استقلال- پدیده

پس از اتفاقات حاشیه ای که در قضاوت دیدار قبلی استقلال در اصفهان برای این تیم رخ داد کمیته داوران برای مصاف با شهرخودرو اشکان خورشیدی را برگزیده است.

سرویس ورزش مشرق - کمیته داوران فدراسیون فوتبال برای قضاوت بازی این هفته استقلال مقابل شهرخودرو (پنجشنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۵) که نتیجه اش در صدر جدول تأثیر مستقیم دارد اشکان خورشیدی را انتخاب کرده است. داوری که استقلال تاکنون ۱۰ بار با قضاوتش به میدان رفته و البته تعداد قابل ملاحظه ای شکست در کارنامه اش با او ثبت شده است.

در ادامه به بررسی ۱۰ دیدار قبلی استقلال با قضاوت این داور پرداختیم. ناگفته نماند باشگاه استقلال مدعیست در دیدار قبلی به شدت از داوری متضرر شده و به نوعی زخم خورده است. به همین دلیل هم شکایتی علیه محمدحسین زاهدی فر تنظیم و آن را به فدراسیون ارائه دادند.

اولین قضاوت؛ استقلال باخت!

استقلال در فصل دوازدهم لیگ برتر و در هفته سی و چهارم (پایانی) در حالی که قهرمانی‌اش مسجل شده بود، باید در یک دیدار تشریفاتی در رشت به مصاف داماش شهر باران می‌رفت و در نهایت در این دیدار با نتیجه ۲ بر یک تن به شکست داد. تنها گل استقلال در آن دیدار را حسن اشجاری به ثمر رساند. این تیم در آن دیدار هیچ کارت زردی از خورشیدی دریافت نکرد. این بازی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ برگزار شد.


دومین سوت؛ استقلال برد!

لیگ برتر سیزدهم و هفته هجدهم، استقلال در تاریخ ۲۳ آذر ۱۳۹۲ در خانه، میزبان فجر شهیدسپاسی شیراز بود. مسابقه‌ای که در پایان با تک‌گل هاشم بیک زاده به تیم سابق خودش یک بر صفر به سود آبی‌پوشان به پایان رسید. محمد قاضی و زنده‌یاد مهرداد اولادی در آن بازی از اشکان خورشیدی کارت زرد دریافت کردند.


سومین قضاوت؛ تساوی در اهواز!

خورشیدی که در لیگ چهاردهم هیچ دیداری را برای استقلال سوت نزده بود، در لیگ پانزدهم هم تنها یک دیدار را برای آبی پوشان قضاوت کرد؛ مسابقه استقلال خوزستان و استقلال تهران سومین دیداری بود که این داور برای تیم محبوب پایتخت سوت می‌زد. ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ و در چارچوب هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر. آن مسابقه در پایان با تساوی یک- یک تمام شد. تک‌گل استقلال تهران را میثم مجیدی به تیم سابقش زد و شادی هم نکرد. وحید طالب‌لو، پروپییچ و مهدی مؤمنی کارت زردی‌های استقلال در آن دیدار بودند.


چهارمین دیدار؛ برد قاطع اس‌اس!

استقلال چهارمین دیدار خود با سوت اشکان خورشیدی را در لیگ شانزدهم با برد قاطع ۳ بر صفر در آبادان روبه‌روی صنعت نفت این شهر به پایان برد. سیدمجید حسینی، مجتبی حقدوست و بهنام برزای گلزنان این تیم در تاریخ سوم دی سال ۱۳۹۵ بودند. وریا غفوری، بهنام برزای و عظیم گوگ در آن روز با کارت زرد این داور جریمه شدند. این مسابقه در هفته هجدهم برگزار شد.


پنجمین دیدار؛ باخت حیثیتی برابر قلعه نویی!

استقلال که با منصوریان در نیم فصل دوم لیگ شانزدهم به کورس مدعیان برگشته بود در یک دیدار ۶ امتیازی در هفته بیست و هشتم مقابل تراکتورسازی در یادگار امام تبریز با تک گل دیرهنگام محمد ابراهیمی شکست خورد. مهدی رحمتی، رابسون و امید ابراهیمی از خورشیدی کارت زرد گرفتند.


ششمین مسابقه؛ شکست تلخ!

استقلالی‌ها در لیگ هفدهم هم شروع خوبی نداشتند و در روزهایی که با منصوریان در قعر جدول جای داشتند، شکست ۲ بر صفر تلخی را در شهر جم و با سوت اشکان خورشیدی تجربه کردند. استقلال در آن بازی با گل‌های علی دشتی و فرشاد سالاروند باخت. مسابقه‌ای در چارچوب هفته ششم لیگ برتر که در بیست‌وچهارم شهریور سال قبل انجام شد. فرشید باقری، روزبه چشمی و سیدحسین حسینی سه بازیکن کارت زردی استقلال در آن بازی بودند. دیداری که فرشاد محمدی‌مهر بازیکن این فصل استقلال در دقیقه ۸۰ به دلیل دریافت کارت زرد دوم از جمع پارسی‌ها و از زمین بازی اخراج شد.

منصوریان هفته بعد پس از مساوی با ذوب آهن در تهران از کار برکنار شد.

هفتمین مصاف؛ دومین تساوی!

استقلالی‌ها فصل هفدهم و در هفته بیستم بار دیگر با قضاوت این داور به زمین رفتند. ۲۹ دی سال ۱۳۹۶ پدیده در مشهد میزبان استقلال بود. دیداری که در پایان صفر- صفر به پایان رسید. سیدمجید حسینی، علی قربانی و بهنام برزای در آن بازی کارت زردی شدند.


هشتمین قضاوت؛ پیروزی تیم شفر!

وینفرد شفر و شاگردانش در روزهای پایانی فصل هفدهم لیگ برتر در تاریخ دوم اردیبهشت ۱۳۹۷ در ورزشگاه آزادی میزبان پیکان بودند. مسابقه‌ای که با برد ۳ بر ۲ آبی‌های تهرانی تمام شد. گلهای استقلال در آن دیدار را مامه تیام، وریا غفوری و امید ابراهیمی به ثمر رساندند. ضمن اینکه مامه بابا تیام، فرشید اسماعیلی و سیدحسین حسینی در آن دیدار از داور کارت زرد دریافت کردند. داریوش شجاعیان هم با دریافت کارت زرد دوم در دقیقه ۷۱ از بازی اخراج شد.


*هشتمین مصاف؛ باز هم باخت استقلال به تراکتور!

تیم استقلال تا جمعه ۲۶ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در لیگ هجدهم دیگر هیچ مسابقه ای را با قضاوت خورشیدی برگزار نکرد. اما در یادگار امام تبریز و رودرروی تراکتور بازهم با سوت این داور باخت. تک گل تراکتور را اشکان دژاگه به ثمر رساند. روزبه چشمی و داریوش شجاعیان هم از داور کارت زرد گرفتند.

*دهمین سوت؛ باز هم باخت، این بار در دربی!

استقلال در فروردین سال جاری و در دربی ۸۹ هم در حالی مقابل پرسپولیس بازی کرد و باخت که اشکان خورشیدی برای این تیم قضاوت می کرد. شنبه ۱۰ فروردین و در چارچوب هفته ۲۳ لیگ برتر هجدهم، احمد نوراللهی تک گل برتری بخش دربی را زد و استقلال بازنده شد تا جایگاه شفر سست تر از قبل شود. از ۶ کارت زرد خورشیدی در این دیدار ۲ کارت سهم آبی ها بود که به زکی پور و علی کریمی داده شد.


*یازدهمین داوری؛ توفان استقلال!

آخرین بازی که استقلال با سوت اشکان خورشیدی به میدان رفته دوشنبه ۲۹ مهر ماه دیدار با سایپا در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر جاری بود. استقلال با گلهای عارف غلامی، محمد دانشگر، وریا غفوری و سجاد آقایی سایپا را ۰-۴ شکست داد. این دیدار در ورزشگاه شهرقدس برگزار شد. داریوش شجاعیان هم از خورشیدی کارت زرد گرفت.


استقلال با باخت های بیشتر!

تیم استقلال از مجموع ۱۱ بازی که با سوت اشکان خورشیدی به پایان رسانده در ۴ دیدار برنده شده، در ۵ بازی باخته و در ۲ دیدار هم با تساوی از زمین مسابقه خارج شده است. داوری بدیمن که از مجموع ۳۳ امتیاز در ۱۱ دیدار ۱۹ امتیاز را در دو تساوی و ۵ شکست از دست داده و تنها ۱۴ امتیاز گرفته است!

۲ اخراجی سهم استقلال!

اشکان خورشیدی در همه ۱۱ دیداری که برای استقلال سوت زده تاکنون دو بار بازیکنان این تیم را اخراج کرده است. او در لیگ هفدهم فرشاد محمدی مهر را در دیدار با پارس جنوبی جم و داریوش شجاعیان را در لیگ هجدهم در مصاف با پیکان از زمین بازی بیرون کرد.

*خاطرات مشترک با رحمتی!

اشکان خورشیدی در دو دیداری که در جم و تهران (دربی) منجر به باخت استقلال شد خاطرات مشترکی با دروازه بان فصل قبل استقلال دارد. در جم وقتی پشه، صورت رحمتی را نیش زده و چشمش کبود بود استقلال باخت و پروسه برکناری منصوریان رسما کلید خورد. در دربی فروردین امسال هم مهدی رحمتی باز هم با قضاوت اشکان خورشیدی در حین پنالتی زدن فرشید اسماعیلی کاری کرد که به یکباره از اوج محبوبیت به شرایطی رسید که تصمیم گرفت در پایان فصل از استقلال جدا شود. حالا باز هم مثلث "رحمتی – خورشیدی – استقلال" در یک دیدار در استادیوم آزادی گرد هم می آیند. البته رحمتی سابقه باخت با استقلال در تبریز مقابل تیم قلعه نویی را هم با قضاوت اشکان خورشیدی تجربه کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  1 13
  اینا مثل اینکه با همه داورا مشکل دارند یباره بگید داور از خارج بیاد شاید اینا راضی بشن فقط کارشون شده اعتراض داوری برای همه یک روز خوب داره یک روز بد
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  2 9
  امروز رحمتی بخاطر دل استقلالی ها چند تا گل میخوره
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  8 0
  امروز روز گل خوردن رحمتی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس