ویلموتس تاج

فدراسیون فوتبال درباره موضوع فسخ قرارداد با مارک ویلموتس اقدامی برای روشنگری و بیان تمام واقعیت‌ها نکرد تا این مسئله به حاشیه‌ای جدید تبدیل شود.

به گزارش مشرق، ماجرای قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران با ابعاد جالب‌تر و عجیب‌تری روبه‌رو شده است. ویلموتس که اکنون باید به او لقب سرمربی سابق تیم ملی را داد، در هر صورتی برنده این قرارداد بوده و بندهای فسخ قرارداد هم به سود او نوشته شده است.

انتشار ماده فسخ قرارداد مارک ویلموتس و بندهای آن در برنامه شب گذشته فوتبال برتر، نشان دهنده این است که چه فدراسیون فوتبال اقدام به فسخ قرارداد با ویلموتس کند و چه این مربی بلژیکی قصد فسخ قرارداد را داشته باشد، شامل سه ماه غرامت خواهد شد که فدراسیون فوتبال باید این مبلغ را به ویلموتس پرداخت کند.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پیش از این در برنامه ورزش و مردم گفته بود در فسخ قرارداد شرایط به گونه‌ای است که هر یک از طرفین اقدام به فسخ قرارداد کند، باید سه ماه غرامت پرداخت کند. تاج همچنین گفت در خصوص بحث پرداخت غرامت در حال مذاکره هستیم که به نتیجه برسیم آیا سه ماه غرامت را فدراسیون فوتبال ایران باید پرداخت کند یا مارک ویلموتس؛ مسئله‌ای که حالا مشخص شده اینگونه نیست و فسخ قرارداد از هر سمتی که باشد، فدراسیون فوتبال پرداخت کننده غرامت خواهد بود.

اکنون مشخص شده که فدراسیون فوتبال باید سه ماه غرامت را به مارک ویلموتس پرداخت کند و این مسئله هم قابل مذاکره نیست. آنچه اکنون میان فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس به وجود آمده و درباره آن مذاکره می‌شود، مربوط به عملکرد این مربی در مدت زمانی است که تحت قرارداد فدراسیون فوتبال بود و ارتباطی به غرامت سه ماهه ندارد که باید به ویلموتس پرداخت شود.

نکته مهم در قرارداد این مربی بلژیکی این است که در هیچ‌کجای قرارداد نیامده که اگر ویلموتس به تعهداتش پایبند نبود و مفاد قراردادش را رعایت نمی‌کرد، در صورت فسخ، حق دریافت هیچ‌گونه خسارت یا غرامتی ندارد. یعنی به عنوان مثال اگر ویلموتس به جای شش هفته مرحضی، ۱۰ هفته به مرخصی می‌رفت یا مفاد دیگر قراردادش را رعایت نمی‌کرد باز هم می‌توانست سه ماه غرامت پس از فسخ قراردادش را از فدراسیون بگیرد چرا که بندی در قرارداد وجود ندارد که این حق را از این مربی سلب کند. حال باید دید رعایت نشدن مفاد قرارداد از سوی ویلموتس از جمله مدت زمان حضورش در ایران یا مواردی نظیر این شامل جریمه برای این مربی می‌شود، در قرارداد پیش‌بینی و در نظر گرفته شده یا خیر.

بیشتر بخوانید:

شرط غرامت قرارداد ویلموتس به سود ایران است

فیلم/‌توضیح علوی درباره قرارداد عجیب ویلموتس

فاجعه در قرارداد ویلموتس؛ فدراسیون در هر صورت باید غرامت بدهد! +سند

با توجه به اینکه ویلموتس قراردادش را به تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۹ (۱۰ آبان‌ماه ۹۸) با فدراسیون فوتبال فسخ کرده و فدراسیون فوتبال دستمزد او را تا تاریخ اول دسامبر ۲۰۱۹ (۱۰ آذرماه ۹۸) پرداخت کرده است، به نظر می‌رسد یک ماه از سه ماه غرامت پرداخت شده باشد. اگر پرداختی بیشتر از موعد به ویلموتس را به حساب غرامت بگذاریم، فدراسیون فوتبال اکنون باید دو ماه دیگر از قرارداد ویلموتس را بابت غرامت پرداخت کند.

تیم ملی بلاتکلیف باقی مانده و این بلاتکلیفی به دلیل بلاتکلیفی موضوع فسخ قرارداد مارک ویلموتس است. اینکه هنوز فدراسیون فوتبال و وکلای مربی بلژیکی در خصوص باقیمانده فسخ قرارداد به نتیجه واحدی نرسیده‌اند و تا به نتیجه نرسند، این مسئله ادامه دارد. طبق آنچه گفته شد به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال به دنبال عملکرد ویلموتس قصد دارد بخشی از غرامت را شامل جریمه کند تا با مبلغ کمتری فسخ قرارداد نهایی شود اما باید دید در قرارداد چنین مواردی در نظر گرفته شده است.

آنطور که سخنگوی فدراسیون فوتبال اعلام کرد، حضور ویلموتس در ایران، گزارش عملکرد او و مسائلی از این دست در حال مذاکره با وکلای اوست. منظور از مسائل مطرح شده، مرخصی بیشتر از قرارداد ویلموتس بوده که در قرارداد ۶ هفته (۴۲ روز) نوشته شده است. همچنین فدراسیون در قرارداد با این مربی بلژیکی نظارت بر تمام تیم‌های پایه، حضور در جلسات فنی و... را مدنظر داشته که غیبت ویلموتس در برخی از این جلسات را شامل جریمه می‌داند. از همین‌رو فدراسیون تلاش می‌کند مبلغی را بابت عدم رعایت این بندهای قرارداد از سوی ویلموتس از سه ماه غرامت مطرح شده کسر کند و مبلغ کمتری را به ویلموتس پرداخت کند.

اکنون فدراسیون فوتبال در انتظار تأیید از سوی وکلای ویلموتس و این مربی بلژیکی است و اینکه آیا آنها ادعای فدراسیون فوتبال را برای کسر جرایمی از غرامت قبول خواهند کرد یا نه، چراکه در صورت قبول نشدن این ادعای فدراسیون فوتبال از سوی ویلموتس، این موضوع بازهم پیچیده‌تر خواهد شد. فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس یا باید در این خصوص به نتیجه برسند یا در صورت به نتیجه نرسیدن، فدراسیون باید تمام غرامت را به ویلموتس پرداخت کند. در صورت اینکه نه نتیجه‌ای حاصل شود و نه فدراسیون حاضر به پرداخت غرامت باقیمانده شود، باید منتظر شکایت این مربی به فیفا باشیم که این مسئله می‌تواند کار را برای فدراسیون فوتبال پیچیده‌تر کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
    2 0
    برجام ۲ ظرافت و موشکافی تاج در عقد قرارداد از ظریف هم بیشتر بوده!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس