واکنش محسن هاشمی به اخذ عوارض ترد از تونل‌ها: شایعه‌ای بود که تکذیب نشد

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه در مواجه با بوی نامطبوع و ازدحام در مترو و آلودگی هوا شاهد فعالیت ویژه ای از سوی مسئولان اجرایی نیستیم.

به گزارش مشرق، محسن هاشمی در ابتدای یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به واقعه تکراری انتشار بوی نامطبوع و ازدحام در مترو و آلودگی هوا بیان داشت: در هفته گذشته شاهد دو اتفاق ساده و تکراری از نظر مسئولان در سطح شهر تهران بودیم، واقعه اول انتشار مجدد بوی نامطبوع در فضای تهران بود و واقعه دوم، شاهد ازدحام شدید در برخی ایستگاهها و قطارهای مترو بودیم.

وی با بیان این نکته که درباره هیچ یک از این دو واقعه شاهد تحرک خاص، ابتکار یا فعالیت ویژهای از سوی مسئولان اجرایی نیستیم افزود: به همین دلیل احساس کردم شاید این وقایع از نظر مسئولان ساده و تکراری به نظر برسد، اگر مسئولان نگاهی متفاوت به این وقایع داشتند طبیعتا می توانستند با اقدامات اجرایی و پیگیری مستمر آنها را حل کنند اما بی تفاوتی و کرختی نسبت به مشکلات، بزرگترین آسیبی است که می تواند یک مدیریت را دچار خود کند.

بیشتر بخوانید:

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در حوزه بوی نامطبوع شهر، حدود یکسال است که شاهد پاسکاری موضوع و فرافکنی آن به یکدیگر از سوی مسئولان مربوطه هستیم و تکلیف قطعی موضوع مشخص نمی شود، 3 مسئله پسماند، فاضلاب و نشت گازهای زیرزمینی به عنوان عوامل احتمالی بوی نامطبوع معرفی شده اند، که دست کم در حوزه پسماند مدیریت شهری مسئول است و تاکنون با وجود همه شعارها و وعده هایی که در دهه های گذشته داده شده، مساله پسماند تهران بدون تفکیک و بصورتی غیربهداشتی جمع آوری و در کهریزک دفن می شود و معضل آلودگی هوا، روان آبها، آسیبهای اجتماعی ناشی از زباله گردی و مسایل دیگری را ایجاد می کند در حالیکه اگر یک طرح اصولی در حوزه پسماند اجرا می شد، مانند بسیاری از شهرهای توسعه یافته جهان، نه تنها هیچ یک از این مسایل بوجود نمی آمد بلکه درآمد هنگفت چند هزار میلیارد تومانی نیز برای مدیریت شهری ایجاد می شد و مساله مافیای زباله و معضل زباله گردها نیز حل می‌شد.

هاشمی درباره مسئله ازدحام در مترو و کمبود قطار که با افزایش قیمت بنزین شدیدتر نیز شده است اظهار داشت: چندین سال است با وجود مصوبات مثبت دولت، اقدام اجرایی موثری برای تامین واگن برای متروی تهران صورت نمی گیرد و موضوع در هزارتوی بوروکراسی بین دستگاههای مختلف سرگردان مانده است که امیدواریم با جلسه مثبت هفته گذشته از این هزارتو خارج شویم و واگن تامین شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: اما باید بدانیم وظیفه مدیران ارشد دستگاهها در این شرایط، انجام پیگیری های ویژه، به خرج دادن ابتکار عمل و پذیرفتن ریسک تصمیم گیری است و اگر قرار بود همه مسایل بصورت عادی توسط دستگاهها حل وفصل شود، اصولا چه نیازی به مدیران ارشد وجود داشت و چرا باید مردم این همه هزینه را برای فعالیت مدیران ارشد متحمل شوند؟

وی افزود: انتظار شهروندان از مدیران ارشد آن است که در زمانی که امکان به نتیجه رسیدن اقدامات از طرق طبیعی وجود ندارد، وارد عمل شده، مسئولیت بپذیرند و گره گشایی کنند نه آنکه با روزمرگی و کرختی، گرهی دیگر را بر مشکلات جامعه بیافزایند. البته این به معنای آن نیست که مسئولیت مشکلات فعلی جامعه را فقط متوجه دولت کنیم، بلکه نظام بورکراسی ما دچار یک ناکارامدی مزمن و همیشگی بوده است که افزایش مشکلات خارجی و تحریمها، موجب شده که تاثیرات آن افزایش یابد.

هاشمی تاکید کرد: همه دستگاهها و مسئولان، در مشکلات امروز سهیمند و فرافکنی شخصیتها ومسئولان مختلف، موجب نمی شود که مردم حساب بخشی از مسئولان را از وضعیت موجود جدا کنند، انتظار به حق شهروندان آن است که پس از 40 سال تحمل هزینه های مسئولان توسط مردم، در این شرایط سخت، مدیران و مسئولان با پذیرش ریسک و مخاطرات تصمیم‌گیری، اقدامی در جهت کاهش فشار از زندگی مردم صورت دهند.

رئیس شورای شهر تهران در پایان سخنانش تاکید کرد: نباید تصور کنیم که فرصت خدمت همیشگی است، حدود بیست ماه تا پایان مسئولیت این دوره مدیریت شهری باقیمانده است که باید از هرساعت و روز آن جهت انجام خدمت و گره گشایی از امور مردم استفاده کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  5 0
  بی لیاقت ها اگر نمی توانید کشور را مدیریت بکنید ..بروید همان انگلیس و آمریکا و اسرائیل که کعبه شما است ..
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  4 0
  فقط نفهمیدم ما باید مشکل رو حل کنیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس