دادستان الجزایر

دادستانی کل الجزائر خواستار صدور حکم حبس ۲۰ ساله برای دو نخست‌وزیر سابق دوره «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور سابق این کشور شد.

به گزارش مشرق، نماینده دادستانی کل الجزائر امروز یکشنبه در چهارمین جلسه محاکمه شماری از وزرای سابق و بازرگانان دوره بوتفلیقه در دادگاه «سیدی محمد» خواستار صدور حکم حبس ۲۰ ساله برای «احمد اویحیی» و «عبدالمالک سلال» دو نخست‌وزیر دوره بوتفلیقه شد.

بیشتر بخوانید:

واکنش نامزد ریاست جمهوری الجزایر به دخالت‌های فرانسه

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، نماینده دادستانی کل الجزائر همچنین صدور حکم حبس ۱۰ و ۱۵ ساله و پرداخت غرامت برای وزرای سابق و بازرگانان دوره بوتفلیقه را خواستار شد.

روز شنبه(دیروز) قاضی دادگاه سیدی محمد احضار سعید برادر بوتفلیقه به دادگاه برای ارائه شهادت در جلسه محاکمه وزرا و مقامات ارشد الجزائر را درخواست کرده بود. سعید از چند ماه پیش در زندان نظامی بسر می‌برد و دادگاه نظامی البلیده سپتامبر گذشته حبس ۱۵ ساله وی به اتهام توطئه علیه ارتش و دولت را صادر کرده است.

محاکمه شماری از وزرا و مقامات ارشد الجزائر از چهارشنبه گذشته به اتهام فساد مالی آغاز شده است. از جمله این افراد «احمد اویحیی» و «عبدالمالک سلال» نخست‌وزیران سابق، «یوسف یوسفی» و «محجوب بده» وزرای سابق صنایع، «عبدالغنی زعلان» وزیر سابق حمل و نقل و تعدادی از بازرگانان و کادار اداری مرکزی و محلی الجزائر است.

«عبدالسلام بوشوارب» وزیر اسبق صنایع نیز از دیگر متهمان این پرونده است که به خارج متواری گشته و در جلسات محاکمه حضور ندارد.

این افراد در ارتباط با پرونده مونتاژ خودرو و به اتهام هدر دادن اموال عمومی، سوء استفاده از موقعیت شغلی، اعطای مزایای غیرقانونی به دیگران، دریافت وام‌های بانکی به روش غیرقانونی، خسارت زدن به منافع بانک دولتی و پولشویی، محاکمه می‌شوند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس