مهلت ثبت نام یارانه معیشتی فردا به پایان می‌رسد

۶ میلیون درخواست خانوارهایی که از یارانه معیشتی برخوردار نشدند در سامانه ثبت شده و در مرحله بعدی ۲.۷ میلیون خانوار جامانده برای دریافت یارانه نقدی پایش می‌شوند.

به گزارش مشرق، غلامرضا پناه ظهر امروز در نشست با استاندار بوشهر با اشاره به سبد حمایتی معیشتی اظهار داشت: در این راستا ۶ میلیون خانوار معترض دریافت این یارانه، پیامک خود را به سامانه تعیین شده ارسال کرده‌اند که با بررسی‌های  انجام شده از این تعداد یک میلیون خانوار یارانه مورد نظر را دریافت کرده بودند.

ببینید

فیلم/ روحانی: کمک‌های معیشتی ادامه‌دار خواهد بود

فیلم/ کمک ضدمعیشتی دولت برای محرومان

فیلم/ نشست راستی آزمایی‌ واریز یارانه حمایت معیشتی

وی، با بیان اینکه به تعدادی از افرادی که یارانه دریافت نکرده‌اند در مراحل بعدی از آنان خواسته شد که اجازه دسترسی به حساب‌های بانکی داده شود گفت: عده‌ای از مردم این مهم نپذیرفتند و کسانی که پذیرفتند که می‌توانید به همه اسناد دسترسی داشته باشید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همه اطلاعات را از مراجع ذی‌ربط استعلام کرد.

معاون توسعه مدیریت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اسناد مورد نظر از ثبت احوال، ثبت اسناد، پلیس +۱۰ نیروی انتظامی، خودروها و دیگر موارد استحصال و در این راستا سامانه مهم و منسجمی تشکیل شد.

پناه، بیان کرد: در مرحله بعدی ۲.۷ میلیون خانوار در مرحله پایش و در چند روز آینده نهایی می‌شود و  تعدادی از اینها واجد شرایط دریافت سبد حمایتی معیشتی و به حساب آنها واریز می‌شود.

وی، با بیان اینکه پیش بینی می‌شود حدود یک میلیون خانوار در مرز دریافت یارانه معیشتی قرار می‌گیرند که به آنها پیامک ارسال می‌شود خاطر نشان کرد: با ارسال پیامک به این افراد ضمن اعلام مشمول دریافت یارانه، یارانه معیشتی به آنها پرداخت می‌شود.

معاون توسعه مدیریت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کسانی که در این مرحله از بررسی، واجد شرایط دریافت یارانه نمی‌شوند مجددا از طریق سیستم  و سامانه تدوین شده مورد بررسی قرار می‌گیرند که امکان دارد تعدادی از این افراد واجد شرایط شوند و این خانوارهای واجد شرایط تمام مبلغ مورد نظر که از روز اول اعلام شده به حساب آنها پرداخت می‌شود.

پناه، با بیان اینکه عده‌ای ممکن است در آینده شرایط اقتصادی و معیشتی بهتری داشته باشند افزود: هر ۶ ماه یکبار آزمون وسع برگزار می‌شود و براساس این آزمون، حتی کسانی که یارانه دریافت می‌کنند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند ودر فرایند جدید متناسب با شرایط اقتصادی و معیشتی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی، از تنظیم جدول در فرایند پرداخت یارانه معیشتی خانوارها خبر داد و بیان کرد: این جدول براساس دهک‌های مختلف از دهک اول تا دهک دهم که چه میزان به آنها یارانه می‌تواند پرداخت شود از ۲ میلیون تومان تا بالای ۹.۵ میلیون تومان در سال بر اساس درآمدهای خانوارها بررسی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره تهیه پیش نویس موارد یاد شده گفت: وزرای ذیربط به ریاست معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه آن نهایی می‌کنند که بر اساس آیین نامه مدون و مصوب، پرداختی‌ها ادامه می‌یابد.

پناه، بیان کرد: بر اساس موارد یاد شده تمام فرایند پرداخت یارانه معیشتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و کسانی که مشمول دریافت یارانه می‌شوند بر اساس سطح درآمد و سطح خانوار به آنها اعلام و این نگرانی برطرف می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
  1 0
  دولتیها مطمئنن 60 میلیون نبوده!
 • احمد IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
  1 0
  چقدر دقیق کار شده که 6 میلیون خانوار جا مانده و حالا درخواست داده اند!!
 • باقریا هر IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  4 0
  ما که از قلم افتادیم و موفق به ثبت نام نشدیم چکار کنیم؟ آخه این درسته که میگن دیگه ثبت نام نمی کنیم کجاش عدالته؟
 • محمد رضا IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  1 0
  تورو خدا فکر ماهم باشین از روستایی از خوزستان هستیم
 • هیدی محمدپور IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  0 0
  برای من واریز نشده
 • مهدی IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
  0 0
  سلام. خواهشا یه وقت دیگه هم تعیین کنید برا اعتراض ما اطلاعی نداشتیم
 • یوسف زارعی گلی IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  0 0
  آیایارانه معیشتی به کدملی ۶۲۳۹۵۴۶۳۶۴تعلوغ میگرد
 • فاطمه موسی بیک IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  0 0
  اصلا درست بررسی نکرده دولت بعد خیلی جالبه که میگه تقاضا بدید اشتباه یارانه قطع میشه خوب دوباره اشتباه بررسی میکنید و یارانه هم قطع میکنید