کد خبر 1020497
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
۲.۵میلیون بازنشسته مشمول سبد حمایتی/عدم تخصیص اعتبار برای همه

رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی از اعتراض درصد زیادی از بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی نسبت به عدم دریافت حمایت معیشتی دولت خبر داد.

به گزارش مشرق، علی دهقان کیا، در خصوص تخصیص بسته حمایت معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت بسیاری از بازنشستگان با مراجعه به دفاتر کانون اعتراض خود را نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی اعلام کردند.

وی گفت: هفته گذشته جلسه ای با حضور ۲۲۰ نفر از زنان بازنشسته برگزار شد که در این جلسه ۸۵ درصد آنها که همگی حداقل بگیر نیز بودند اعلام کردند که این معیشت حمایتی را دریافت نکردند .

بیشتر بخوانید:

زمان اعلام نتایج اعتراض به یارانه معیشتی

وی تاکید کرد: بر اساس صحبت‌هایی که با بازنشستگان انجام داده‌ایم و مراجعات روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به دفاتر کانون بازنشستگی ، این افراد نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی اعتراض داشتند و خواستار رسیدگی مسئولان شدند.

رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی تاکید کرد: از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درخواست می‌کنیم با توجه به اینکه ۶۰ درصد بازنشستگان حداقل بگیر و ۱۰ درصد نیست کمتر ازحداقل حقوق مصوب ماهیانه مستمری دریافت می‌کند نسبت به تخصیص حمایتی معیشتی اقدام کنند و اسامی دریافت کنندگان را اعلام کنند.

دهقان کیا همچنین در خصوص مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ، کشوری و لشکری گفت: متوسط حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان،بازنشستگان کشوری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بازنشستگان لشکری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و بر این اساس مشاهده می‌شود که بازنشستگان تامین اجتماعی از همه گروه‌های دیگر حقوق کمتری دریافت می کنند این درحالی است که درصد زیادی از آنان حمایت معیشتی دولت را نیز دریافت نکرده اند.

وی گفت: بر اساس اعلام مسئولان افزایش قیمت بنزین باعث تورم ۵ درصدی خواهد بود و این ۵ درصد در صورتی که درست باشد ماهیانه ۱۱۰ هزار تومان از حقوق بازنشستگان را می‌گیرد و قدرت خرید آنها را پایین می آورد .

به گفته وی، تاثیر افزایش قیمت بنزین بر زندگی بازنشستگان بیش از سایر اقشار جامعه با توجه به مشکلاتشان مشاهده می‌شود به همین دلیل امیدوارم مسئولان راهکارهایی برای جبران این موضوع در نظر بگیرند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 0
 • رزمنده IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  0 0
  سلام رزمندگان معسرواریزنشدرزمندگان ۷۵۰هزارتومان حقوق میگیرندنیازمندهستند
 • حاج علی IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  2 1
  این رییس جمهور باید به خاطر این مملکت نگه داشتن استعفا بده بعدش هم خودشو اعدام کند
 • محمود فلاح نوا IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  0 0
  من بازنشسته برادر شهید چرا یارنه بنزین به من ندادن
 • منیژه صنعتی IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  2 0
  باسلام حقوقم یک میلیون و ششصدهزار تومان است نه یارانه گرفتم نه بسته حمایتی
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  2 0
  خدا لعنت کنه این دولت رو که هیچ چیزش با حساب و کتاب نیست
 • امینی IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  0 0
  سیاست دولت بیشتر فقر زای است، نه فقر زدایی. سیاست افزایش پلکانی حقوق نه تنها با سطح تورم همخوانی ندارد فقط قشر متوسط حقوق بگیر را به طبق فقیر تبدیل میکند. نظام میل دارد همه تحت پوشش کمیته انداد باشند.
 • ا-ح IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  0 0
  بازنشسته هستم با حقوق ماهیانه ۱/۹۰۰تومان نه همسان سازی شامل حال من شد و نه یارانه کمک معیشتی!!!!! آیا باچهار سرعائله و حقوق ۱/۹۰۰میشود زنده ماند؟؟؟؟؟؟
 • هیبت الله بهرامی دونچالی IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
  2 0
  اینجاب هم نگرفتم اینها میگن مابه شصت میلیون دادیم ایا ماجزشصت میلیون نبودیم
 • زهرا دعاگویان ES ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
  0 0
  بازنشسته آموزش پرورش وسرپرست خانوار حمایت معیشتی برام واریز نشده
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
  0 0
  تو را خدا بهشون بگید با دقت بررسی کنن چرا یارانه معیشتی شامل من بازنشسته نشده و خیلی از افراد و همسایه ها را سراغ دارم هر دو شاغل با چندین منزل مسکونی و زمین و...ولی بهشون تعلق گرفته آیا این است عدالت؟؟؟؟؟
 • نام پریوش IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  0 0
  حقوق من پانصدتومان است وهمسرم یک وششصد مستاجرهستیم بادوتا بچه به ما یارانه معیشتی ندادن این انصافه
 • علی دهمرده زابل IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
  0 0
  اسفند۹۸بازنشسته شدم ازدانشگاه علوم پزشکی زابل هنوزیک ریال بهم ندادن ماروقول دکترنوبخت عزیز وگران قدروزحمت کش ایمان داریم به ماقول پرداخت تامهر۹۹رادادن قطعاروقولشون هستن دیگه تقاضای ندارم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس