خلیل زاده

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در مقابل دوربین تلویزیونی درباره شرایط فعلی این باشگاه توضیح داد.

به گزارش مشرق، اسماعیل خلیل زاده گفت و گویی با شبکه خبر انجام داد و این مصاحبه به صورت زنده از تلویزیون پخش شد. خلیل‌زاده درباره اینکه آیا باشگاه استقلال به تعداتش نسبت به پرداخت مطالبات آندره‌آ استراماچونی عمل کرده است یا نه، گفت: بله، قرارداد استراماچونی به همراه سه دستیار ایشان سالی 750 هزار دلار است که از این مبلغ 327 هزار دلار آن را داده و و زمان عقد قرارداد نیز 100 هزار دلار پرداخت کرده بودیم. طبق قرارداد، پول را به حساب استراماچونی در میلان ایتالیا واریز می‌کردیم، اما به توجه به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران، شرایط واریزی سخت شد و مجبور شدیم در کشورهای همسایه پول را از طریق شخص ثالث به حساب ایشان واریز کنیم.

وی افزود: استراماچونی اعلام کرد که واریز از کشور ثالث برای او مشکل‌ساز شده و به همین دلیل حساب دیگری در کشور چک به ما داد که پول واریزی ما به این حساب برگشت خورد. قرار بود دوشنبه دوباره پول به حساب ایشان واریز شود و توافق کرد که تیم را تمرین بدهد، اما این کار را نکرد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: قرارداد استراماچونی دو ساله است و درخواست مکرر کرد که قرارداد از دو سال تبدیل به یک سال شود. به او گفتیم برای اینکه درخواستش بررسی شود، به باشگاه بیاید، اما متأسفانه نیامد و گفت در جلسه شرکت نمی‌کنم. روز گذشته تشکیل جلسه دادیم که باز هم نیامد. احساسش این بود که قرارداد او باید از دو سال به یک سال کاهش یابد که مشکل چندانی با این موضوع نداشتیم. مبلغ قرارداد استراماچونی برای فصل آینده همانند امسال است و با توجه به وضعیت خوبی که تیم استقلال پیدا کرده بود، شاید مبلغ بیشتری می‌خواست که باز مشکلی بابت این موضوع نداشتیم.

بیشتر بخوانید:

بازتاب تجمع هواداران استقلال در رسانه‌های ایتالیایی

خلیل‌زاده ادامه داد: طبق اسناد، 340 هزار دلار به استراماچونی پرداختی داشته‌ایم که 100 هزار آن در ابتدای قرارداد به حساب او پرداخت شد.{خلیل‌زاده در ابتدای مصاحبه گفته بود 327 هزار دلار پرداخت شده است.} برای پرداخت پول در ادامه فصل به مشکل سیاسی خوردیم که بحث تحریم کشور است، اما اینکه بندی در قرارداد باشد که بر اساس آن به تعهدات‌مان عمل نکرده باشیم، چنین چیزی وجود ندارد.

وی در واکنش به شایعه استعفای دسته جمعی اعضای هیئت مدیره و امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه گفت: خیر، چنین چیزی صحت ندارد و اتفاقا از همه اعضا خواستم که کمک کنند. با توجه به شرایط فعلی، یکسری از هواداران امروز وارد باشگاه شدند و باید بدانند که اموال باشگاه برای خود آنهاست. شاید برخی احساساتی شده باشند که به خاطر تیم‌شان است. هیئت مدیره به کارش ادامه می‌دهد و شب گذشته و امروز با بازیکنان صحبت کردیم و تیم برابر پیکان بازی خواهد کرد. بازیکنان بازی خواهند کرد و هیچ مشکلی نداریم.

رئیس هیئت مدیره استقلال تأکید کرد: استراماچونی طبق قرارداد باید برگردد و امور فنی استقلال را دست بگیرد، اما اگر این کار را نکند، فکری برای جایگزینی او داریم. امشب جلسه هیئت مدیره برگزار می‌شود و حضور افراد بزرگی را برای هدایت استقلال بررسی خواهیم کرد. گزینه‌های ما داخلی خواهد بود و فعلا به گزینه خارجی فکر نمی‌کنیم.

خلیل‌زاده در خصوص رفتار غیرمنتظره استراماچونی برای ترک ایران گفت: سرمربیان دیگر خارجی بودند که 4،5 ماه پول نگرفته و هیچ اتفاقی نیفتاد و بعدا پول‌شان را گرفتند. تمام اصرار استراماچونی این بود که قراردادش از دو سال به یک سال کاهش پیدا کند. چیزی که شنیده و اطلاعاتی که به من داده‌اند، این است که پیشنهادی از کشور همسایه داشته است، اما اینکه چقدر درست است را، نمی‌دانم. برای اینکه هواداران را ناراحت نکنیم، با درخواست استراماچونی برای کاهش مدت قرارداد موافقت کردیم. وزیر امور خارجه و وزیر ورزش نیز موافقت کردند، اما استراماچونی و دستیارانش حرکت غیرحرفه‌ای کرده و از ایران رفتند. ضمن اینکه استراماچونی برگه فسخ قرارداد نوشته‌ که در هیچ کجای دنیا وجود خارجی ندارد. تا یکی دو روز آینده وضعیت سرمربی مشخص می‌شود و ما اقدامات‌مان را آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: استراماچونی در چند بازی ابتدای فصل می‌باخت و تنها کسانی که از او حمایت می‌کردند، اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه بودند. من 5،6 مصاحبه و از او حمایت کردم. مصاحبه‌های کامران منزوی، میرشاد ماجدی و امیرحسین فتحی نیز وجود دارد. در این شرایط نیز می‌توانیم بحران مدیریت کرده و شانه خالی نکنیم تا به هواداران آرامش بدهیم. کسی به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود که همه او را دوست دارند و مربی بزرگی می‌شود.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص بحث تخلف باشگاه در پرداختی به استراماچونی گفت: چیزی که من می‌فهمم، در بندهای قرارداد استراماچونی تخلفی نکرده‌ایم. وکلای نیز همین مسئله را می‌گویند. اگر تخلف کرده بودیم، صراحتا می‌گفتیم. این اتفاق نیفتاده و تمام فشار و اصرار استراماچونی این بود که قراردادش از دو سال به یک سال تبدیل شود یا به بهانه‌ای برود. از فتحی خواستم قرارداد استراماچونی را پخش کرده و از روابط عمومی باشگاه نیز خواسته‌ام که اسناد واریزی را روی سایت باشگاه بگذارند تا مردم بدانند گفته‌های ما درست است.

خلیل‌زاده در خصوص گزینه‌های داخلی برای هدایت استقلال تصریح کرد: چند کزینه مدنظر ما قرار دارد که یکی از آنها مربی بزرگی است و همه کشور او را دوست دارند. او مربی با فهم و دانشی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  17 1
  الان بهترین خبری که میتونه ما رو خوشحال کنه استعفای دسته جمعی شما خائنین به استقلاله. فقط برید لطفا
 • پيمان IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  16 0
  لطفا استعفا كن برو زيادي هم حرف نزن
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  12 1
  با این مبلغ چند ورزشکار شایسته را از چندین رشته ورزشی میتوان به المپیک رساند، چه استراماجونی چه هر مربی خارجی دیگری! فوتبال شده دریچه خودباختگی و وادادگی در مقابل طبل های تو خالی!! انگار استراماچونی یا کالدرون نوابغ بی بدیلی هستند که ....
  • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
   2 0
   راست میگی فقط برانکو نابغست. شرف داشته باشید
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  6 0
  اقای هتل‌دار بسه دیگه یقه استقلال رو ول کن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس