لیگ اروپا

قرعه‌کشی اولین مرحله حذفی رقابت‌های لیگ اروپا برگزار شد و ۳۲ تیم حاضر در این مسابقات رقبای خود را شناختند.

به گزارش مشرق، قرعه‌کشی بازی‌های مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا، امروز (دوشنبه) در مقر یوفا در شهر نیون سوئیس برگزار و در آن مشخص شد که تیم‌های فوتبال اینتر و منچستریونایتد به ترتیب باید به مصاف تیم‌های لودوگورتس رازگراد بلغارستان و کلوب بروژ بلژیک بروند و میلاد محمدی و یارانش در تیم خنت بلژیک باید با تیم رم ایتالیا روبه‌رو شوند.

 

در این مرحله ۲۴ تیم که از مرحله گروهی لیگ اروپا صعود کرده‌اند به همراه ۸ تیمی که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، در گروه خود سوم شدند، به صورت حذفی با هم پیکار می‌کنند تا ۱۶ تیم راهی مرحله بعد شوند.

از مرحله گروهی لیگ اروپا تیم‌های سویای اسپانیا، مالموی سوئد، بازل سوئیس، لاسک اتریش، سلتیک اسکاتلند، آرسنال انگلیس، پورتوی پرتغال، اسپانیول اسپانیا، خنت بلژیک، استانبول باشاک‌شهیر ترکیه، براگای پرتغال، منچستریونایتد انگلیس به عنوان سرگروه صعود کرده‌اند. چهار تیم سوم برتر حذف شده از لیگ قهرمانان اروپا (برحسب جایگاه‌شان در رده‌بندی یوفا) یعنی آژاکس هلند، اینتر ایتالیا، سالزبورگ اتریش و بنفیکای پرتغال نیز همراه به همراه سرگروه‌های مرحله گروهی لیگ اروپا در سید نخست قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم نهایی قرار می‌گیرند و به این ترتیب از این امتیاز برخوردار هستند که بازی برگشت را در خانه برگزار کنند.

تیم‌های آپوئل قبرس، کپنهاگن دانمارک،‌ ختافه اسپانیا،‌ اسپورتینگ لیسبون پرتغال، کلوژ رومانی، اینتراخت فرانکفورت آلمان، رنجرز اسکاتلند، لودوگورتیس بلغارستان، ولفسبورگ آلمان، رم ایتالیا، ولورهمپتون انگلیس و آلکمار هلند هم که به عنوان تیم‌های دوم مرحله گروهی صعود کرده‌اند در کنار لورکوزن آلمان، شاختار دونتسک اوکراین، المپیاکوس و بروژ بلژیک که دیگر تیم‌های سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بودند، در سید دوم قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا قرار گرفته‌اند.

قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا به شرح زیر است:

اسپورتینگ لیسبون (پرتغال) - استانبول باشاک شهیر (ترکیه)
کلوژ  (رومانی) - سویا (اسپانیا)
اینتراخت فرانکفورت (آلمان) - سالزبورگ (اتریش)
رنجرز (اسکاتلند) - براگا (پرتغال)
لودوگورتس (بلغارستان) - اینتر (ایتالیا)
ولفسبورگ (آلمان) - مالمو (سوئد)
رم (ایتالیا) - خنت (بلژیک)
ولورهمپتون (انگلیس) - اسپانیول (اسپانیا)
آلکمار (هلند) - لاسک (اتریش)
بایرلورکوزن (آلمان) - پورتو (پرتغال)
شاختار دونتسک (اوکراین) - بنفیکا (پرتغال)
المپیاکوس (یونان) - آرسنال (انگلیس)
بروژ (بلژیک) - منچستریونایتد (انگلیس)
آپوئل (قبرس) - بازل (سوئیس)
کپنهاگن (دانمارک) - سلتیک (اسکاتلند)
ختافه (اسپانیا) - آژاکس (هلند)

بازی‌های دور رفت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا روز پنجشنبه ۲۰ فوریه ۲۰۲۰ (اول اسفند) و بازی‌های دور برگشت یک هفته بعد (هشتم اسفند) برگزار می‌شود، البته با توجه به حضور دو تیم پرتغالی براگا و پورتو در سید یک، به دلیل نزدیک بودن محل برگزاری ورزشگاه‌های این دو تیم، می‌بایست بازی برگشت یکی از آنها به جای پنجشنبه، روز چهارشنبه هفتم اسفند برگزار شود. با توجه به اینکه پورتو فصل گذشته در لیگ پرتغال جایگاه بالاتری داشت، این تیم در تاریخ مقرر بازی برگشت خود را انجام می‌دهد و این تیم براگا است که باید بازی برگشتش را یک روز زودتر انجام دهد.

فینال این دوره لیگ اروپا روز ۶ خرداد ۱۳۹۹ در شهر گدانسک لهستان برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس