تصمیمات غلط به روش‌های غلط هستیم.

*باید دولت خسته و نشسته را وادار به کار کرد

قالیباف تاکید کرد: ما باید یک دولت نشسته و خسته را وادار به کار کنیم چراکه دولت مکلف به خدمت در برابر مردم است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما یک ائتلاف صرفا سیاسی نیستیم، گفت: امروز باید یک‌ خیزش برای نجات اقتصاد کشور و جلوگیری از فقیرتر شدن مردم شکل بگیرد.

*می‌خواهیم به ناامیدی و بی تدبیری پایان دهیم

وی بر همین اساس افزود: ما اجازه نخواهیم داد، مردم بیش از این تحقیر شوند؛ لذا درصدد تغییر اساسی هستیم که به جای وعده‌های دروغ به دنبال کار عملی برای برویم و به ناامیدی و بی تدبیری پایان دهیم.

قالیباف با اشاره به اینکه این ایده و تحول باید از مجلس شورای اسلامی شروع شود، یادآور شد: ما باید به سمت یک‌مجلس نو برویم که نمایندگان آن مردمی و وکیل‌المله بوده و از شفافیت نیز برخوردار باشند.

این فعال سیاسی همچنین افزود: ما معتقدیم نمایندگان مجلس آینده باید اموال خود را بجز قوه قضائیه به مردم نیز اعلام کنند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس باید فسادستیز، کارآمد، مومن و انقلابی باشد، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم در پی تحول اساسی در زندگی مردم است.

* امروز انقلابی بودن در گره‌گشایی از مشکلات مردم است

قالیباف تصریح کرد: امروز انقلابی کسی است که گره از مشکلات مردم یعنی گرانی، تورم و بیکاری باز کند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای رسیدن به چنین مجلسی و ایجاد چنین خیزشی برای نجات اقتصادی کشور در شرایطی که دشمن در پی فروپاشی اجتماعی و ذهنی مردم است، باید با همدلی، همکاری و دوری از اختلافات وارد فضای تعامل شویم.

*وحدت یک‌ امر مهم و اساسی است

وی‌ با بیان اینکه سابقه گذشته ما در چهل سال انقلاب نشان داده که برای حفظ تمدن ایرانی و اسلامی خود باید در کنار یکدیگر قرار بگیریم، یادآور شد: همه باید بدانند که وحدت یک مساله مهم و اساسی در روند حفظ تمدن ایرانی و اسلامی است.

قالیباف راه نجات اقتصادی و گره گشایی از کار مردم در موضوعاتی نظیر بیکاری، گرانی و تورم را در گرو وحدت و پرهیز از اختلاف افکنی عنوان کرد و اظهار داشت: بنده به عنوان یک فرزند کوچک انقلاب می‌گویم که نه تنها مانعی برای وحدت نخواهم بود بلکه با گذشت برای پیشبرد اهداف‌مان تسهیل گری خواهیم کرد.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مکرر حضرت امام گفت: زمزمه سخنان حضرت امام هنوز در گوش ماست که فرمودند رمز تداوم انقلاب اسلامی وحدت است و امروز در گام دوم انقلاب برای تحقق دستورات رهبر خود باید با جوانگرایی و وحدت کار را پیش ببریم.

قالیباف تصریح کرد: اگرچه دشمن ما را تحریم و فشار حداکثری به کشورمان وارد کرده است اما بزرگ ترین فرصت تاریخی نیز برای ما فراهم شده است.

وی با یادآوری این نکته که امام فرمود ما باید درهای نفت را ببندیم و تکیه به نفت نداشته باشیم، گفت: امروز دشمن بزرگ‌ترین فرصت را فراهم کرده است تا در چاه های نفت بسته شود، اما برخی آن را تبدیل به تهدید کرده‌اند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: ما در کنار یکدیگر جمع شده ایم تا این خیزش بزرگ را انجام دهیم چراکه راه مبارزه با آمریکا کار و خدمت به مردم است و این نکته را امام و مقام معظم رهبری همواره تاکید کرده‌اند.

قالیباف همچنین اظهار داشت: امیدوارم در دوم اسفندماه همزمان با روز انتخابات، اولین قدم گام دوم انقلاب اسلامی را برای نجات اقتصادی کشور برداریم و در این مسیر مجاهدت کنیم.

قالیباف در ادامه نشست مسئولان استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه فلسفه حضور ما در این جمع، گفت‌وشنود برای انتخابات پیش رو است، اظهار داشت: لازمه این کار ارائه توصیف از شرایطی است که انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز با آن رو به روست.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید درک دقیقی از زمانه فعلی داشته باشیم، ادامه داد: اگر ما در یک دیدگاه کلی به حوادث نگاه کنیم، خواهیم دید امروز حوادثی با سه سطح در دنیا در حال رخ دادن است.

وی بر همین اساس افزود: یک‌ سطح از این شرایط، حرکت‌های آمریکاست که همچنان می‌خواهد سیطره خود را بر دنیا حفظ کند و بی شک یکی از حرکت‌های بزرگ اسلامی و انقلابی دنیا تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است که در مهم‌ترین منطقه دنیا یعنی خاورمیانه در مقابل اهداف آمریکا ایستاده است‌.

* مبارزه با داعش روزهای اوج خاورمیانه بود

قالیباف به سطح دوم رویدادهای منطقه اشاره کرد و گفت: در سطح منطقه از زمان بهار عربی تاکنون مشخص است حوادث به چه شکلی رقم خورده و ما روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌ایم که اوج آن داستان داعش، سوریه، عراق، لیبی، مصر و تونس بود.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه داعش مانند کفار و منافقان جنگ احزاب تا آخر فعال بود، یادآور شد: این موضوع باعث شد حتی رزمندگان درگیر صحنه عمل هم این فشار را کاملا احساس کنند.

وی با اشاره به ایامی که برخی با جوسازی شعار نه غزه نه لبنان می‌دادند، تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات در آن روزها، خداوند نصرت عظیمی را برای قیام کنندگان در برابر ظلم قرار داد.

قالیباف اظهار داشت: ما امروز هم شاهد حوادثی از جنس دیگر در عراق، لبنان، افغانستان و حتی کشور خودمان ایران هستیم.

*تشریح استراتژی آمریکا در قبال جمهوری اسلامی

این فعال سیاسی به تشریح رویکرد ایالات متحده آمریکا در قبال جمهوری اسلامی پرداخت و خاطرنشان کرد: دولت قبلی آمریکا مدعی بود ما به دنبال تغییر رفتار جمهوری اسلامی هستیم درحالی که پیش از این به دنبال براندازی بودند؛ اما با دیدن عظمت جمهوری اسلامی حداقل در زبان مدعی شدند ما به دنبال ساختارشکنی در ایران نیستیم، بلکه درصدد تغییر هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه دشمنان امروز مجددا درپی براندازی هستند و حرف از اثرگذاری تحریم‌های سنگین به میان می آورند و مدعی هستند این فشار حداکثری جواب داده است، گفت: بنابر این برنامه‌ریزی آنها در قبال ایران دیگر از جنس انقلاب مخملی نیست و راهبردهایی مانند آنچه در آبانماه رخ داد در دستور کار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  36 8
  دمت گرم آقای قالیباف با اینه هیچ وقت بهت رای ندادم اما تلاش و جهاد توی کارهات مشخصه. هیچ وقت عرصه رو خالی نمیکنی
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  16 4
  اولویت های کاری مجلس جهادی و انقلابی یازدهم در حوزه قانونگذاری و نظارت مستمر و موثر بر دولت و وزراء در گام دوم حیاتی و ضروری انقلاب و کشور که در طول ده۱۰ دوره گذشته مجلس و ۴۰ سال گذشته عمدا و یا سهوا با غفلت روبرو گردیده و برزمین مانده و در نتیجه از تمامی ظرفیت های بلقوه و بلفعل قانون اساسی در کشور استفاده نگردیده بنحوی که منجر به تضعیف جایگاه و شان مجلس در حوزه قانونگذاری و نظارت به مرور زمان در کشور از دید مردم گردیده ، می بایستی توسط رسانه های خبری ،انجمن ها و اتحادیه های دانشجویی و بسیج کشور بویژه در عرصه های عدالت ، رفع تبعیض و اصلاحات اقتصادی،شفاف سازی و مبارزه با رانت و فساد ، تا پاسخگویی منظم و جلسات پرسش و پاسخ هفتگی با سخنگو و نمایندگان مجلس، تا قبل از برگزاری انتخابات مجلس فهرست و لیست بندی گردیده و از جریان انقلابی و جهادی کاندیدای حضور در مجلس مطالبه گری شود. و شورای ائتلاف جریان انقلابی-شاجا-نیز ملزم به تهیه و ارائه میثاق نامه ای با تضامین کافی از افرادی گردد که از سوی جریان انقلابی و جهادی جهت حضور در مجلس یازدهم به مردم معرفی می گردند.و این میثاق نامه به اطلاع عموم مردم برسد تا خدایی نکرده به سرنوشت جریان بدفرجام اصلاحات در مجلس و دولت دچار نگردیده و ملعبه و بازیچه افراد سودجو ، منفعت طلب و دو زیست فرصت طلب قرار نگیرد. و بدینوسیله نتنها زمینه اتحاد نیروهای جریان انقلابی و جهادی بیش از پیش فراهم می گردد،بلکه زمینه لازم جهت ایجاد امید ، انگیزه و اعتماد در مردم جهت شرکت در انتخابات و همچنین زمینه سازی برای روی کار آمدن دولتی جوان،انقلابی،کارآمد ، با برنامه و پاسخگو به مردم،قشر دانشجو و فرهیخته کشور که مورد اعتماد و وثوق نظام ، رهبری معظم و مردم در عرصه داخلی و بین الملل می باشد، فراهم می گردد.
 • Nm IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  4 10
  اتفاقات ابانماه از داخل نبود اعتراضات در داخل بود اما خارجی ها انرا به این شکل دراوردند اما ناکارامدی دولت سی درصد خارجی ها واما مابقی انرا ازدوستان خود بپرسید که چه کسانی کارشکنی میکنند
  • سعید IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   1 0
   خودت فهمیدی چی گفتی؟
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  6 6
  پس از هشت سال دفاع مقدس، سی سال فرصت پیشرفت و شکوفایی داشتیم اما با بیست و دوسال اعتماد به لیبرال ها و هشت سال اعتماد به اصولگرایان با دست خود به فلاکت افتادیم. اکنون وقت آزمون و خطا نیست. دولت و قوه مقننه مدبر، انقلابی و مردمی راه نجات کشور است.
  • دیده بان IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   2 0
   کشوربایدتمیزشده وازلوث وجودلیبرالها ونفوذی ها وخائنین پاک شودوحیات سیاسی این جماعت بایدسلب شود!
 • الیاس IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  10 2
  کاش به جای اینکه پول و مالیات و از جیب تولید کننده و کارگر برای تامین حقوق دولتی ها و خودشون بیرون بکشن میگذاشتن تو تولید بمونه . اصلا از حقوق هفت یا هشت میلیونی دولتی ها کم کنن . دلیل نمیشه تقاص حقوق اونها رو تولید و کارگر بده . وقتی دولت حقوق بیشتر رو به بخش خودش که خدماتی هست اصلا تو تولید و ارز آوری نقش نداره صرف میکنه همین میشه .باید بیشترین پول رو به تولید کننده و کارگر تولید گر بدن تا همه برای تولید تشویق بشن . نه به دولتی ها که در تولید نقش ندارن .مثلا یکی از دلایل بالا رفتن قیمت خونه همین خود شهرداری ها هستن . با عوارض های سنگین که صرفا برای تامین حقوق کارمنداشه . نه برای توسعه شهر . شهرداری و دولت باید نیرو هاش و تعدیل کنه . بهشون کم حقوق بده که تشویق شن تو بخش تولید کار کنن . نه سربار تولید کننده و مردم و پول مالیات کارگری باشن .
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  9 22
  واقعا توی این مملکت، آدم قحطی داریم.
 • کارشناس IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  6 8
  هنوز اثرات صدمات خدمات شما از بین نرفته است
 • IR ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  4 3
  درود بر قالیباف ما نیاز به مدیریت جهادی داریم این دولت بی لیاقت و ناتوان و خسته و البته پیر و بی درد است
  • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
   0 0
   من ؟
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  4 3
  خدا حفظ کند ایشان راکه اهل کار بود ه نه حرف

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس