کد خبر 1019891
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۵
گردن درد

تحقیقات نشان می‌دهد که برای جلوگیری از گردن درد، تمرین‌های تقویت کننده گردن بسیار مهم ترازحرکات کششی است.

به گزارش مشرق، گردن درد، چه به دلیل بد خوابیدن باشد چه وضعیت و شکل بد بدن و چرخش و حرکت ناگهانی گردن یا استرس زیاد، یکی از شکایت‌های همیشگی است.

تحقیقات نشان می‌دهد که برای جلوگیری از گردن درد، تمرین‌های تقویت کننده گردن بسیار مهم ترازحرکات کششی است. تقویت عضلات سرشانه نه تنها از خشکی و درد شانه‌ها جلوگیری بلکه از مفاصل آرنج هم مراقبت ‌می‌کند. دلیل آن این است که ضعیف بودن شانه ها، فشار دو چندان به آرنج و مچ وارد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

چه زمانی دندان و فک «کودک» را معاینه کنیم؟

پیشگیری از گردن درد

برای کاهش گردن درد هر زمان در محل کار احساس خستگی و عصبانیت کردید، پیشانی تان را به کف دستتان فشار دهید. خیلی از ما وقتی استرس داریم، عضلات گردنمان را سفت می‌کنیم که به مرور زمان ممکن است موجب درد گردن و خشکی آن شود. می‌توانید با این حرکت ساده، هم فشار وارد بر گردن را کاهش دهید و هم عضلات آن را تقویت کنید.

روش انجام تمرین

پشت میزتان بنشینید، کمی به سمت جلو خم شوید و آرنج هایتان را روی میز بگذارید. سرتان را صاف در مرکز شانه‌ها قرار و پیشانی تان را به کف دستتان فشار دهید؛ از کف دست برای مقاومت دربرابر فشار سرتان استفاده کنید. ۵، ۳ ثانیه در این حالت بمانید، رها کنید و پنج مرتبه دیگر آن حرکت تکرار شود. صاف بایستید و دست هایتان را پشت سرتان قرار دهید، طوری که آرنج هایتان رو به جانب باشد. سرتان را به عقب و به سمت کف دست‌ها فشار دهید و از کف دست‌ها برای مقاومت دربرابر فشار سرتان استفاده کنید. ۵، ۳ ثانیه در این حالت بمانید، رها کنید و پنج مرتبه دیگر آن حرکت تکرار شود. برای پیشگیری از گردن درد موقع تماشای تلویزیون، شانه هایتان را عقب بکشید. روی لبه صندلی تان بنشینید و ستون فقرات تان را بکشید، انگار می‌خواهید قدتان را بلندتر کنید.

دست هایتان را جلوی بدن روی لباستان قرار دهید. شانه هایتان را تا می‌توانید عقب بکشید، طوری که کتف هایتان از پشت جمع شود. کل یک تبلیغ تلویزیونی خود را در این حالت نگه دارید. سپس شانه‌ها را آزاد کنید.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس