مهدی تاج

فدراسیون فوتبال با انتشار بیانیه‌ای در مورد ماجرای پرداخت به مارک ویلموتس توضیح داد.

به گزارش مشرق، فدراسیون فوتبال باز هم بیانیه داد و این بار با تاکتیک نخ‌نمای «فرار به جلو» همه را به رگبار بست تا کسی از بدهی فدراسیون حرف نزند. بیاینه 7 بندی فدراسیون فوتبال ایرادهای بسیاری داشت و لازم بود در مورد هر 7 بند آن بنویسیم:

 

1- نوشتید «کل دستمزد کادر مربیان خارجی تیم ملی از محل عواید فیفا که جهت توسعه فوتبال پرداخت می‌شود پرداخت شده و ارتباطی با منابع داخلی نداشته و ندارد. و بلافاصله بعد از آن نوشتید، به دلیل تحریم، استقراض انجام شده است»... خودتان متوجه شدید چه نوشتید؟ از منابع داخلی قرض کردید، منابع مالی موجود در فیفا را (که می‌توانست کمک فراوانی به پیشرفت فوتبال ما بکند) به حراج گذاشتید، آن وقت متوقعانه هم بیانیه می‌نویسید؟! این پول را (که هنوز نگرفته‌ایم و با وجود استمرار تحریم‌ها مشخص هم نیست چه زمانی بگیریم) از بین بردید و با پول‌ شرکت‌های داخلی که باید قدمی کوچک برای مشکلات عظیم اقنصادی مردم برمی‌داشت، هزینه‌های سنگین اشتباهاتتان برای استخدام ویلموتس را داده‌اید، آن وقت ما را بدهکار می‌دانید و خود را خدمتکار و طلبکار؟ 
گیریم که این پول اصلا از منابع داخلی پرداخت نشده و مستقیم از حساب ما در فیفا به حساب ویلموتس رفته است. آیا کار قشنگی کرده‌اید که با افتخار می‌گویید؟

2- نوشتید: «برای اولین بار غرامت فسخ قرارداد 3 ماه تعیین شده است».
اصلا چرا باید غرامت بدهیم؟ چرا چنین انتخابی انجام دادید تا مجبور شویم در این زمان اندک مجبور به پرداخت غرامت شویم؟ اینکه با وجود نمایش‌ها و نتایج فاجعه‌بار تیم ملی، مجبور به پرداخت غرامت هستیم، توهیم به ماست. 

3- نوشتید: «ویلموتس در رتبه‌بندی مربیان جهان در رده 19 بهترین مربیان جهان است».
لطفا به این پرسش‌ها پاسخ دهید: ‌این مربی بزرگ چرا دو سال قبل از قرارداد با ایران بیکار بود؟ چرا تیمی برای این مربی پرافتخار و بزرگ پیدا نشده بود؟ اصلا آورده‌اش برای فوتبال ما چه بود؟ بورخس در این باره می‌نویسد: «وقتی به چیزی می‌رسی بنگر که در ازای آن چه از دست دادی». با این قرارداد، ما چه به دست آوردیم و ویلموتس چه؟ و ما چه از دست دادیم و ویلموتس چه؟ پاسخ این پرسش‌های آخر بسیار روشن است.

بیشتر بخوانید:

چه خبر از ویلموتس؟

4- نوشتید: « نتایج اخذ شده دور از انتظار از دلایل عمده قطع همکاری بوده است..» 
می‌دانید این نتایج چرا به دست آمد؟ رئیس فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش و مردم 8 روز قبل به آن پاسخ داد. به این دلیل که ویلموتس نه تیم‌ها و بازیکنان ایرانی را می‌شناخت و نه فوتبال کشورهای عربی را؛ اما متاسفانه هنوز هم پی به اشتباهات متعددتان نبرده‌اید. اینقدر دیر به ایرادهای تصمیم‌تان رسیده‌اید و آن وقت بیانیه می‌نویسید و به این و آن می‌تازید. آیا الان زمان پی بردن به این حقیقت تاثیرگذار بود که ویلموتس شناختی نسبت به این دو مورد مهم ندارد؟! نوشتید برای حفظ منافع ورزش و فوتبال این تصمیم را گرفته‌اید. اینکه شما بعد از شکست و خطر حذف از مسابقات مقدماتی آن هم با این هزینه گزاف، به فکر تغییر افتاده‌اید، حفظ منافع ملی تعبیر می‌شود؟! این همه پول از جیب ملت رفت. شما از کدام منفعت ملت حرف می‌زنید؟  
5- نوشتید: «در تاریخ 21 آذر قرارداد برای نهادهای ناظر از جمله مجلس شورای اسلامی ارسال شده است. به نظر شما اکنون که قرارداد بسته شده و طرف قرارداد ما کلی یورو گرفته و کلی هم طلب کرده، چه می‌شود کرد؟ اکنون که تغار شکسته و ماست ریخته، دانستن مفاد قرارداد چه گرهی را باز می‌کند؟ آیا پولهای به باد رفته را به جیب مردم برمی‌گرداند؟ جز این است که همه مجبور شوند برای حفظ آرامش کشور خاموش بنشینند؟

6- نوشتید:‌ «بر خلاف قرارداد قبلی، فدراسیون مالیات ویلموتس را نمی‌پردازد...»
مگر تا کنون مالیات مربیان خارجی را فدراسیون می‌پرداخت؟ آیا این اعتراف به  تخلف نیست؟ چرا فدراسیون باید مالیات مربیانش را بدهد؟ و چرا ‌ فکر می‌کند حالا کار بزرگی انجام داده است؟ محض اطلاع شما باید بگوییم در دوره محمد دادکان مالیات مربیان بر عهده خودشان بود و آنچه موجب شد برانکو برای قرارداد با پرسپولیس با تاخیر به ایران بیاید، مشکل مالیات پرداخت نشده‌ای بود که از زمان تیم ملی باقی مانده بود. علت اینکه دادکان در فوتبال ما خوشنام ماند، این بود که از شفافیت نمی‌ترسید.

7- نوشتید «همه باید عذرخواهی کنند». یادتان رفت که عذرخواهی اصلی را فدراسیون فوتبال به مردم ایران بدهکار است؟ شما مدیران محترم فدراسیون فوتبال که استعفا بلد نیستند و به دلیل عشق به خدمت، قانون بازنشستگی را هم برنمی‌تابید. حالا که استعفا را زشت می‌دانید، آیا حتی عذرخواهی هم بلد نیستید؟ چرا این گونه می‌نویسید و چرا فکر می‌کنید که می‌توانید با ذهن مردم بازی کنید؟ برای کدام خدمت بزرگ، خود را تا این حد طلبکار می‌دانید که این گونه حرف می‌زنید؟ آن شفاف‌سازی کاملی که پیش از بازی با عراق وعده‌اش را داده بودید، چه شد؟ آیا زمانش هنوز نرسیده است که مردم را امین بدانید و این بار با مردم صادقانه سخن بگویید؟ این بیانیه نوشتن‌های فدراسیون فوتبال دردهای مردم را چند برابر می‌کند چون همه درمی‌یابند مدیران فدراسیون، دانسته این راه را در پیش گرفته‌اند.

منبع: خبرآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس