موحدی کرمانی

امام جمعه موقت تهران افزود: ببینید یک خبر نداشتن چه فجایعی پیش آورد و چه خون‌هوایی به ناحق ریخته شد. چه تخریب‌ها انجام شد؛ فقط به دلیل یک غفلت، آیا این صحیح است؟

به گزارش مشرق، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: برخی مسئولان می‌گویند به فلانی وقت ملاقات نمی‌دهم، جواب تلفن را نمی‌دهم، آن نامه را نمی‌خوانم، آیا خودتان را گم کرده‌اید؟ خیال کردید چون مسئولیتی دارید کسی هستید؟ وای بر کسی که فکر کند کسی است.

وی افزود: شاید مسئولان بگویند مشغله‌های ما زیاد است، خب نماینده‌ای مشخص کنید تا مردم بیایند و حرفشان را به این نماینده بزنند و آن نماینده مطالب را به شما منتقل کند. ملاقات ندادن و جواب ندادن، مردم را ناراحت می‌کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آقایان باید یک نفر را مامور کنند تا در مسجد و حسینیه‌ای حضور یابد و مردم هم بیایند و کارها و مشکلاتشان را به او بگویند؛ چرا این کار انجام نمی‌گیرد؟

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: مسئولین کشور! خدا از شما حج واجب و حج عمره و کربلا و مشهد نمی‌خواهد، از شما می‌خواهد چون مسئول هستید به امانت وفادار باشید و به داد مردم برسید.

وی افزود: مسئولینی هستند که به حج مستحب می‌روند و اعمال حج را انجام می‌دهند اما به وظایف اصلی خود عمل نمی‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به عملکرد دولت در اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، گفت: حادثه‌ای به دلیل یک تدبیر غلط رخ داد که منجر به کشته و زخمی شدن چند نفر شد و بخشی از کشور تخریب شد. دولت تدبیر چرا غفلت کرد و درست عمل نکرد تا این وضع پیش نیاید.

وی گفت: البته باید قیمت بنزین واقعی شود ولی با حساب و برنامه، نه مثل آن آقایی که گفت شب خوابیدم و صبح بیدار شدم و دیدم قیمت بنزین گران شده است؛ عجب! شما مطلع نبودید؟ شما از وضع کشور اطلاع نداشتید؟

امام جمعه موقت تهران افزود: خدا کند این جمله دروغ باشد که من خبر نداشتم. این چیز عجیبی است. ببینید یک خبر نداشتن چه فجایعی پیش آورد و چه خون‌هوایی به ناحق ریخته شد. چه تخریب‌ها انجام شد؛ فقط به دلیل یک غفلت، آیا این صحیح است؟

آیت الله موحدی کرمانی بیان کرد: تصمیمات را باید تدریجی گرفت. باید بعد از اقناع ملی و اطلاع رسانی به مردم این تصمیم اجرایی می شد نه اینکه دفعی این کار صورت بگیرد. به یکباره تصمیمی گرفته شد و مردمی که خسته از گرانی شده بودند، عصبانی شدند. اینکه کشورداری و تدبیر نیست. بیدار باشید.

وی اضافه کرد: درخصوص آشوب‌های اخیر روشنگری لازم انجام نشد. این تصمیم نه تدریجی بود و نه گام به گام عمل شد و نه اقناع صورت گرفت. باید بعد از مطلع شدن مردم، ۵۰۰ تومان به قیمت بنزین افزوده می‌شد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: از رسول خدا یاد بگیرید. حضرت ابراهیم مرحله به مرحله وارد شد و با بیدار کردن حس مردم نسبت به بت‌ها در نهایت اقدام به شکستن و سوزاندن آنها کرد. پیامبر اسلامی نیز، ۱۳ سال در مکه و مدینه ۳۱۳ نفر را ساخت و مرحله به مرحله پیش رفت تا در نهایت با استدلال و آگاه کردن مردم، دشمن را شکست داد و به او ضربه زد.

آیت الله موحدی کرمانی تاکید کرد: حضرت مرحله به مرحله پیش رفت. با مشروب خوار هم مدارا کرد و اول به توحید پرداخت؛ ولی در نهایت و بعد از برداشتن گام های ابتدایی، با آنها هم برخورد کرد. در بحث شرب خمر، حضرت مردم را گام به گام آماده کرد. اول تولید و فروش مشروبات را به مسلمین توصیه کرد که انجام نشود. بعد از آن در موقع نماز خواندن ممنوع کرد. بعد از آماده شدن مردم، شرب مشروبات را ممنوع کرد. این سیره نبوی است. در همه امور باید مرحله به مرحله پیش رفت و تصمیمی را اجرا کرد.

وی افزود: پیش از اجرای افزایش قیمت بنزین چقدر مردم اقناع شدند؟ چقدر استدلال انجام گرفت. نمی‌گویم کاری انجام نشد؛ ولی بسیار کم بود! این تصمیم نیز تدریجی اجرا نشد. وقتی مردمی که نسخه داروی خود را نمی توانند بخرند، با گران شدن بنزین از هزار تومان به سه هزار تومان مواجه شدند، به هیجان آمدند. دشمن هم از این موضوع سواستفاده کرد و بر موج سوار شد. آنها مترصد این فرصت هستند. دشمن آتش زد، تخریب کرد، افراد را کشتند و مجروح کردند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: باید تدبیر باشد. شما که دولت تدبیر هستید. این مسائل را با دقت بنگرید و حساب کنید. هیئت دولت در اتاق دربسته می نشیند و تصمیم می گیرد. باید تصمیمات و عواقب آن سنجیده شود. آیا مردم ناراضی از این تصمیم راضی می‌شوند یا خیر، این‌ها مسایلی است که قبل از اجرای تصمیم باید به آنها پرداخت.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: دولت باید برای گرانی فکری بکند و جواب بدهد. جان مردم از گرانی به لب رسیده است. مردم توانایی پیدا کردن دارو را ندارند و حتی اگر آن را پیدا کنند، پول خرید دارو را ندارند. تا کی این وضع ادامه می‌ابد و باید دولت فکری به حال این وضع کند.

وی گفت: حقوق کلان مسئولان در این کشور معنی ندارد، از آنها باید کم شود و به مستضعفان اضافه شود. تدبیر عاقلانه خدایی این است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: به شهرداری ها توصیه می‌کنم، چرا وقتی کسی که می‌خواهد برای فرزندش در طبقه بالای خانه خود، واحدی بسازد تا وی را داماد کند، این میزان از آن پول می‌گیرد و غوغا می‌کند. این اشتباه است.

آیت الله موحدی کرمانی در خاتمه گفت: همه باید مواظب و مراقبت باشند. مسئولان باید کار خدایی بکنند و به داد مردم برسند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 19
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  21 2
  علی برکت الله
  • روزبه IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
   7 0
   زیاد تعجب نکنید این طیف از مدعیان همشون همینجوری تشریف دارن، اون از اون یکی که گفت، چون خوابیدم رای نیاوردم، اونم از اون یکی که کلا متوهم بود قبل تموم شدن رای گیری و قبا شمارش آرا گفت برنده قطعی انتخابات خودشم با اختلاف رای بالا من هستم،فوق العادن
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  18 5
  عالی بودکیف کردم
 • احمد IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  30 0
  من تصور میکنم آن آقا هنوز هم بیدار نشده است که اگر بیدار شده بود وضع جامعه اینگونه نبود!!
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  13 0
  والا ماهم همینو گفتیم, گفتند قانونه,گفتیم خب قانون مزخرف رو کی باید جلوشو بگیره؟!دیدیم همه خفه شدند!
 • DK ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  13 0
  دولت بایدحامی مستضعفان و درماندگان باشد
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  19 16
  همتون با هم دستتون تو یک کاسه است
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  11 16
  مشرق مزدور... چرا نظرات مخالف را چاپ نمیکنی؟
  • DE ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
   11 7
   آخه هر زِری که نظر حساب نمیشه. طرف ذُرَت پرت میکرد انتظار داشت پوشش خبری هم بدهند .فکر میکرد داره توو بازیهای المپیک دیسک پرتاب میکنه.
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  13 0
  باور کن صبح هم نفهمیده ... بعد باقلی پلو با ماهیچه ظهر به اطلاعشون رسوندن
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  10 2
  "امام جمعه موقت تهران گفت: آقایان باید یک نفر را مامور کنند تا در مسجد و حسینیه‌ای حضور یابد و مردم هم بیایند و کارها و مشکلاتشان را به او بگویند؛ چرا این کار انجام نمی‌گیرد؟"
 • ایرج FR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  26 6
  خدا خیرش بده امام جمعه رو ,حرف حساب زده
 • کامران IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  2 3
  سخنان زیبا و دقیقی بود کاش این واقع بینی ها افزایش پیدا کنه و در فاز عملی هم اجرا بشه، البته باید عادلانه صحبت کرد و نکات مثبت دولت هم گفته بشه مثلا یه خوبی معنای تدبیر و امید رو به ملت تفهیم نمودند!!
 • احمد IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  5 9
  عالی بود خدایی حرف دل مردم زد خدا حفظ کنه حضرت آیت الله موحدی ماکه فاصله روستامون تامرکزاستان کرمان نزدیک ۵۰۰کیلومتر ه سهمیه ۶۰لیتری مصرف رفت وبرگشته یک باره
 • US ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  4 5
  خیلی خوب بود ... خدا حفظت کنه
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  0 0
  عالی بود، کیف کردم، به به. اینا را چاپ کن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس